Новини
Възстановява се движението автомобили над 10 тона в област Габрово

© Copyright 2012 — Gabrovo News. All Rights Reserved
От 12 часа днес, 8-ми февруари, започва поетапното освобождаване на тежкотоварния трафик над 10 тона на територията на страната, съобщават от Агенция „Пътна инфраструктура”. При необходимост и по преценка на директорите на съответното областно пътно управление и съгласувано със съответната областна дирекция на МВР ще бъдат въвеждани временни организации на движението.
Поради силни снегонавявания и намалена видимост са затворени пътищата за всички МПС в областите Русе, Разград, Силистра и Шумен, като участъкът Шумен-Варна е отворен за движение на МПС. В Шуменска област пътищата по основните направления се поддържат проходими, за да може при необходимост да преминават товарни автомобили със стоки от първа необходимост.
За леки автомобили са отворени старопланинските проходи Дюлински, Вратник, Шипка, Петрохан, прохода на Републиката и Ришки.
Проходите Пампорово, Рожен, Превала и Печински са отворени, но е задължително ползването на вериги, товарните без ремаркета и полуремаркета.
Остава забраната за движение на автомобили с тегло над 10 тона към Република Румъния.
Всички 27 областни пътни управления и снегопочистващите фирми работят на 24-часов режим.
Гражданите могат да получават информация за зимното поддържане на републиканската пътна мрежа от интернет страницата на Агенция „Пътна инфраструктура” – www.api.government.bg, както и на горещия телефон 0700 130 20. В агенцията целогодишно при 24-часов режим работи Ситуационен център, който събира и обобщава данните за състоянието по републиканските пътища.
Можете да ни намерите и във Фейсбук на :
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Любопитно
Детското коледно градче на Габрово отваря врати в парка с Мечето

Мястото, където мечтите оживяват, тази година е паркът с Мечето, където ще отвори врати Детското коледно градче. На 15 декември от 17.30 часа Община Габрово кани всички малчугани и техните родители на официалното откриване.
Градчето тази година е още по-богато и пъстро – сред светлините и празничната украса ще ви очакват фигурите на любими герои, които не само ще можете да видите, но и да докоснете, да се снимате с тях и да се пренесете в техния приказен свят. Децата ще могат да застанат редом до Скай и Чейс от „Пес патрул“, да се почувстват част от магията на „Замръзналото кралство“ с Елза и Анна, да срещнат Спайдърмен, а Мики Маус ще бъде там, за да раздава усмивки и настроение.
За най-любопитните ще има и истинска приказна изненада – къщичката на Хензел и Гретел, която ще ви примами със своята сладка магия. За доброто настроение на присъстващите ще се погрижат децата и младежите от денс-формация „Олимпея“, а най-очакваният гост – Дядо Коледа – ще пристигне по един малко по-необичаен начин, за да приеме писмата с най-съкровените желания и да се снима за спомен с всяко дете.
Детското коледно градче е мястото, където усмивките стават най-ценният подарък, а празничният дух се разлива навсякъде.


Любопитно
Коледен фермерски пазар на площад „Възраждане“

С наближаването на най-светлите празници, Коледният Български фермерски пазар „ОТ БГ“ , идва при Вас с една специална дата – 13 декември. В административния център на Габрово, на площад „Възраждане“, от 10.00 до 16.00 часа, ще Ви очакват добре познати и любими производители, носещи със себе си аромата, вкуса и духа на българската традиция!
По традиция Фермерски пазар „ОТ БГ“ защитава повече от една кауза. Ако произведеното в България винаги е било наш приоритет, то през декември добавяме и произведеното в Габровска област, превръщайки го в наша предколедна мисия! Очаквайте: богато разнообразие от млечни и месни продукти, оцет, тахан, ядки, вино – греяно и пивко, мед и пчелни продукти, сладка и конфитюри, сладкиши, билки, натурална козметика, пробиотици и продукти с прополис, както и уникални изделия, подходящи за красиви коледни подаръци от майстори и занаятчии.
На едно място ще срещнете вкусовете на домашното, обичта към земята и таланта на местните творци. Традиционната томбола на пазара ще зарадва един от вас, закупил продукт от пазара, с 27 артикула от щандовете, защото доброто се връща минимум десетократно, а подкрепяйки родните производители, занаятчии и майстори, вие им показвате своето уважение към труда им.
Всеки Коледен Фермерски пазар в Габрово събира не само вкусове и аромати, но и кауза. А тази година нашата кауза е „Мисия 1+1=Вземи“, създадена от учениците от 12. В клас на Националната Априловска гимназия, които вече две години работят с Приюта за безстопанствени животни към Община Габрово.
Със своите малки жестове, дарения и осиновяване, те подаряват втори шанс за живот, изпълнен с грижа, топлина и обич. Тези дни учениците ще споделят и свои вкусотии, ръчно сътворени коледни изненади и малки чудеса, от които може да изберете и дарите за каузата– защото когато добротата се споделя, тя се превръща в празник за всички!
Коледа е време за чудеса не само за хората, а и за онези тихи, верни души, които чакат своя дом. А докато го чакат, нека да ги зарадваме чрез „Мисия 1+1“ , която с малки стъпки и споделеност е равна на надежда!


Крими
Полицията издирва 75-годишна жена

Областната дирекция на МВР-Габрово издирва Кремена Димова Маврова на 75 г. от Габрово.
На 1 декември, около 11.00 часа, жената е напуснал дома на сестра си в село Гостилица, община Дряново, и от тогава е в неизвестност.
Кремена Маврова е средна на ръст, висока около 170 см., със слабо телосложение, кафяви очи, с бяла коса.
Облечена е с тъмносиньо яке, отдолу със суитчър с качулка, черен панталон, обута е с кафяви боти.
Жената се издирва по молба на близките ѝ.
Гражданите, които имат информация за лицето, могат да сигнализират на ЕЕН 112 или в най-близкото районно управление на МВР.

-
Кримипреди 7 дниСтана ясна причината за жестоката катастрофа между камион и бус на обхода
-
Културапреди 7 дниГран-при и четири златни медала за МК „Весела“
-
Икономикапреди 7 дниДо края на декември заявяваме данъчните облекчения за деца
-
Културапреди 7 дниDISTRXCT с ексклузивно интервю за „Габрово Нюз“
-
Кримипреди 2 дни„Оплезен“ от пико и амфетамин габровец остана без книжка на Никулден
-
Новинипреди 5 дни„Седмица на отворените враРти“ за туберкулоза през декември
-
Кримипреди 2 дниПрокуратурата обяви подробности за катастрофата със загинал край Севлиево
-
Културапреди 7 дниРазкриват дигитален клуб във филиала на библиотеката на ул.”Йосиф Соколски”






