Новини
В Севлиево започват провеждането на събрания по Закона за етажната собственост

© Copyright 2011 — Gabrovo News. All Rights Reserved
Община Севлиево започва организирането и провеждането на събрания и избор на управителни органи в сградите в режим на етажна собственост, там където не са проведени такива. Изискването е заложено в Закона за етажната собственост. Според нормативния акт Общото събрание се свиква по инициатива на всеки собственик, а когато такава липсва – по покана на кмета на общината чрез излагане на покана на видно и общодостъпно място на входа на сградата. Общото събрание определя формата на управление – Общо събрание или Сдружение на собствениците, приема правилник за вътрешния ред, избира управител или управителен съвет, контрольор или контролен съвет и касиер.
Ако събранието не може да се проведе се отлага с един час. При липса на представени по –малко от 33 на сто от собствениците се отлага с още един час. Ако не присъстват необходимия брой собственици, събранието се провежда на следващия ден при обявения дневен ред и се смята за законно независимо от броя на присъстващите.
492 сгради в режим на етажна собственост са организирали събрания и са избрали управителни органи в законовия срок.
238 такива трябва да свика общинската администрация.
ПРИМЕРЕН Г Р А Ф И К /за ноември/
за организиране и провеждане на събрания и избор на управителни органи в сградите в режим на етажна собственост, там където не са свикани такива събрания
АДРЕС ДАТА ЧАС
1.ЖК Д-р.Атанас Москов
Бл.23 вх.А 25.11.2011 18.00 ч.
2.ЖК Д-р.Атанас Москов
Бл.2вх.Б 28.11.2011 18.00 ч.
3.ЖК Д-р.Атанас Москов
Бл.13вх.А 28.11.2011 18.20 ч.
4.ЖК Д-р.Атанас Москов
Бл13вхВ 28.11.2011 18.40 ч.
5.ЖК Д-р.Атанас Москов
Бл29вхА 28.11.2011 19.00 ч.
6.ЖК Д-р.Атанас Москов
Бл29вхБ 28.11.2011 19.20 ч.
7.ЖК Димитър Благоев
Бл.1вхД 29.11.2011 18.00 ч.
8.ЖК Димитър Благоев
Бл1вхЕ 29.11.2011 18.20 ч.
9.ул.Стара Планина
Бл141вхБ 29.11.2011 18.40 ч.
10.ул.Стара Планина
Бл143 29.11.2011 19.00 ч.
11.ул.Стара Планина
Бл129вхА 30.11.2011 18.00 ч.
12.ул.Стара Планина
Бл129вхВ 30.11.2011 18.20 ч.
Новини
Румен Радев идва в Габрово с визия за силна икономика и бъдеще за младите
Румен Радев, лидер на коалиция „Прогресивна България“, ще посети Габрово на 29 март (неделя). Срещата с гражданите ще се проведе от 11:00 ч. в зала „Възраждане“.
Събитието ще бъде възможност за открит разговор за бъдещето на града и региона, с фокус върху развитието на местната икономика, насърчаването на високите технологии и създаването на реални перспективи за младите хора.
„Сега е моментът да бъдем безкомпромисно честни – Габрово има огромен потенциал, но са нужни непреклонна решителност и категорични действия, за да бъде реализиран“, посочват от коалицията.
Сред основните акценти ще бъдат икономическият растеж, подкрепата за бизнеса и индустрията, привличането на инвестиции, модернизацията чрез технологии и създаването на условия младите хора да останат и да се развиват в региона.
По време на срещата ще бъдат представени и кандидатите за народни представители на коалиция „Прогресивна България“ от 7 МИР – Габрово – екип, заявяващ готовност да поеме отговорност за развитието на региона. От коалицията отправят покана към всички граждани да се включат и да бъдат част от разговора.
*Публикуваният материал е предоставен от пресцентъра на „Прогресивна България“, във връзка с изборите за 52 Народно събрание, съгласно сключен договор за рекламно – информационно обслужване. „Прогресивна България“ е под номер 21 в интегралната бюлетина. Купуването и продаването на гласове е престъпление.*
Култура
12-годишната Гала Савчева от Габрово спечели „Орфеево изворче“

Град Стара Загора за пореден път се превърна в сцена на традицията и фолклорното изкуство, домакинствайки престижния Национален фолклорен конкурс „Орфеево изворче“.
Сред изключително силна конкуренция от над 100 участници, малката Гала Савчева от град Габрово завоюва престижното първо място и златен медал.
Успехът на 12-годишната талантлива певица е изключително ценен, тъй като е постигнат в най-трудната възрастова група, наравно с ученици от специализираните музикални училища в страната.
Високото отличие бе присъдено от авторитетно жури в състав: Дафинка Дамянова, Чонка Кинева и Тодор Кожухаров. Победните изпълнения на Гала включваха две емблематични северняшки песни: „От Стамбула идат, мамо“ (по музикална постановка на Манка Билчева) и акапелното изпълнение на „Соколе, сиви соколе“ от репертоара на легендарния Кайчо Каменов.

Този престижен резултат е плод на неуморния труд и вдъхновението на вокалния педагог д-р Ана Борисова от Сдружение „Анна-Фолкарт“ – гр. Дряново.
Специални благодарности за професионализма, подкрепата и отдадеността, които стоят зад всяка стъпка на Гала към този висок връх в народното пеене.

Любопитно
Две млади пианистки от МК „Весела” на европейските сцени

„Будапеща и Люксембург ни очакват” – под това мото премина концертът на Адриана Кънева (12 клас) и Ай Хасегава (10 клас), заедно с техни съмишленици от клуба. Събитието се превърна в своеобразен трамплин към международните им изяви. И двете пианистки са вече утвърдени имена – носители на редица национални и международни отличия.
Най-новото признание идва под формата на покани за концертни участия в престижни европейски столици – награди, заслужени с талант и постоянство. Адриана Кънева получава правото да свири в Будапеща след триумфа си на Първия национален конкурс „Орфей на бъдещето” – София 2025, откъдето печели и Гран при на името на Георги Златев-Черкин.

Между 3 и 6 март младата пианистка вече реализира своята награда – с концерти в българското посолство и в Българския културен център в унгарската столица. Изяви, съпроводени от силни емоции, нови контакти и усещане за заслужен връх след близо 14 години отдаденост на пианото.
Предстои ред на Ай Хасегава. Тя е отличена с Първа награда на Международния конкурс „Вивапиано” – София 2025, както и със специална покана за концерт в Люксембург. Между 26 и 29 март Ай ще представи около 20-минутна програма в зала Foyer Europeen.


Символичен домакин на събитието ще бъде българската композиторка Албена Врачанска – член на журито на конкурса. Концертът „Будапеща и Люксембург ни очакват” събра на една сцена и други ученици на клавирния педагог Весела Пенева – Полина Флориду, Иво Велков, Лорен Николова, Александър Стоянов, Кристина Стефанова, Матеа Кънева, Лаура Недева и Елина Табакова.

Публиката аплодира и най-младите участници – Здравко Килифарев и Николай Банковски, които направиха своя сценичен дебют. Начало, което обещава продължение. Музикален клуб „Весела” отново показа, че е място, където талантът се развива, а мечтите – намират своя път към големите сцени.

-
Кримипреди 5 дниСекунди от трагедия: „БМВ“ прелетя през тротоар и се вряза в магазин в Габрово
-
Любопитнопреди 5 дниКак да носите мъжки кожени якета правилно?
-
Културапреди 6 дниНаши формации представиха България и Европа на фестивал на остров Бали
-
Новинипреди 2 дниГЕРБ – СДС откри предизборната си кампания в област Габрово
-
Новинипреди 2 дниДопълват областният регистър на военните паметници с още два
-
Културапреди един денИсторически музей – Дряново представя нова изложба на Петранка Новосад
-
Новинипреди 2 дни„Янтра“ срещу „Фратрия“: сблъсък с висок залог
-
Кримипреди един денПогнаха шофьора на „БМВ“-то, забило се в магазин на Бичкинята











