Свържи се с нас

Новини

С 3% са намалели пушачите, още 10% възнамеряват да откажат цигарите

Published

on

© Copyright 2012 — Gabrovo News. All Rights Reserved

С 2-3 % са намалели пушачите за една година. Това показва национално представително проучване сред 997 граждани на социологическата агенция „Галъп“, направено по поръчка на МЗ. 41% от българите са пушили през 2010 г. срещу 39% през 2011 г. Процентът на непушачите в обкръжението на анкетираните се е увеличил от 46 на 49. Причината за понижението на пушачите е в мерките на правителството за ограничаване на тютюнопушенето на обществени места – обособяването на зони за пушачи и непушачи в заведенията, поскъпването на цигарите. Положителна роля върху ограничаването на пушенето има и намерението за въвеждане на пълна забрана на вредни навик на обществени места от 1 юни тази година.

Най-висок е броят на пушачите сред мъжете (46%) и сред хората между 26 и 40 години (55%), показват данните. Средно всеки пушач употребява по 15 цигари на ден, като при 37% броят стига и до 20. Благодарение на усилията за ограничаване на тютюнопушенето броят на българите, които прибягват до вредния навик е намалял с близо 3%, а други 10% възнамеряват да го спрат в следващите 2-3 месеца. Най-голям ефект от предприетите мерки за отказването на цигарите има покачването на цените им – 58%. На второ място се нарежда идеята за пълна забрана на тютюнопушенето на обществени места. 53% от анкетираните смятат, че това води до намаляване броя на пушачите. Въвеждането на промяната за пълна забрана на цигарите се подкрепя и от 60% от всички българи, и над 70% сред непушачите.

Можете да ни намерите и във Фейсбук на :
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак

Published

on

Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак в област Габрово.

Днес, 4 юни, чрез спешния телефон 112 са получени сигнали за изпратени на служебните електронни пощи на пет училища и три детски градини в областта съобщения, съдържащи заплахи за поставени самоделни взривни устройства.

Незабавно са били предприети необходимите действия и са сформирани екипи на МВР, които са извършили обстойни проверки на посочените обекти.

При извършените проверки не били установени съмнителни предмети или устройства. За резултатите са съставени констативни протоколи.

Зареди още

Крими

Предстои пълномащабно учение в Габрово

Published

on

През следващата седмица в Габрово ще се проведе пълномащабно съвместно тактическо учение с практически действия. То е организирано от Областната дирекция на МВР – Габрово, в изпълнение на утвърден от министъра на вътрешните работи Иван Демерджиев план.

Учението ще се реализира на 10 юни, сряда. Съгласно утвърдения сценарий отделните етапи ще се състоят в района на сградата на сектор „Пътна полиция“ в Габрово, в сградата на бившето Пето основно училище, находящо се на бул. „Н. Вапцаров“ № 19, в района на бул. „Трети март“ № 156 и ул. „Латинка“ и в района на бул. „Трети март“ № 124.

В тази връзка за времето от около 10.30 ч. до 11.30 ч. временно ще бъде ограничено движението на автомобили и пешеходци по ул. „Васил Петлешков“, в участъка от кръстовището с ул. „Спортна“ до кръстовището с ул. „Хаджицонев мост“, както и движението на МПС и пешеходци по ул. „Хаджицонев мост“, в участъка от кръстовището с ул. „Васил Петлешков“ до кръстовището с бул. „Н. Вапцаров“.

Движението ще бъде регулирано и подпомагано от служители на МВР. Също така временно ще бъде ограничен достъпът на граждани до гише „Квалификация водачи на МПС“ и до гише „Административно-наказателна дейност“ в сектор „Пътна полиция“ за времето от около 10.15 ч. до 11.00 ч. на 10 юни.

Зареди още

Крими

Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони в Габрово

Published

on

Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони за тях при извършено претърсване в жилище в Габрово.

Акцията е била реализирана вчера, 3 юни.

След проведените оперативно-издирвателни мероприятия и процесуално следствени действия, служителите на габровската полиция установили, че 43-годишен мъж придобил и съхранява в жилището си два пистолета и над 300 броя боеприпаси, които били без необходимото разрешително.

Оръжието и боеприпасите били иззети, а по случая образувано досъдебно производство.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица