Свържи се с нас

Новини

Жега! Температурите гонят 37°

Published

on

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Днес ще бъде слънчево и още по-горещо, с максимални температури между 32° и 37°, в София 32°. По-късно през деня временни увеличения на облачността ще има над Северна България и вечерта на отделни места там ще превали и прегърми. Такава е прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) – БАН.

През нощта с усилване на вятъра от северозапад в страната ще започне да нахлува малко по-хладен въздух и главно в Централна България ще има краткотрайни валежи и гръмотевици.
Над Черноморието ще бъде слънчево и доста топло. Ще духа слаб южен, след обяд югоизточен вятър. Максимални температури – между 26° и 33°. Температурата на морската вода е 18°-24°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

Над планините ще бъде слънчево и топло. Ще духа слаб, по високите и открити части умерен и силен вятър от запад-югозапад. Максимална температура на 1200 метра – около 27°, на 2000 метра – около 20°.

След обяд над старопланинското било ще се развие купеста облачност и вечерта на отделни места там ще превали и прегърми. По-интензивни явления ще има през нощта, главно в Централна Стара планина.

Атмосферното налягане е по-ниско от средното за месец юни и през деня ще остане без съществена промяна.

АргументиБГ

Крими

34-годишен пострада при падане от близо шест метра

Published

on

34-годишен пострада при трудов инцидент в Габрово, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.

Злополуката е станала в събота, 13 декември, около 12.30 часа. Инцидентът е възникнал по време на ремонтни дейности на сграда.

34-годишният мъж е паднал от височина около 5,50 метра. Пострадалият е бил транспортиран в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово с множество фрактури.

На местопроизшествието е извършен оглед. По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Новини

Таня Христова оттегля предложението си за увеличение на ТБО

Published

on

Оттеглям предложението за промяна на таксата за битови отпадъци в община Габрово. Това написа на профила си в социалната мрежа фейсбук кметът на Габрово Таня Христова.

Таксата за битови отпадъци засяга пряко всяко домакинство и затова всяка промяна в нейния размер следва да се прави в условия на предвидимост и стабилност. Липсата на приет държавен бюджет за 2026 г., както и нестабилната вътрешнополитическа среда, създават висока степен на несигурност, се посочва още в кметската публикация.

Поради това Община Габрово се отказва от предложеното увеличение на таксата за битови отпадъци.

Това решение не е отказ от реформа. Общината ще продължи последователната работа по въвеждане на по-честен и точен модел за определяне на такса „битови отпадъци“, основан на реални данни, в съответствие със законодателството и в защита на обществения интерес, заявява още Христова.

Зареди още

Новини

Домът на Ръгби клуб „Янтра“ ще бъде ремонтиран

Published

on

Стадион „Христо Смирненски“ в Габрово, който е дом на Ръгби клуб „Янтра“, ще бъде напълно обновен благодарение на одобрено финансиране по Националната програма за финансиране на спортни проекти 2025 г. на Министерството на младежта и спорта. Новината беше съобщена от народния представител от ГЕРБ – Габрово Михаил Митов.

Инвестицията предвижда цялостно подобряване на спортната база и условията за тренировки и провеждане на състезания. Проектът включва поставяне на ново тревно покритие, изграждане на дренажна и поливна система, както и монтиране на нова ограда.

За удобството на публиката и спортистите ще бъдат поставени нови скамейки и трибуни, а вечерните тренировки и мачове ще бъдат улеснени чрез ново осветление. Освен това, в рамките на проекта ще бъдат поставени и нови ръгби врати, които ще отговарят на съвременните стандарти за спортни съоръжения.

Новата визия на стадион „Христо Смирненски“ се очаква да привлече повече млади спортисти и да създаде по-добри условия за тренировъчен процес и провеждане на национални и международни срещи.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица