Свържи се с нас

Новини

Общинско първенство по хандбал за ученици

Published

on

снимка: sport-gabrovo.com

Общинско първенство по хандбал за момичета – V-VІІ клас, и за юноши и девойки – XI-XII клас ще се проведе на 28 февруари /вторник/  в Габрово.  Надпреварата се организира от Община Габрово и в нея са допуснати до участие седем отбора от пет габровски училища. Те ще премерят сили в срещи с две полувремена по 15 минути. Непосредствено след мачовете ще бъдат наградени отборите победители.
Ето и самата програма:

ПРОГРАМА
ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА ОБЩИНСКОТО ПЪРВЕНСТВО ПО ХАНДБАЛ
ЗА МОМИЧЕТА – V-VII КЛАС, ЮНОШИ И ДЕВОЙКИ– XI-XII КЛАС
ОТ 28 ФЕВРУАРИ 2012 ГОДИНА В СПОРТНА ЗАЛА „ОРЛОВЕЦ”

УЧАСТВАЩИ ОТБОРИ

МОМИЧЕТА
1. СОУ „РАЙЧО КАРОЛЕВ”
2. СОУ „ОТЕЦ ПАИСИЙ”

ЮНОШИ     ДЕВОЙКИ
1. ПМГ „АКАД.ИВ. ГЮЗЕЛЕВ”  1. СОУ „РАЙЧО КАРОЛЕВ”
2. ПГ ПО СТРОИТЕЛСТВО   2. ПМГ „АКАД.ИВ. ГЮЗЕЛЕВ”
3. ПТГ „Д-Р ВАСИЛИАДИ”

28 ФЕВРУАРИ  2011 ГОДИНА / ВТОРНИК /
13.00 часа – ПТГ „Д-Р ВАСИЛИАДИ” – ПГ ПО СТРОИТЕЛСТВО          – юноши
13.40 часа – СОУ „РАЙЧО КАРОЛЕВ” – СОУ „ОТЕЦ ПАИСИЙ”       – момичета
14.20 часа – ПГ ПО СТРОИТЕЛСТВО – ПМГ „АКАД.ИВ.ГЮЗЕЛЕВ”    – юноши
15.00 часа – ПМГ „АКАД.ИВ. ГЮЗЕЛЕВ” – СОУ „РАЙЧО КАРОЛЕВ”- девойки
15.40 часа – ПМГ „АКАД.ИВ.ГЮЗЕЛЕВ” – ПТГ „Д-Р ВАСИЛИАДИ”   – юноши

Любопитно

Севлиево е първият град от турнето на актьора Димитър Маринов

Published

on

Известният актьор Димитър Маринов, който през 2019 г. стана първият български актьор, качил се на сцената на “Оскар”-ите по време на 91-вата церемония, след като филмът „Зелената книга“, в който той участва, спечели наградата за най-добър филм, ще гостува в Севлиево на 7-ми май.

Той пристигна преди няколко дни в България, за да участва в дует с Дивна, която влезе в образа на Хилда в „Като две капки вода“. Както винаги, актьорът представи едно към едно образа на своя учител – големият Тодор Колев.

През 2020 г. Димитър Маринов спечели място във формата „Като две капки вода“, но благородно отстъпи мястото си, защото (както той казва), “няма нужда от награди, а желание да раздава своите знания”. Към момента популярният в Холивуд актьор е преподавател по актьорско майсторство в САЩ. Срещата с него е по инициатива на Община Севлиево и включва представяне на пътеводителите по актьорска подготовка, чиито автор е Маринов. Книгите му “Към сцената“ и „Към екрана“ излязоха в края на 2024 г. под знака на издателство „АЗ-БУки“, печатът е на www.artniton.com.

Официалната премиера на заглавията започва от Севлиево – в 17.30 часа в сградата на Общината.

„Нашата форма на работа е строго индивидуална в партньорство. Актьорството е точно този съзнателен избор, който идва от вярата вътре във вас. То е начин на живот. Имам класове в САЩ, в които работят по четири сесии и им казвам директно кой става и кой не, според мен. Актьорлъкът е дарба – той е вид мислене. Аз не мога да ви науча на актьорско майсторство – никой не може. Ние можем само да ви придадем похвати, практики, с които да ви помогнем да откриете себе си”, споделя пред младите хора Димитър Маринов. С харизмата си и естественото си поведение, Димитър Маринов пленява всяка аудитория.

Всеки, който има интерес към литературата и киноизкуството ще има чудесна възможност да се запознае лично с актьора и да почерпи вдъхновение от неговия професионален път. Животът му е като филмова лента, с много обрати и събития, но примерът му да не се отказва да се бори е много мотивиращ.

Зареди още

Култура

Исторически музей – Дряново отбелязва 120 години от рождението на Иван Койчев

Published

on

В залата за временни изложби „Колю Фичето“ на Исторически музей – Дряново този петък, 2 май, ще бъде открита изложбата „Иван Койчев: човекът, художникът, учителят (1905–1976)“.

Събитието, което ще започна в 17.30 часа, е посветено на 120 години от рождението на видния художник, педагог и общественик, оставил значим отпечатък в културния живот на Дряново.

Изложбата е в две части и включва част от последното дарение на семейството на Иван Койчев, направено през 2024 г. В първата част посетителите ще видят негови архивни снимки, документи и лични вещи, показващи живота и приноса му като художник и педагог. А във втората са представени непоказвани за публиката негови творби.

Изложбата представя Иван Койчев не само като талантлив творец, но и като личност с активна обществена роля, оставил следа в местната историческа памет.

Зареди още

Крими

Софиянец с „Мерцедес“ преби дядо до автогарата в Габрово

Published

on

76 –годишен габровец бе пребит от 34-годишен мъж от София. Неприятният инцидент се разиграл в понеделник, 28 април, в ранния следобед до автогарата в Габрово.

Тогава около 15.40 часа, чрез спешния телефон 112 в полицията постъпил сигнал от гражданин, който съобщил, че в района на автогарата е намерен мъж, с видими следи от побой в областта на лицето.

На място незабавно бил изпратен автопатрулен екип, който установил самоличността на пострадалия. Допълнително при събеседването с пострадалия било установено, че мъжът бил ударен от непознат, който се придвижвал с лек автомобил „Мерцедес“, със софийска регистрация.

Предприети били незабавни оперативно-издирвателни мероприятия, в хода на които бил задържан извършителят на деянието. Това е 34-годишен софиянец.

Работата по изясняване на случая продължава в рамките на образуваното досъдебно производство.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица