Свържи се с нас

Новини

Дъжд с поледица, на места настилките са заледени

Published

on

© Copyright 2012 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Времето в община Габрово е облачно и ръми слаб дъжд.  Духа слаб южен вятър със скорост  до 2 м./сек. Височината на снежната покривка  в централната градска част  е 20 см, на прохода „Шипка” и в курортен комплекс „Узана” достига  до 1 метър. Влажността на въздуха е  83%. Регистрираната температура на въздуха в центъра на града от общинската МТО станция е минус 0,5°С. Проходът Шипка е заснежен, почистен и проходим при зимни условия. Температурата на въздуха там е минус 2 °С, видимостта е добра. Остава в сила забраната за движение на МПС с обща маса над 10 тона. Пътят за  Узана  е проходим при зимни условия. Пътната настилка е заснежена, почистена и опесъчена. Височината на снежната покривка в района достига до 100 см, видимостта е добра. Температурата на въздуха  е минус 2 °С.

Проходими при зимни условия са участъците Габрово – Трявна,  Габрово – Севлиево, Габрово – Дряново, Габрово – Люляци и Габрово – Боженци. Има стесняване на пътните платна, след почистване на обилния, мокър сняг. В по високите части, в усойните и северни места са възможни заледявания след дъжда, който намокри платната тази сутрин и регистрираната ниска температура
Пътищата на общинската мрежа се обработват от наетата техника.

От Е.ОН съобщават, че няма потребители лишени от ток. Общински пътнически транспорт покриват градските и междуселищни автобусни линии. Топлофикация и ВиК изпълняват нормално своите задължения.

Радиационният фон е нормален.

Прогноза:
Днес ще преобладава слънчево време. По-значителни ще бъдат увеличенията на облачността, главно над Северна България. Ще духа слаб западен вятър. Дневните температури ще се повишат и очакваната максимална ще бъде около 7°. През предстоящата нощ от югозапад облачността ще започне да се вплътнява и снижава.

Атмосферното налягане е малко по-ниско от средното месеца и слабо ще се повиши.

В планината ще преобладава слънчево време. По-значителните ще бъдат временните увеличения на облачността над Стара планина. Ще духа силен, по високите открити части до бурен, северозападен вятър. Максимална температура на 1200 метра около 3°, на 2000 метра – около минус 4°.

Можете да ни намерите и във Фейсбук на :
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

 

Крими

Шофьор на бус се отъркаля на пътя и отсечен знак край Габрово

Published

on

60- годишният водач на товарен автомобил Форд самокатастрофира край Габрово. Причината за инцидента е несъобразен скорост. Това става ясно от полицейската сводка за днешния 17 юли.

Катастрофата е станала вчера, 16 юни. По данни на пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово 60-годишният шофьор не съобразил скоростта си на движение с пътните условия и релефа на местността, изгубил контрол над управлявания от него бус, в резултат на което се ударил в пътен знак и се преобърнал извън пътното платно.

След инцидента водачът е бил тестван за употреба на алкохол и наркотици, като отчетените пробите са отрицателни.

Мъжът е бил транспортиран до МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово и след преглед е освободен. Пътнотранспортното произшествие е било обслужено по административен ред.

*Снимки: Иван Владимиров, фейсбук.

Зареди още

Новини

Подменят и поставят допълнителни парапети по 3 булеварда в Габрово

Published

on

Община Габрово продължава изпълнението на мерки за повишаване на пътната безопасност и намаляване на пътния травматизъм.

Извършва се монтаж на допълнителни и подмяна на съществуващи пешеходни парапети по булевардите „Стефан Караджа“, „Могильов“ и „Столетов“, информираха от администрацията на кмета.

Предстои и поставянето на още 12 светодиодни пътни знака при пешеходни пътеки в районите на учебни заведения, с цел да се повиши вниманието на водачите.

По проекта за екологосъобразна мобилност в Габрово допълнително бяха осветени още 31 пешеходни пътеки, което подобрява безопасността на движението през тъмната част на денонощието.

Зареди още

Крими

Автоджамбаз „разкова дрегера“ след удар в електрически стълб

Published

on

Истински екшън, завършил с щастлив край и за огромен късмет без човешки жертви, се е разиграл на 14 юли, в Севлиево. Безумно пиян мъж открадна товарен автомобил и катастрофира с него, отнасяйки електрически стълб.

Във вторник, в местната полиция постъпил сигнал за противозаконно отнет товарен автомобил Ивеко, собственост на севлиевско търговско дружество. От проведените оперативно-издирвателни мероприятия било разкрито, че извършителят е мъж от севлиевското село Градница.

Установено било, че след отнемането на автомобила, при движение по ул. „Васил Левски“ в посока центъра на Севлиево, автокрадецът се блъснал в електрически стълб. При проверката му за употреба на алкохол били отчетени умопомрачителните 2.39 промила.

Извършителят на престъплението бил отведен в местния арест, където бил задържан по реда на Закона за МВР за срок до 24 часа. Извършен е бил оглед на местопроизшествие. В РУ Севлиево е образувано досъдебно производство.

Още един „наквасен и загубил разсъдък от наздравици“ водач, е бил засечен и спрян от движение преди да е станало прекалено късно, отново във вторник.

Екип на полицията, патрулиращ в село Млечево спрял за проверка лек автомобил „Ситроен“, управляван от 50-годишен жител.

При проверката, извършена с техническо средство, се оказало, че мъжът се метнал да кара след употребата на алкохол.

Дрегерът отчел безобразните 3,20 промила в количеството издишан въздух, които изобщо не попречили на водача да седне да кара.

Извършен е бил оглед и е образувано бързо производство.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица