Новини
Програма на „Каменица ФЕНкупа“
|
7 юли 2012 г. (събота) , ст. „Христо Ботев“ – терен с изкуствената трева |
|||||
|
1 |
8.30 |
1 |
Nikan |
ВМВ |
|
|
2 |
|
2 |
ФК Дърт Пръч |
AJAX |
|
|
3 |
9.05 |
1 |
АТЛЕТИК КУКАТА |
Дебелия балет |
|
|
4 |
|
2 |
21 Avgust 41-Va |
Шампион – Габрово |
|
|
5 |
9.40 |
1 |
Сток сити |
LUC`S |
|
|
6 |
|
2 |
KOBRA11 |
Стил-МС |
|
|
7 |
10.15 |
1 |
Шумкарите |
Дяволите |
|
|
8 |
|
2 |
Титан гард |
патериците |
|
|
9 |
10.50 |
1 |
Професорите |
Пътен Бегач |
|
|
10 |
|
2 |
Шести участък |
Борусия Дортмунд |
|
|
11 |
11.25 |
1 |
AVANS |
La Furia |
|
|
12 |
|
2 |
Севиля |
Омега |
|
|
13 |
12.00 |
1 |
Веселяците |
el fuego |
|
|
14 |
|
2 |
Кашкавал Турист |
Balkan-Chenge |
|
|
15 |
12.35 |
1 |
Коварните |
СТЕФ |
|
|
16 |
|
2 |
Kюшетата |
Росица |
|
|
17 |
16.30 |
1 |
Ф.К.Расинг |
ВАС-ЕТЪРА |
|
|
18 |
|
2 |
ОПТ |
TIEL |
|
|
19 |
17.05 |
1 |
Експрес |
Chervenite dqvoli |
|
|
20 |
|
2 |
SKF Sopot |
Община Габрово |
|
|
21 |
17.40 |
1 |
Климат |
Премиум |
|
|
22 |
|
2 |
Benissimo Group |
EAGLES |
|
|
23 |
18.15 |
1 |
Летящите холандци |
Шефилд Шумата |
|
|
24 |
|
2 |
Бистришките тигри |
Ес Ем Ей Електроникс |
|
|
25 |
18.50 |
1 |
TheOG |
Стрела – Шумата |
|
|
26 |
|
2 |
Зета |
Онез от ей там |
|
|
27 |
19.25 |
1 |
Общинските Бикове |
Пеликаните |
|
|
28 |
|
2 |
Аматьорите |
Podkrepa |
|
|
29 |
20.00 |
1 |
Вихър |
Сенник |
|
|
30 |
|
2 |
СКФ |
черните орли |
|
|
31 |
20.35 |
1 |
Adzurite |
Dragans |
|
|
32 |
|
2 |
ФК Сумалия |
Млада Булка |
|
|
33 |
21.10 |
1 |
IVIS |
Werder Bremen |
|
|
34 |
|
2 |
Aliens |
Кварталът |
|
|
Директно за полуфиналите в Габрово се класират следните отбори: |
|||||
|
35 |
– |
|
ТРИТЕ ХИКСА |
Класира се директно |
– |
|
36 |
– |
|
Кармацефта |
Класира се директно |
– |
|
37 |
– |
|
Лос Кулес |
Класира се директно |
– |
|
38 |
– |
|
ТУРИСТИТЕ |
Класира се директно |
– |
|
39 |
– |
|
Дан Колов |
Класира се директно |
– |
|
40 |
– |
|
ТУМБАК ЮНАЙТЕД |
Класира се директно |
– |
|
41 |
– |
|
Penalty |
Класира се директно |
– |
|
42 |
– |
|
Исполин – Юнайтед |
Класира се директно |
– |
|
43 |
– |
|
Леля Гошо |
Класира се директно |
– |
|
44 |
– |
|
Чу Ча Ча |
Класира се директно |
– |
|
45 |
– |
|
King Size |
Класира се директно |
– |
|
46 |
– |
|
Юнак |
Класира се директно |
– |
|
47 |
– |
|
Bafana – Bafana |
Класира се директно |
– |
|
48 |
– |
|
ММА |
Класира се директно |
– |
|
|
|
|
|
|
|
Крими
„Втрещен“ от близо 4 промила преди пладне едва не направи голяма беля

63-годишен мъж от севлиевското село Градница остана без шофьорската си книжка за дълъг период и ще му бъде наложена солидна парична глоба, след като полицаи го спряха за проверка. Причината за това е шофиране в нетрезво състояние.
Случката се разиграла вчера, 17 февруари, около 10.00 часа. Тогава патрулиращ екип на полицията в населеното място забелязал криволичещ по пътното платно „Опел Вектра“, управляван от 63-годишния мъж.
Това била сигурна индикация, че нещо не било в реда на нещата и се наложило органите на реда незабавно да подадат сигнал на шофьора да отбие за проверка. Щом предоставил личните си документи и тези на автомобила, пияният водач бил веднага изобличен, тъй като от него се носели остри и силни миризми на алкохол.
При беседването с полицейските служители, фъфлещият говор и завалянето на произнесените думи, насочили още по-категорично униформените, че преди да се метне мъжът зад волан е имало употреба на алкохолни питиета.
При тестването му, дрегерът отчел безобразните 3.58 промила алкохолни пари в количеството издишан въздух, които изобщо не му попречили да седне да кара. Отчетеният резултат „подпечатал“ лишаването от правоспособност на 63-годишния мъж и солидната парична глоба, която предстои да му бъде наложена.
Мъжът отказал да даде кръв за химически анализ. По случая е образувано бързо производство.

Крими
22-годишен обра възрастен габровец пред входа на блок на ул.“Свищовска“

22-годишен габровец бе уличен в извършването на грабеж над 72-годишен мъж. Престъплението било извършено вчера, 17 февруари, рано сутринта около 04.00 часа пред вход на жилищен блок на ул.“Свищовска“ в Габрово.
Жертвата заявил в полицията, че непознат за него мъж, използвайки сила, му отнел сумата от 2 000 евро. Пострадалият бил откаран в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ с луксация на раменна става.
В резултат от проведените незабавни оперативно-издирвателни мероприятия бил установен и задържан извършителят на деянието. Това бил 22-годишен мъж от Габрово, известен на МВР.
Същият бил разпитан пред съдия и е привлечен в качеството му на обвиняем за престъпление по чл.199, ал.1 т.3 от Наказателния кодекс.
Работата по случая продължава под надзора на Окръжна прокуратура – Габрово.
Междувременно по случая от прокуратурата съобщиха, че е започнало досъдебното производство с първо действие на разследването – разпит на свидетел.
Образувано е за това, че на 17.02.2026 година около 04.00 часа в Габрово, пред вход на жилищен блок, са отнети чужди движими вещи – 650 евро, от владението на 72-годишен мъж, с намерение противозаконно да бъдат присвоени, като е употребена за това сила, изразяваща се в блъскане с ръце в гърба.
Вследствие употребената сила, на пострадалия е причинена средна телесна повреда, довела до трайно затрудняване на движението на дясната ръка.
Неотложните следствени действия са извършени от екип на Районно управление на МВР – Габрово. След разпити на свидетели, в това число и на свидетел-очевидец, е установена самоличността на извършителя – 22-годишен мъж от гр. Габрово с чисто съдебно минало, като същият е привлечен в качеството на обвиняем.
Извършено било претърсване в дома на извършителя и са били установени вещи – предмет на престъплението.
Предстои назначаване на техническа експертиза на иззетите по делото записи от видеокамери в района на произшествието, както и изготвянето на съдебно-медицинска експертиза относно характера на причиненото телесно увреждане на пострадалия.
Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Новини
Габрово ще почете 153 години от безсмъртието на Апостола на Свободата

На 19 февруари, от 12.00 часа, с възпоменание Габрово ще почете 153 години от безсмъртието на Апостола на Свободата Васил Левски.
Общоградското поклонение ще се проведе пред паметната морена в близост до Регионална библиотека „Априлов – Палаузов“, където там някога е бил Девическият манастир, давал убежище на Дякона при осъществяване на революционната му дейност и пребиваване в Габрово.
Местни свещеници ще отслужат панихида в памет на Левски, а ученици от НУ „Васил Левски“ ще представят поетичен рецитал, посветен на живота и делото на Апостола. В церемонията ще се включи и ученическият гвардейски отряд при ПТГ „Д-р Никола Василиади“, който ще построи почетен караул, за да почете паметта на Дякона.
Поклонението ще завърши с поднасяне на венци и цветя в знак на признателност към саможертвата и безсмъртното дело на Васил Левски. Защото Левски не е само част от историята – той е мярка за чест, свобода и достойнство, към която се връщаме винаги, когато търсим пътя напред.
Община Габрово отправя покана към всички граждани, институции и обществени организации да се присъединят и да почетат заедно паметта на Апостола на Свободата.


-
Кримипреди 7 дниХванаха двама с фалшиви книжки в Габрово в рамките на час (снимки)
-
Културапреди 6 дниЦариградската Библия в Исторически музей – Дряново
-
Кримипреди 6 дниПризнал се за дилър на кокаин получи условна с изпитателен срок
-
Новинипреди 6 дниЗапочват спешни пътни ремонти на места в Габрово
-
Любопитнопреди 2 дни„Ескейп рум: Мисия – Да отключим тайната на Райчо Каролев“
-
Любопитнопреди 2 дниУченически конкурс за рисунка „Райчо Каролев – знание, училище, бъдеще“
-
Кримипреди 2 дниСпипаха още една фалшива шофьорска книжка в Габрово
-
Новинипреди 3 дниСУ „Райчо Каролев“ отбеляза 180 години от рождението на своя патрон






