Новини
Приеха Бюджет 2012

© Copyright 2012 — Gabrovo News. All Rights Reserved
С 20 гласа „за“, 4 „против“ и 6 „въздържал се“ Общинският съвет в Габрово прие на вчерашното си заседание Бюджет 2012. Решението беше взето след бурни дебати и с гласовете на ГЕРБ, против и въздържали се гласуваха от опозицията.
Местните парламентаристи приеха техническия и финансов отчет на Програма Култура за 2011 г., промени в правилника за финансиране на проекти в областта на културата и приемането на годишната работна програма за финансиране на проекти в областта на културата за 2012 година.
Най-много са отделените средства за сектор „Образование“ – 9 887 567 лева, което е с 2,06% в повече за сравнение с изминалата година. Финансовата рамка на Община Габрово ще бъде 29 190 665 лв.. Размерът на инвестициите, които са заложени през тази година са 32 588 548 лева, от които 3 475 882 са от собствените средства.
Приходната част на бюджета за финансиране на държавни дейсности е 15 346 644 лв., а планираните общински приходи са с в размер на 14 736 855 лв., като от местни данъци са 3 653 000 лв., а от неданъчните 8 664 649 лв. За здравеопазване – 1 278 808 лв., за социално осигуряване и грижи – 1 739 254 лева.
Субсидията за капиталовите разходи е 862 100 лева. За издръжка на общинската администрация са предвидени 3 470 901 лв.
Можете да ни намерите и във Фейсбук на :
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Инцидент с велосипедист край Яворец


Инцидент с велосипедист е станал вчера, 4 септември, на главния път между Габрово и Севлиево, в района на село Яворец. По случая е образувано досъдебно производство.
Сигнал за пътнотранспортното произшествие постъпил в полицията около 10.00 часа. На място било установено, че 26-годишен мъж, движещ се в посока към Севлиево със „Ситроен Джъмпер“, блъснал 50-годишен велосипедист, движейки се в същата посока.
В резултат от удара колоездачът изгубил съзнание.
Пробите за алкохол и наркотици са отрицателни. По случая е образувано досъдебно производство.

Новини
Кръговото пред Централна поща ще е готово до края на годината


Кръговото кръстовище при бул. „Васил Априлов“ и ул. „Юрий Венелин“ ще бъде въведено в експлоатация до края на годината, съобщи зам.-кметът на Община Габрово инж. Деян Дончев.
Строителните дейности по проекта напредват. Вече е положен първият пласт асфалт в централния кръг. Предстои окончателното завършване на всички геометричните елементи на кръстовището и полагането на още два пласта асфалт.

Целта на проекта е подобряване на организацията и безопасността на движението в града. С новото кръстовище ще се улеснят основни пътни потоци и ще се намалят предпоставките за пътнотранспортни произшествия.
Община Габрово благодари за търпението и разбирането по време на строителните дейности.


Новини
От 7 септември започва секционен контрол на средната скорост


От 00:00 часа на 7 септември започва прилагането на секционен контрол за измерване на средната скорост на движение по определени участъци от републиканската пътна мрежа. Чрез камери в началото и в края на всеки участък ще се отчита времето, за което едно превозно средство изминава разстоянието, и се изчислява средната му скорост.
Ако тя е по-висока от максимално допустимата според Закона за движението по пътищата, ще се регистрира и данните ще се предоставят от Националното тол управление на Министерството на вътрешните работи, което ще налага съответните санкции.
НТУ и МВР работят съвместно за прилагането на ефективен контрол в подкрепа на пътната безопасност. До 7 септември броят на сертифицираните отсечки се очаква да достигне 22.
Списъкът е публикуван на интернет страницата на Националното тол управление, в секция „Въпроси и отговори“. Той съдържа информация за пътя, началната и крайната точка на участъка, както и връзка към карта с точното му местоположение. Данните се актуализират с всяка нова отсечка, преминала задължителната първоначална проверка от Българския институт по метрология.
Национално тол управление има техническа готовност за включване на 126 отсечки от републиканската пътна мрежа с обща дължина около 1 200 км. Очаква се издаване на методическите указания от Министерството на вътрешните работи, след което тези участъци могат поетапно да бъдат включени в реален секционен контрол на средната скорост.
Предвижда се до края на годината целият планиран обхват от 126 отсечки да започне реално да функционира.
До 4 септември отсечките, преминали първоначална проверка са 16 и са следните:
АМ „Тракия“:
Вакарел – Ихтиман; Ихтиман – Вакарел;
Цалапица – Радиново; Радиново – Цалапица;
АМ „Струма“:
Сандански – Дамяница; Дамяница – Сандански;
Северна скоростна тангента: Илиянци – Чепинци; Чепинци – Илиянци;
I-1: Слатино – Кочериново; Кочериново – Слатино;
I-2: Струйно – Шумен; Шумен – Струйно;
I-3: Долни Дъбник – Телиш; Телиш – Долни Дъбник;
I-4: Български извор – Сопот; Сопот – Български извор.

-
Икономикапреди 5 дни
Ден на отворените врати в Хитачи Енерджи в Севлиево
-
Новинипреди 5 дни
По стъпките на героите
-
Любопитнопреди 4 дни
Coca-Cola The Voice Happy Energy Tour 2025 пристига в Севлиево
-
Кримипреди 5 дни
Задържан е садистът, убил малко коте в Севлиево
-
Икономикапреди 5 дни
Габрово задържа 15-о място в страната със средна заплата над 2 000 лева
-
Новинипреди 2 дни
От 7 септември започва секционен контрол на средната скорост
-
Икономикапреди 3 дни
Фирма „ЕМКБ“ АД търси работници
-
Новинипреди 2 дни
140 години от Съединението