Свържи се с нас

Новини

Офисът на НАП в Габрово отчете повече приходи през 2011

Published

on

© Copyright 2012 — Gabrovo News. All Rights Reserved

С 5 646 000лв. повече от данъци и осигурителни вноски се отчита офисът на НАП- Габрово през 2011 година. Общо данъчните приходи към централния  бюджет са в размер на 83 431 001 лв. Изпълнението на плана спрямо 2010г. е на 107,26%. Най – голям ръст бележат приходите от Данък върху доходите на физическите лица.

Към 31.12. 2011 в държавния  бюджет са постъпили 14 047 234 лв. или с 942 877  хил.лв. повече спрямо 2010г. Изпълнението на плана за 2011г. е на 103.35”%.  Постъпленията от Корпоративния данък също бележат ръст и достигат 4 941 516 лв, което е с 873 941 хил. лв. повече от предходната година, където общите приходи са в размер на 4 067 575 лв.

При ДДС приходите към фиска са съответно 22 185 824 лв. за 2011г. и 21 731 182 лв. за 2011г., т. е разликата  е в размер на 454 641,94 лв. в полза на 2011г. Процентното изпълнение на плана е 102.09%.
101.31% е изпълнението на плана при ЗКПО. В републиканския  бюджет са постъпили 720 882,76 лв., което е с 9 338,65лв. повече от данъчната 2010г.

Ръст на приходите габровските данъчни отчитат и от Осигурителните фондове. 40 714 638 лв. са постъпленията от тях през изтеклата 2011г. За сравнение през 2010г. са отчетени 37 659 271 лв. Процентното изпълнение на плана за приходите за 2011г. е на 108.11%.

Можете да ни намерите и във Фейсбук на :
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

ГДБОП задържа тревненец заради порно с деца

Published

on

ГДБОП задържа мъж от Трявна, на 39 години с инициали А.Н., заради разпространение на порнографски материали, за създаването на които са използвани малолетни и непълнолетни деца.

Специализираната операция е била проведена от антимафиотите на територията на област Габрово днес, 11 юни.

Полицейските действия са предприети в рамките на провеждаща се международна операция Mariposa на фондация Child Rescue Coalition.

Действията по разследването са извършени под надзора на Териториално отделение – Трявна към Районна прокуратура – Габрово.

При претърсване в жилището на задържания е намерена и иззета компютърна конфигурация, съдържаща 77 GB порнографски материали – видеоклипове и фотографски изображения, за създаването на които са използвани ненавършили 18-годишна възраст лица или които изглеждат като такива.

Оперативната работа по разкриването на случая е била проведена от ГД БОП – Велико Търново и координирана с прокуратурата на поредица от работни срещи.

Лицето е задържано за срок до 24 часа по Закона за МВР. Работата по случая продължава. Предстоят разпити на свидетели и назначаване на техническа експертиза на иззетите компютърни данни.

Зареди още

Крими

Двама са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка

Published

on

Мъж на 63 години и жена на 52 години са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка. Ранените са били транспортирани в столичната УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“.

Инцидентът е станал вчера, 10 юни, малко преди 15.00 часа в севлиевското село Крушево.

По първоначални данни произшествието е възникнало вследствие на техническа неизправност на газовата бутилка.

Огънят е причинил материални щети. В ликвидирането на произшествието са участвали два противопожарни автомобила и четирима служители на РСПБЗН-Севлиево.

По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Нарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба

Published

on

Служители на габровската полиция работят по два сигнала за инциденти между лица, за които към момента е установено, че са имали предходни конфликти и влошени междуличностни отношения.

Всичко започнало вчера,10 юни, около 14.00 часа, когато в районното управление сигнал подал 51-годишен мъж, който заявил, че малко по-рано същия ден, на ул. „Свищовска“, разминавайки се с трима мъже, единият от тях му нанесъл удар с лопата в областта на гърба и му били отправени заплахи.

По случая е образувано досъдебно производство.

Същият ден, около 19.40 часа, бил получен друг сигнал, че трима мъже увредили гумите на лек автомобил БМВ, паркиран в централната част на града, и са отправили закани за саморазправа към собственика му.

По случая също е образувано досъдебно производство.

След предприетите незабавни оперативно-издирвателни мероприятия около 23.20 часа били установени и задържани извършителите на двете деяния. Това мъже на 30, 26 и 20 години, криминално проявени.

Работата по случаите продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица