Свържи се с нас

Новини

Силните мъже атакуват Габрово тази събота

Published

on

снимка: Община Габрово

След няколко годишно прекъсване силните мъже отново атакуват Габрово, съобщават от общинската администрация. Създадената преди две години Българска федерация по силови спортове „Стронг мен“ ще организира дебютното си състезание в България, а привилегията да бъде първи домакин се пада на Габрово. Заслугата за това е на Община Габрово, която осигури това шоу на габровци като пое организацията на надпреварата.

Седем или осем състезатели ще си оспорват първото място. Сред тях ще бъдат двамата най-добри силови атлети на България – Стоян Тодорчев от Перущица и габровецът Владимир Ризов, които ще си оспорват и първото място. И двамата са с внушителни габарити и тегло от около 145 килограма. Стоян Тодорчев миналото лято спечели изключително силен турнир в Москва от веригата Worlds Strongest Men (Най-силните мъже в света), където победи не кой да е, а литовеца Зидрунас Савицкас – шесткратен победител на „Арнолд Класик“ – състезанието на Арнолд Шварценегер. Той е сред авторите и на друго невероятно постижение, записано в Книгата на рекордите на Гинес. През лятото на 2010-та, на 15 август в Уляновск (Сибир), заедно с още 8 мъжаги от най-силните на планетата, Стоян участва в издърпването с въже на най-тежкия самолет в света – 195 тона, при това – на цели 6.49 метра и при леко обратен наклон.

195 сантиметровият габровец Владимир Ризов, който е и изпълнителен директор на БФСС „Стронг мен“, през февруари тази година представи България в World Strongmаn Championship`2012 (Световен шампионат на най-силните мъже) в Абу Даби, Обединени Арабски Емирства и зае престижното 11-то място в надпревара с още 25 силови атлета.

Битката между двамата „титани“ – Тодорчев и Ризов, и останалите състезатели на БФСС „Стронг мен“ ще бъде на улицата пред спортна зала „Орловец“ и ще започне в 17 часа. Дисциплините, в които ще се състезават силовите атлети са шест – теглене на камион, кобилица с 330 килограма, щафета – вдигане над глава (дъмбели, камъни, щанги и др), фермерска разходка – 25 метра с 2 х 130 кг и 25 метра с 2 х 150 килограма, щафета – носене на чувал, вдигане на каменни топки и теглене на шейна, и обръщане на гума – 4 пъти 320 килограмова гума и още 4 пъти 420 килограмова.

Можете да ни намерите и във Фейсбук на :
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Новини

Над 31 000 лева за ремонт на Детското отделение в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“

Published

on

31 654.20 лева бяха събрани на концерт спектакъла „Съкровища“, с който се постави началото на дарителската кампания за ремонта на Детското отделение в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“, обявиха организаторите на благотворителната инициатива. Събитието се проведе снощи в Дом на културата “Емануил Манолов”.

20 000 лв. и санитарни продукти е дарението на „Вилерой & Бох“ България. 4 900лв. са приходите от билети за спектакъла. 2 754. 20 лв. е сумата от благотворителните базари. 1 000 лв. са дарени от ЖБД „Майчина грижа“. 1 000 лв. е дарението на Ротари клуб Габрово. Същата е сумата на дарението и от Пламен Иларионов “СТС Инвест Холдинг” АД, както и от Светослав Матеев “Сенстейт Технолоджийс” АД.

Детското отделение в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ Габрово бе избрано за проект „Светулка“ на Фондация За Доброто.

Концерт спектакълът обедини усилията на над 170 деца от ТФА „Сивек“, Танцов състав при НЧ „Априлов-Палаузов“, ДФФ „Габровско гласчета“, ДФА „Габровче“, талантливите малки водещи от НЧ „Зора- 1872“ кв. Нова махала, както и на тяхната ководеща Велина Махлебашиева, сценариста и режисьор на спектакъла Светослав Славчев.

МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово благодари на всички дарители, на организаторите от Община Габрово, Областен управител на област с административен център Габрово и на всички дарители, които доказаха, че заедно можем да постигнем всяка цел!

Зареди още

Крими

Тежка катастрофа със загинал на обходния път на Габрово

Published

on

Тежка катастрофа със загинал е станала днес, 1 декември, в следобедните часове на обходния път на Габрово, съобщиха за „Габрово Нюз“ от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

Ударили са камион и товарен бус. Инцидентът е настъпил в района на квартал „Смирненски“. Тежкотоварният автомобил се е движел в посока от връх Шипка към Габрово, а буса в обратната – към върха.

Единият от водачите за загинал на място, а другият е бил откаран в болница в критично състояние.

Движението на автомобили в района е преустановено. Трафикът се пренасочва по обходни маршрути. Причините и механизмът за възникване на инцидента са в процес на установяване.

В момента протичат процесуално следствени действия.

Зареди още

Любопитно

Габрово грейва в коледна светлина тази вечер!

Published

on

Декември започва с блясък, музика и вдъхновение – още тази вечер, 1 декември, Габрово ще запали светлините на своята празнична елха и ще постави началото на вълшебната седмица, в която духът на Коледа ще обедини хората чрез изкуство, доброта и споделени емоции.

Община Габрово кани всички жители и гости на града да се потопят в празничната атмосфера, която ще изпълни улиците и залите през първите дни на месеца. Началото е в 17.30 ч. на площад „Възраждане“, където с участието на ДТ „Рачо Стоянов“ и Оркестър „Габрово“ ще бъде запалена Коледната елха – символ на надеждата и светлината, която ни събира в най-топлия сезон на годината.

Празничният вечерен тон продължава с откриването на Благотворителна коледна изложба на школата за приложни изкуства на Ива Пенчева – от 18.00 ч. в зала „Възраждане“.

Малко по-късно, в 19.00 ч., сцената на Дом на културата „Емануил Манолов“ ще оживее с фолклорен блясък по време на спектакъла „Съкровища“ – благотворителен концерт с участието на ДФА „Габровче“, НЧ „Априлов-Палаузов“, ФТА „Сивек“ и ДФФ „Габровски гласчета“.

Празничните събития продължават и през следващите дни:

1 декември

17:30 ч. – Запалване светлините на Коледната елха с участието на ДТ „Рачо Стоянов“ и Оркестър „Габрово“
Място: пл. Възраждане

18:00 ч. – Откриване на Благотворителна Коледна изложба на школа за приложни изкуства – Ива Пенчева
Място: зала „Възраждане“
19:00 ч. – СЪКРОВИЩА – Благотворителен фолклорен концерт спектакъл
Участват: ДФА „Габровче“, НЧ „Априлов-Палаузов“, ФТА „Сивек“, ДФФ „Габровски гласчета“
Място: ДК „Ем. Манолов“

4 декември
10:30 ч. – Откриване на изложба с коледни картички, изработени от Дневен център за пълнолетни лица с увреждания – Габрово
Място: Регионален исторически музей – Габрово

5 декември
19:00 ч. – Концерт на Смесен хор на Американски университет в България и Смесен хор „Априлов – Палаузов”
Място: зала „Възраждане“

7 декември
11:00 ч. – Зимни бъркотии
Място: Държавен куклен театър – Габрово
11:30 ч. – Струнен квартет ТОНЪ: Връзка в контраст (Глазунов и Шостакович)
Място: ДК „Емануил Манолов“, Зелена зала.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица