Новини
Бойко Борисов лъже нагло, според Драгомир Стойнев

© Copyright 2012 — Gabrovo News. All Rights Reserved
Преди дни Бойко Борисов заяви, че под управлението на ГЕРБ хората живеят по-дълго. Това е една голяма и нагла лъжа на Министър-председателя на Република България. Статистиката, Евростат и НСИ показват, че продължителността на живот, за която ГЕРБ претендира, че при тяхното управление се е повишила с 1 година, де факто това повишение е започнало от 2006г., т.е от 2006г. до 2010г. наистина средната продължителност на живота е нараснала с година, но най-стремително е увеличаването от 2006 до 2008г. – през годините, които Борисов не е управлявал. Това заяви вчера на пресконференция в Габрово депутатът от Коалиция за България Драгомир Стойнев.
Той каза още, че ГЕРБ са на първо място по смъртност, а не по продължителност на живот, тъй като смъртността при това управление се е увеличила, а именно 970 човека на 100 хиляди. „ГЕРБ са на първо място и по бедност в ЕС. Не случайно Европейската комисия сочи България с пръст и мен лично ме е срам като народен представител и председател на Постоянната комисия по труда и социалната политика. Ясно заявявам, че страната ни има проблем с бедността. Говорим за бедността сред хората в предпенсионна възраст и бедността сред пенсионерите. България е държавата с най-много работещи бедни, т.е. доходът, които изкарват хората не им достига да водят достоен живот и най-голяма бедност сред младите хора“.
От казаното стана ясно, че БСП е единствената парламентарна политическа сила, която е представила 3 законопроекта за намаляване на младежката безработица. „Това е един огромен проблем на нашата държава. За мен лично това е проблем от национална сигурност. Цяло едно поколение от инженери и лекари напуснаха държавата. Само за 2010г., 10 000 млади човека до 29 години официално са сменили своята адресна регистрация. Според изследване на БАН 200 000 млади българи се готвя да напуснат страната. Младите хора не виждат бъдещето си в нашата родина и не искат да осъществят своите мечти тук, тъй като призракът на бедността и на безработицата дебне зад всеки ъгъл“, каза още Драгомир Стойнев.
Народният представител допълни, че от цялата пенсионна реформа на ГЕРБ във финансова изражение се равнява на 600 милиона лева. „Това е месечният разход за пенсии на държавното обществено осигуряване те подлудиха държавата и лишиха хиляди хора от възможност за пенсиониране. Не е нормално, държава в 21 век, при положение, че населението й застарява и се топи да нямаме конкретна политика и за младите семейства. ГЕРБ печели по 2 лева средно дневно на майка за това, че майките получават по-малко пари“, завърши Стойнев.
След пресконференцията Драгомир Стойнев заедно с колегата си Ивелин Николов се срещнаха с представители на клубовете на пенсионерите и на социални заведения в областта, където бяха обсъдени актуални промени в социалното законодателство. Визитата на Председателя на социалната комисия в областта завърши в Трявна, където Стойнев бе гост на отчетно – изборното събрание на местната организация на БСП.
Можете да ни намерите и във Фейсбук на :
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Закопчаха крадеца, тероризирал кв. Русевци и района


След проведени оперативно-издирвателни мероприятия служители от сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ и колегите им от габровската полиция задържаха 26-годишен мъж, многократно осъждан, извършил множество кражби в кв.“Русевци“ през месец май тази година. Новината съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

В хода на работата било установено, че в периода 22-23 май е демонтирал прозорец на врата на лек автомобил, паркиран на ул.“Охрид“, откъдето е отнел сумата от 3 000 лв. На 27 срещу 28 май проникнал в гараж, намиращ се на ул.“Дрен“, и от лек автомобил е извършил кражба на 150 лв и ръчно изработен нож.

Мъжът влязъл през незаключена врата в къщата и отнел от коридора портмоне с 23 лв. На 31 май, малко след 04.00 часа, чрез счупване на стъкло на врата на лек автомобил, паркиран на ул.“Боженци“, проникнал в колата и извършил кражба на сумата от 100 лв.
Работата по установяване и документиране на престъпната дейност на лицето продължава под надзора на прокуратурата, а задържаният е привлечен в качеството на обвиняем.

Новини
Бронз за тенисистките на КНСБ – Габрово от работническите игри


Отборът на Регионалния съвет на КНСБ-Габрово по тенис на маса – жени спечели трето място на Двадесет и първия работнически спортен фестивал с международно участие, който се проведе от 11 до 15 юни в к.к. „Св. Св. Константин и Елена” край Варна.
Снежана Гатева и Евгения Енева станаха трети в класирането и грабнаха купата и бронза след тенисистките от РК „Спорт и здраве” – Кърджали и АЕЦ „Козлодуй”, които се наредиха на първите две призови места.

Снежана Гатева от отбора на Регионалния съвет на КНСБ- Габрово спечели и третото място по тенис на маса жени – индивидуално. Габровската синдикална структура бе представена от четирима участника в два отбора – тенис на маса – жени и дартс – мъже. Водач на отборите и тази година беше Николай Найденов.
Международният работническия спортен фестивал по традиция се организира от Българска работническа федерация „Спорт и здраве”, съвместно с Конфедерация на независимите синдикати в България и с подкрепата на Министерството на младежта и спорта.

Тази година спортното събитие събра над 1 000 участника от 5 държави: България, Мексико, Румъния, Република Молдова и Израел. Те се състезаваха в 14 вида спорт: мини футбол, плажен волейбол, боулинг, баскетбол (стрийтбол), плуване, тенис, плажен тенис, тенис на маса, шахмат, дартс, петанк, спортна табла, теглене на въже и щафета „Бързи заедно“.


Новини
Президентът Румен Радев посрещна ученици от ПГТ – Габрово


Държавният глава Румен Радев приветства ученици от Габрово, които са създали изложбата „Не пренасяйте войната от вашите умове в нашите сърца“.
Експозицията ще бъде представена в сградата на президентската институция тази седмица.

Платната са дело на деца от Клуб по изобразително изкуство „Колорит“ към Професионалната гимназия по туризъм „Пенчо Семов“ в Габрово.

Президентът поздрави учениците и техните преподаватели за идеята на експозицията и за посланията, които, за съжаление, са особено актуални днес.
Румен Радев заяви, че е важно конфликтите да се предотвратяват със средствата на активната дипломация, а решаването на всички предизвикателства да се основава на диалога.

Според държавния глава е много важно да се чуе гледната точка на младите хора. Президентът приветства учениците за изразената чрез платната им гражданска позиция.


-
Новинипреди 6 дни
Архивът отличи своите „Читател“, „Дарител“ и „Приятел“
-
Новинипреди 6 дни
Габровски студенти посетиха Техническия университет в Рига
-
Кримипреди 6 дни
Спипаха габровец, ловил незаконно риба от язовир „Христо Смирненски“
-
Културапреди 6 дни
„Алея на книгата“ идва в Габрово
-
Икономикапреди 6 дни
Изкуственият интелект в производството
-
Икономикапреди 5 дни
Габрово дава глас на бъдещето: Устойчиви градове, енергийни общности, нова визия
-
Новинипреди 5 дни
След сигнал до „Габрово Нюз“: Окосиха тревата от детска площадка на бул.“Могильов“
-
Кримипреди 6 дни
Пожарната с апел: Спазвайте противопожарните правила!