Новини
Над Габрово вали сняг
Времето в Габрово е облачно, вали сняг. Духа слаб северен вятър със скорост 1 м./сек. Влажността на въздуха е 91%. Регистрираната температура на въздуха в центъра на града от общинската МТО станция е минус 0,9°С. Атмосферното налягане е близко до средното за месец януари.
Пътната настилка на прохода Шипка е опесъчена и нормално проходима. Височината на снежната покривка там е 6 см, а температурата на въздуха – минус 3 °С. Остава в сила въведената забрана за движение на МПС с обща маса над 10 тона. Видимостта е добра. Пътят за Узана на отделни места е заледен. Температурата на въздуха там е минус 3°С. Снежната покривка е с височина 5-6 см. Навсякъде във високата част на планината вали сняг и духа северозападен вятър. Пътищата за Севлиево, Трявна, Дряново и селата се почистват и са нормално проходими при зимни условия.
Основните дейности, свързани с електроснабдяване, водоснабдяване, топлофикация, снабдяване на населението с хранителни и други стоки, сe изпълняват в рамките на нормалната дейност. От Общински пътнически транспорт съобщават, че са покрити градските и междуселищни линии.
Учениците, подлежащи на задължително обучение и живеещи в населени места, в които няма училища през учебната 2010/ 2011 година, са превозени до ОУ „Хр. Ботев”, СОУ „Р. Каролев” и СОУ „Отец Паисий” и водят нормален учебен процес.
Прогноза за времето:
Днес валежите от сняг ще продължат през целия ден. Ще духа слаб северозападен вятър. Температурите ще се понижават и към 14 часа ще бъдат около минус 1°С.
Атмосферното налягане ще е близко до средното за месеца.
В планината ще е облачно с валежи от сняг. Билата ще са в мъгла. Ще духа умерен до силен вятър от западната четвърт. Температурите ще се понижат. Максимална температура на височина 1200 метра – около минус 3°С, на 2000 метра – около минус 6°С.
Днес слънцето изгрява в 7 часа и 50 минути, а залязва в 16 часа и 56 минути
Радиационният фон е 0,20µSv/h (0,020 мр./ч) и е в границите на нормалния, естествен гама-фон за община Габрово.
Крими
ГДБОП задържа тревненец заради порно с деца

ГДБОП задържа мъж от Трявна, на 39 години с инициали А.Н., заради разпространение на порнографски материали, за създаването на които са използвани малолетни и непълнолетни деца.

Специализираната операция е била проведена от антимафиотите на територията на област Габрово днес, 11 юни.
Полицейските действия са предприети в рамките на провеждаща се международна операция Mariposa на фондация Child Rescue Coalition.
Действията по разследването са извършени под надзора на Териториално отделение – Трявна към Районна прокуратура – Габрово.
При претърсване в жилището на задържания е намерена и иззета компютърна конфигурация, съдържаща 77 GB порнографски материали – видеоклипове и фотографски изображения, за създаването на които са използвани ненавършили 18-годишна възраст лица или които изглеждат като такива.

Оперативната работа по разкриването на случая е била проведена от ГД БОП – Велико Търново и координирана с прокуратурата на поредица от работни срещи.

Лицето е задържано за срок до 24 часа по Закона за МВР. Работата по случая продължава. Предстоят разпити на свидетели и назначаване на техническа експертиза на иззетите компютърни данни.

Крими
Двама са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка

Мъж на 63 години и жена на 52 години са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка. Ранените са били транспортирани в столичната УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“.
Инцидентът е станал вчера, 10 юни, малко преди 15.00 часа в севлиевското село Крушево.
По първоначални данни произшествието е възникнало вследствие на техническа неизправност на газовата бутилка.
Огънят е причинил материални щети. В ликвидирането на произшествието са участвали два противопожарни автомобила и четирима служители на РСПБЗН-Севлиево.
По случая е образувано досъдебно производство.

Крими
Нарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба

Служители на габровската полиция работят по два сигнала за инциденти между лица, за които към момента е установено, че са имали предходни конфликти и влошени междуличностни отношения.
Всичко започнало вчера,10 юни, около 14.00 часа, когато в районното управление сигнал подал 51-годишен мъж, който заявил, че малко по-рано същия ден, на ул. „Свищовска“, разминавайки се с трима мъже, единият от тях му нанесъл удар с лопата в областта на гърба и му били отправени заплахи.
По случая е образувано досъдебно производство.
Същият ден, около 19.40 часа, бил получен друг сигнал, че трима мъже увредили гумите на лек автомобил БМВ, паркиран в централната част на града, и са отправили закани за саморазправа към собственика му.
По случая също е образувано досъдебно производство.
След предприетите незабавни оперативно-издирвателни мероприятия около 23.20 часа били установени и задържани извършителите на двете деяния. Това мъже на 30, 26 и 20 години, криминално проявени.
Работата по случаите продължава под надзора на прокуратурата.

-
Кримипреди 7 дниПолицай Станимир Братов напуска МВР след близо 4 десетилетия безупречна служба
-
Кримипреди 2 дни22-годишен, с десет присъди, се изправя пред съда за единадесета
-
Културапреди 7 дниФутболни карикатури на Илия Липавцов постъпиха в колекцията на ДХС
-
Новинипреди 6 дниОУ „Неофит Рилски“ спечели „Ваканция, здравей! Да играем безопасно“
-
Кримипреди 3 дниБаща и 4-годишната му дъщеря пострадаха при катастрофа с мотор
-
Кримипреди 10 часаНарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба
-
Новинипреди 3 дниГабровският „ХОУП“ с 23 медала от състезание във Варна
-
Икономикапреди 3 дниЗаплатите в Габровско: Ръст на цифрите, застой в класацията!








