Новини
Облачно и студено в Габрово
Времето в Габрово е облачно, без валежи. Духа слаб югозападен вятър със скорост 0,4 м/сек. Влажността на въздуха е 90%. Регистрираната температура на въздуха в центъра на града от общинската МТО станция е минус 7°С. Атмосферното налягане е значително по-високо от средното за месец януари.
Пътната настилка на прохода Шипка е почистена и опесъчена. Височината на снежната покривка там е 10 см, а температурата на въздуха минус 6°С. Остава в сила въведената забрана за движение на МПС с обща маса над 10 тона. Няма други ограничения. Видимостта е добра.
Пътят за курортен комплекс Узана е проходим при зимни условия. Температурата на въздуха там е минус 6°С.
Снежната покривка е с височина 10 см. Времето е облачно и има добра видимост. Духа слаб западен вятър. Пътищата за Севлиево, Трявна, Дряново и селата са почистени и са нормално проходими при зимни условия.
Основните дейности, свързани с електроснабдяване, водоснабдяване, топлофикация, снабдяване на населението с хранителни и други основни стоки сe изпълняват в рамките на нормалната дейност. От „Общински пътнически транспорт” съобщават, че са покрити градските и междуселищните линии.
Учениците, подлежащи на задължително обучение и живеещи в населени места, в които няма училища през учебната 2010/2011 година, са превозени до ОУ „Христо Ботев”, СОУ „Райчо Каролев” и СОУ „Отец Паисий” и водят нормален учебен процес.
Прогнозата за времето:
Днес облачността постепенно ще се разкъсва, до слънчево време. Очакваната максимална температура е около 0°С. Атмосферното налягане ще остане по-високо от средното за месеца. В планината ще преобладава слънчево време. Ще духа умерен вятър от запад, северозапад. Максимална температура на 1200 метра – около минус 2°, на 2000 метра – около минус 6°. Радиационният фон е 0,20µSv/h (0,020мр./ч), и е в границите на нормалния, естествен гама фон за община Габрово. Слънцето днес изгрява в 7 ч. и 50 мин. и залязва в 16 ч. и 59 мин.
Новини
Областният Кристина Сидорова свиква консултации за президентските избори

Областният управител на област Габрово Кристина Сидорова свиква консултации за провеждане на изборите за президент и вицепрезидент.
Целта е да бъде избран състав на Районна избирателна комисия. Консултациите ще се проведат този петък, 28 август, от 10.00 часа в Заседателната зала на Областна администрация – Габрово.
Редът, условията и представителството за провеждане на консултациите, както и необходимите документи, са посочени в чл. 60 от Изборния кодекс и Решение № 34-ПВР от 19.08.2026г. на ЦИК.

Новини
Кметът на Габрово Таня Христова настоя за по-добра координация с Енергото

Кметът на Община Габрово Таня Христова и заместник-кметът инж. Деян Дончев проведоха работна среща с представители на електроразпределителното дружество. Темата бе засилване на институционалния диалог и по-добра координация, както в кризисни ситуации, така и в ежедневната работа.
Поводът бе предстоящият зимен сезон, който изисква превантивни мерки и бърза реакция при аварии. Христова настоя за навременна информация и ясни механизми за комуникация между институциите.

На срещата бяха обсъдени проблеми, сигнализирани от кметове и кметски наместници по населените места: просеки и поддръжка на трасета, чести моментни прекъсвания на тока, компрометирани стълбове и съоръжения, трудности при връзка с националния телефон за клиенти.
Разгледани бяха и три обекта на Общината със забавяне от страна на дружеството, за които е нужна спешна реакция. Христова съобщи, че е отправила покана за среща и към ръководствата на „Енерго-Про Варна“ ЕАД и на дружеството, отговарящо за електроразпределението, с цел трайно партньорство с новото им ръководство.
Общината заявява ангажимент към устойчиво градско развитие и енергийна ефективност – цели, за които доброто взаимодействие с електроразпределителното дружество е ключово.

Крими
Пиян водач предизвика катастрофа на ул.“Капитан Дядо Никола“ в Габрово

Пиян водач с лек автомобил „Тойота“ предизвика катастрофа в Габрово. Пътният инцидент е станал вчера, 23 август, около 17.00 часа на ул.“Капитан Дядо Никола“, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габроово.
По данни на полицията 54-годишният водач, който е от Габрово, е шофирал с 2,49 промила алкохол. При движение по улицата, той се ударил в задната част на лек автомобил марка „Хюндай И 20″, който предприел маневра завиване на ляво.
Пробата за алкохол на втория водач пробата е отрицателна.
54-годишният габровец е дал кръвна проба за химически анализ. По случая е образувано бързо производство за извършено престъпление по чл. 343б, ал. 1 от НК.
*Снимки: Симеон Петков, фейсбук.

Още един безобразно пиян водач е бил хванат отново вчера в Габрово. Часове по-късно, около 19.25 часа, на бул. Столетов, екип на полицията спрял лек автомобил „Мазда 3“, управляван от 52-годишен водач от Габрово.
При извършаната проверка за алкохол дрегерът отчел данни от 2,86 промила в количеството издишан въздух.

-
Кримипреди един денПиян водач предизвика катастрофа на ул.“Капитан Дядо Никола“ в Габрово
-
Новинипреди един денБорбата с боровата процесионка продължава
-
Новинипреди един денГаброво с ново решение за поливане на градските зелени площи
-
Новинипреди 4 часаКметът на Габрово Таня Христова настоя за по-добра координация с Енергото
-
Новинипреди 4 часаОбластният Кристина Сидорова свиква консултации за президентските избори








