Свържи се с нас

Новини

ТУ-Габрово стартира Европейска магистратура по социални дейности

Published

on

Технически университет – Габрово, съвместно с шест европейски университета: Гронинген – Холандия, Фрайбург – Германия, Малага – Испания, Вилнюс – Литва и два университета от Одензе – Дания предлагат магистърска програма на английски език по „Социални дейности”. Магистратурата се разработва в рамките на образователния проект по програма ЕРАЗЪМ. РАЗВИТИЕ НА УЧЕБНИ ПЛАНОВЕ на тема „European Master in Social Work (EMSW)”.

Пилотната програма стартира през септември 2012 г. Могат да кандидатстват завършилите ОКС „бакалавър” по „Социални дейности”, които има професионален опит по специалността.

Програмата предлага:

Програма на Европейската магистратура по социални дейности

 I-ви семестър – провежда се в Грьонинген (Холандия) и Одензе (Дания):

  • Сравнителна социална политика в Европа,
  • Английски език и междукултурна комуникация в сферата на социалните дейности
  • Управление на проекти
  • Дистанционно обучение

II-ри и III-ти семестър – две избираеми програми, всеки семестър в различна страна:

  • Фрайбург (Германия)

Междукултурни социални дейности

Геронтология

  • Вилнюс (Литва)

Социални дейности и човешки права Глобализация, европеизация и социална политика

  • Грьонинген (Холандия)

Психосоциална рехабилитация
Трудово и социално включване

  • Одензе (Дания)

Европейско развитие на науката за социалните дейности – разширен модул

Европейски социални политики

Деца и младежи в риск

  • Малага (Испания)

Въздействието на общността в социалната дейност

Социално право и социална защита

  • Габрово (България)

Европейски политики на трудовия пазар
Социална динамика в разширяваща се Европа

IV-ти семестър

Магистърска теза и защита на дипломна работа за приключване на обучението

За повече информация, моля обръщайте се към:
Mr. L.M. Gijsbers
Programme manager European Master in Social Work
e-mail: l.m.gijsbers@pl.hanze.nl

Или посетете нашия сайт: www.europeanmaster-socialwork.eu

Какво представлява Европейската магистратура по социални дейности?
Европейската магистратура по социални дейности е двугодишна програма за обучение на английски език в 6 страни в Европа, в резултат на която придобивате научната степен Магистър по социални дейности.

В програмата за обучение се предлагат курсове с европейска насоченост относно социалното включване и борбата с бедността. Предлагат се модули за различните системи за социална сигурност и разнообразните подходи в сферата на социалните дейности в различни части на Европа.

Кога?
Магистърските курсове ще започнат през септември 2012г. в Грьонинген, Холандия.

Интересна ли е за Вас Европейската магистърска програма по социални дейности?
Програмата е специално разработена за тези от Вас, които искат да подобрят своите умения в редица области като:

  • Междукултурни компетенции;
  • Развитие на общността;
  • Деца и младежи в риск;
  • Застаряване на населението в Европа;
  • Труд и социално включване;
  • Социална рехабилитация;
  • Социална политика в Европа.

В нашата програма Вие ще откриете много интересни модули, които съчетават обучение, практика в сферата на социалните дейности и междукултурно общуване в различни страни.

Такси за обучение:
Година I: € 6.000
Година II: € 4.000

Ще бъдат осигурени стипендии за студентите. Условията можете да видите на:  www.europeanmaster-socialwork.eu.

Как е организирана програмата за обучение?
Всеки семестър започва с въвеждаща седмица за представяне на програмата в един от градовете, включени в проекта.

През тази седмица Вие ще се срещнете с колегите си от другите страни и с преподавателите.

През въвеждащата седмица ще сключите споразумения с колегите си относно изготвянето на он-лайн разработки през следващите 12 седмици. След 3 месеца ще има нова среща, планирана в един от партньорските университети.

За две години Вие ще посетите 4 – 6 университета и ще се срещнете с колеги от цяла Европа.

Допълнителна информация можете да намерите тук.

Новини

Малките полицаи се запознаха с основни техники за лична защита

Урок по полицейска лична защита с децата от Детско полицейско управление.

Published

on

Днес се проведе поредното занятие в рамките на превантивната инициатива „Детско полицейско управление“.

Инспектор Катерина Иванова обясни на четвъртокласниците от ОУ Христо Ботев“ гр. Севлиево, че всички полицаи преминават през курс за полицейска лична защита.

Целта ѝ е да бъде използвана от служителите при задържане на правонарушители или при самозащита.

Инспектор Иванова започна урока с лека загрявка, след което запозна децата с основни техники за самозащита и водещи ударни техники с крака и ръце. На малчуганите им предстои урок по пътна безопасност и посещение на Академията на МВР.

Припомняме, че в средата на месец май 2016 година бе даден старт на дългосрочна национална превантивна програма „Детско полицейско управление“ в цялата страна. Тя е инициатива на Министерството на вътрешните работи , а идеите и темите, включени в нея, са дългосрочни и са предназначени за извънкласно обучение на деца от началните и прогимназиалните класове. С оглед реализирането на програмата бе сключено споразумение между МВР, МОН, Министерство на младежта и спорта, Министерство на правосъдието, БЧК, Български туристически съюз, Българска православна църква и Национално сдружение на общините в Република България. Целта на програмата е децата да получат знания, които да им помогнат да пазят своя живот и този на приятелите си, да придобият умения за справяне в трудни ситуации, да работят в екип, в който да изградят ценности, отговорност и дисциплина, чувство на справедливост и толерантност.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Зареди още

Култура

ХГ „Христо Цокев“ посрещна своя сто хиляден посетител

Published

on

Днес, 24 март, Художествена галерия „Христо Цокев“ – Габрово посрещна своя сто хиляден посетител.

За изненада на екипа това бяха две сестри – Маргарита Каракостова и Добрина Георгиева. Така, съвсем по габровски галерията вместо един има двама сто хилядни посетители.

Двете дами получиха абонаментни карти за безплатен вход на всички събития от културния календар до края на годината и печатни издания на ХГ „Христо Цокев“ и Съюза на българските художници.

Системата за преброяване на посещенията е въведена през 2012 г., преди това такава липсва. Запазени са статистики относно конкретни събития, но систематизирането и съответно анализът на публиките започва през 2012 г.

Тази седмица екипът на галерията има и друг повод за радост, тъй като институцията стана част от глобалната международна общност на ICOM.

Така габровската галерия получава възможност да се включи в редица международни мисии, както и достъп до огромните ресурси на организацията.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Зареди още

Новини

Кирил Петков: Време е да спрем да викаме „неволята“

Published

on

Кои са петте приоритета в програмата на „ПП-ДБ“?

„Случва се нещо почти възрожденско. Хората вече осъзнават, че няма месия, няма спасител. Спасението си зависи от всички нас. Вече сме в последната част на приказката за неволята. 30 години сме викали „неволята“, сега трябва да запретнем ръкави и да си свършим работата“.

С тези думи се обърна към жителите на Севлиево лидерът на „Продължаваме промяната“ и бивш премиер на България Кирил Петков.

Той очерта петте приоритета в програмата на коалиция „ПП-ДБ“:

“Първият е, че няма как да имаме по-ниски цени на храните, ако не си ги произвеждаме в България. В момента внасяме 70 % от месото, 50 % от доматите, 45 % от яйцата, защото местното ни земеделие се фокусира върху едрите земеделци. Нямаме плодове и зеленчуци, няма месопроизводство и малки и средни ферми, които да осигуряват храна за българската трапеза.

Вторият приоритет е регионите в страната да догонят доходите в столицата. За целта се планира да бъдат инвестирани 50 милиарда лева за период от 4 години в Северна и Южна България.

Третият приоритет е свързан с влизането в Еврозоната и Шенген, което е от значение за малките и средни фирми, за да могат да се конкурират по-добре в Европа.

Приоритет остават също образованието и здравеопазването. Основен приоритет е и правосъдието – от смяната на главния прокурор Иван Гешев до цялостна реформа в прокуратурата, която трябва да бъде направена в следващите 4 г.“

Кирил Петков коментира и решението на коалиция „ПП-ДБ“ Явор Божанков да води листата в Габровска област:
„Ние привличаме хора, които знаят кое е правилно и кое не е. Явор се изправи пред целия парламент и заяви ясно и без страх гражданската си позиция. Ако трябва да се прави промяна, тя се случва с такива хора“, категоричен беше Кирил Петков. От своя страна Явор Божанков подчерта, че именно корупцията е виновна за ниските доходи на българите и затова най-важната задача продължава да е правосъдната реформа в страната.

*Публикуваният материал е предоставен от пресцентъра на ПП „Продължаваме промяната“, във връзка с изборите за 49 Народно събрание, съгласно сключен договор за рекламно – информационно обслужване. ПП „Продължаваме промяната“ е под номер 12 в интегралната бюлетина. Купуването и продаването на гласове е престъпление.*

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица