Новини
ГД „ДНЕС“ събира депутати, областен управител и кмет на дискусия

© Copyright 2012 — Gabrovo News. All Rights Reserved
Гражданско движение „ДНЕС“ организира среща-дискусия, на която ще бъдат представени проблемите на габровци относно проведена анкета сред жителите на града. Поканени да вземат участие са народните представители от Габровския многомандатен избирателен район, областният управител, кметът на Община Габрово и гражданите на град Габрово. Дискусията ще се проведе днес (25 юни) от 17.00 часа в Ритуалната зала на Община Габрово. Новината съобщи областният координатор на ГД „ДНЕС“ Габрово Анатолий Антов.
Разпространената в медиите покана гласи:
„Във връзка с нашата инициатива отправяме покана към народните представители от 7-ми МИР, Областния управител, Общината и гражданите, да проведем среща, за да Ви запознаем с обобщените резултати отразяващи мненията на нашите съграждани от проведено допитване през месец февруари и март 2012г.
Предлагаме ви дискусия по тях за набелязване на конкретни и реални мерки за решението им. Очакваме потвърждение на вашето участие или неучастие в тази гражданска инициатива на 25.06 /понеделник/ от 17.00ч в Ритуалната зала на Община Габрово.
Както вече сте се уверили от изпратените от нас до вас писма, основните четири проблема според нашите съграждани са:
- Безработицата и заетостта /липсата на работни места/
- Местата за паркиране и лошата инфраструктура
- Чистотата на града и озеленяването
- Липсата на информиран и достъпен транспорт
Широката подкрепа и интересът, който инициативата на Гражданско движение „ДНЕС” предизвика сред гражданите, които са и Ваши избиратели, ни кара да вярваме, че заедно, като равнопоставени партньори, можем да допринесем за превръщането на града и страната ни в едно по-ведро и привлекателно за живеене място.“
Можете да ни намерите и във Фейсбук на :
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Новини
Юбилеен поход „По пътя на четата на Цанко Дюстабанов“

*Снимка: Радослав Първанов.
От 24 до 26 юли ще се проведе юбилейният XXV-ти Възпоменателен туристически поход „По пътя на четата на Цанко Дюстабанов“ – събитие, което за поредна година ще съживи паметта за едни от най-драматичните страници на българската история.
Походът е посветен на четири значими годишнини: 150 години от Априлското въстание от 1876 г., 148 години от Освобождението на България от османско владичество, 183 години от рождението на Цанко Дюстабанов и 90 години от освещаването на паметника на четата в местността Ранни бунар – мястото на последното ѝ сражение под връх Марагидик в Стара планина.
По маршрута на историческата чета участниците ще преминат през зеленото великолепие на Предбалкана и Балкана, възпроизвеждайки събитията от Априлското въстание.
Организаторите определят похода като „един урок по родолюбие и патриотизъм, един празник на българския дух“. Заявки за участие се приемат до 13 юли 2026 г. на телефони 0898 754 726 и 0878 764 443 при м.с.инж. Милка Караджова.

Новини
Андрей Николов е новият заместник областен управител на Габрово

Андрей Николов официално встъпи в длъжност като заместник областен управител на област Габрово днес. Той е назначен със Заповед на министър-председателя № КВ – 558. Досега изпълняващите длъжността заместник областни управители Мария Кръстева и Ценка Николова са освободени от длъжност, считано от 14 май.
Областният управител Кристина Сидорова представи Николов на екипа с думите: „Вярвам, че ще работим в заедно и се надявам на разбирателство, добри дела и мъдри решения.“
Андрей Николов заема за втори път длъжността заместник областен управител на област Габрово, като подчерта, че за него това е чест и висока отговорност.

“Бих искал да изразя своята искрена благодарност към Министерски съвет и Областния управител за гласуваното доверие. Приемам този мандат не като привилегия, а като приемственост и ангажимент към започнатите дейности.
През изминалия период научих, че диалогът и доброто взаимодействие с местната власт са ключът към успешното развитие на нашия регион. Вярвам, че с опита, който натрупах, и с подкрепата на професионалния екип на администрацията, ще продължим да работим ефективно за просперитета на област Габрово“, каза още Николов.

Новини
Шахматистите от „Орловец 1997“ се завърнаха с три медала от турнир

Състезателите на ШК „Орловец 1997“-Габрово Кристиян Василев, Иван Екимов и Диана Екимова се завърнаха с медали от Детския шахматен турнир Купа „Кирил и Методий“, който се проведе в Казанлък.
Кристиян Василев постигна 4 точки от 7 кръга и стана първи при момчетата до 13 г., като грабна златния медал.
Второ място и сребърен медал при момчетата до 11 г. спечели Иван Екимов с 5 т. от 7 партии, както и Диана Екимова при момичетата до 17 години, която постигна 3,5 т.

Дебютно участие в турнира направиха Доминик Даскалов, който зае 5 място при момчетата до 13 г. и Павел Иванов при момчетата до 11 г., които натрупаха ценен опит.

В турнира за деца до 9 години Клубът бе представен от 7-годишния Стелиян Пелеев, който спечели 2 точки и се нареди пети сред децата в категория „Детска градина“.

-
Икономикапреди 6 дниФермерски пазар в сърцето на Габрово
-
Новинипреди 6 дниКристина Сидорова е новият областен управител на Габрово
-
Кримипреди 6 дниЕдин от биячите, участвал в побоя на ул.“Митко Палаузов“, остава в ареста
-
Новинипреди 6 дниС две купи и с два златни медала се завърна Кристиян Василев
-
Кримипреди 5 дни„Домашен арест“ за единия от побойниците, отговорен за мелето на ул.“Митко Палаузов“
-
Културапреди 5 дниЛюбо Киров с нов албум и концерт в Габрово на 4 юли
-
Новинипреди 6 дниИталианец първи пише в „Ню Йорк Таймс“ за зверствата от Априлското въстание
-
Любопитнопреди 4 дниСевлиево отново ще бъде част от Coca-Cola The Voice Турнето







