Новини
Снежната покривка в центъра на Габрово достигна 63 см. Няма населени места без ток

© Copyright 2012 — Gabrovo News. All Rights Reserved
Снеговалежът в община Габрово, който продължи 24 часа, тази нощ спря. Височината на снежната покривка в централната градска част достига 63 см. Регистрираната температура на въздуха в центъра на града от общинската МТО станция е минус 10°С. Проходът Шипка е заснежен, почиства се и е проходим при зимни условия. Температурата на въздуха там е минус 14 °С. Остава в сила забраната за движение на МПС с ремаркета и полуремаркета и с обща маса над 10 тона. Движението през прохода се извършва задължително с вериги. Пътят за Узана е проходим с вериги. Предстои по късно днес обработване и разширяване на платното. Поради голямото количество сняг, платното е стеснено. Височината на снежната покривка в района достига 150 см. Температурата на въздуха е минус 16 °С. В района продължава да вали слаб сняг. Времето в планината е много студено и динамично. На много места има образувани преспи.
Проходими при зимни условия са участъците Габрово – Трявна, Габрово – Севлиево, Габрово – Дряново. В сила е забраната за движение на МПС с тегло над 10 тона. Има стесняване на пътните платна, след почистване на падналия сняг. Цялата налична снегопочистваща техника на „Благоустрояване”, ОПУ и „Пътно строителство” – Димас работи по почистване на улиците и пътищата на общинската мрежа. До вчерашния ден не бяха разчистени поради навявания и обилен снеговалеж селата Седянковци, Бялково, Парчевци, Бекрии, Шарани, Живко, Иглика, Сейковци, Борското, Смиловци, Торбалъжи, Драганчета. Днес снегопочистваща техника ще влезе до опорен пункт във всяко село на община Габрово.
Възстановено е и движението по Ж.П. линията Габрово – Царева ливада. Движението на влаковете се извършва по график.
Водачите на МПС да се съобразяват с усложнените пътни условия и не предприемат пътувания, ако не са абсолютно наложителни. Ако това се наложи да се потърси предварително необходимата информация от пътните служби и органите на МВР. Пътуващите в източните части на страната трябва да знаят, че там обстановката продължава да бъде сложна. Там има затворени и непроходими пътища и пътни участъци .
От ЕОН съобщават, че няма потребители лишени от ток. Общински пътнически транспорт макар и с затруднения покриват градските и междуселищни автобусни линии. Справка за движението на междуселищните автобусите гражданите могат да получат на тел. 066 80 55 66 – автогара. Топлофикация и ВиК изпълняват нормално своите задължения.
Можете да ни намерите и във Фейсбук на :
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Инспектори сгащиха бракониер в яз. „Александър Стамболийски“

При нощна проверка инспектори от ИАРА – Стара Загора и Ловеч хванаха лице в момента на изваждане на мрежите от язовир „Александър Стамболийски“.

Екипите са наблюдавали мястото с термокамери и дрон с термокамера. Служителите са иззели 120 метрови хрилни мрежи (3 броя), 1 брой лодка и 1 брой мотор. В мрежите е имало риба от видовете – сребриста каракуда (12 кг), шаран (1 брой) и бяла риба (1 брой).





Рибата беше дарена на Дом за стари хора. На нарушителя е бил съставен акт за риболов с поставени не регламентирани мрежи.

Новини
Ротарианци от Канада и САЩ гостуваха на Ротари клуб Габрово

„Добре дошли и още по-добре отишли!“ – в типично габровски стил, ротарианците от Габрово посрещнаха в неделя и изпратиха в понеделник своите приятели от Канада и САЩ, участници в програмата Международен приятелски обмен на Ротари.
Гостите Виктория, Линда, Кърт, Кийт и Майкъл се потопиха в духа на Габрово с разходка в архитектурно-етнографски комплекс Етъра и посещение на Интерактивния музей на индустрията.
Там те опитаха изпечени на място симидчета, захарни петлета, марципан и чаша боза – вкусове, които останаха в спомените им заедно с усмивките на домакините. В музея гостите „влязоха в ролята“ на индустриалци и сами станаха част от габровската индустриална история.
На тръгване получиха специален подарък – книга с габровски шеги, придружена с послание за приятелство и доброта. Канадските и американските ротарианци преди да пристигнат в Габрово са били топло посрещнати и от други ротари клубове в страната, като визитата им тук последва кратък престой във Велико Търново.
Посещението им в Габрово бе планирано именно за тези дни, за да могат лично да усетят магията на началото на петото годишно време – карнавалното. Гостите споделиха трогателни думи: „Вашето гостоприемство не просто ни накара да се чувстваме добре дошли, а наистина ни създаде усещане, сякаш сме у дома. Впечатлени сме от проектите, които сте реализирали и от бъдещите ви планове. Но най-големият подарък е приятелството – то изпълни това пътуване със смисъл.“
В духа на взаимността, през следващия етап на обмена ротарианци от Габрово ще бъдат посрещнати в Канада и САЩ – продължавайки традицията на приятелството и споделените ценности на Ротари.


Икономика
Studio New Era с инициатива в подкрепа на малкия и среден бизнес
Безплатен уебсайт редизайн до края на месеца.
Studio New Era стартира национална инициатива за подкрепа на малкия и среден бизнес, насочена към развитието на модерно и ефективно онлайн присъствие.
Проектът предлага възможност на фирми с остарели уебсайтове или онлайн магазини да получат напълно безплатен редизайн и актуализация – без финансов риск и без първоначслни разходи.
След обновяването, бизнесите ще имат възможност да продължат да използват услугата чрез месечен абонамент, който включва пълна поддръжка, актуализации и цялостно управление на тяхното онлайн присъствие.
Инициативата е част от концепцията на студиото „Уебсайт като услуга“ – иновативен модел, който дава достъп на малки и средни бизнеси до професионални дигитални решения, без да се налага голяма първоначална инвестиция. Ще бъде валидна до края на месец Ноември.
„Нашата цел е да помогнем на бизнеса в региона на Габрово и в цялата страна да се развива дигитално, да бъде конкурентоспособен и видим онлайн. Вярваме, че всяка добра идея заслужава съвременно представяне в интернет“, споделят от Studio New Era.
Повече информация за кампанията и формуляр за участие са достъпни на: www.studionewera.com/bezplaten-website-redesign.

-
Новинипреди 5 дниГаброво отбелязва Световния ден за възпоменание на жертвите при ПТП
-
Любопитнопреди 6 дниЖБД „Майчина грижа“ с нов сайт
-
Кримипреди 5 дниШест кашона с контрабандни цигари „цъфнаха“ от багажник (снимки)
-
Новинипреди 5 дниПредставиха проекта, модернизиращ водната инфраструктура с 64 млн. лева
-
Новинипреди 5 дниВ Габрово се организира среща с настоящи и бъдещи родители
-
Любопитнопреди 5 дниЛексикон на успеха: Никола Рахнев от Гората.бг
-
Новинипреди 5 дниДиабетът във фокуса на здравна инициатива в Габрово
-
Новинипреди един денПроменят движението между Севлиево и Велико Търново заради ремонт











