Свържи се с нас

Новини

Спипаха младежи, свили метални радиатори

Published

on

Двама младежи на 25 и 27 години от с. Крушево, общ.Севлиево са задържани от полицаите заради кражба на 31 метални радиатори, съобщават от пресцентъра на полицията.

Сигналът в полицията е получен около 8:30 часа вчера (17-ти декември). Неизвестно лице е демонтирало и противозаконно отнело металните радиатори от сградата на  ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ в с. Крушево. В хода на разследването полицаите стигнали до двамата младежи от с. Крушево. Вещите предмет на престъплението са възстановени на собственика им.

По случая в РУ „Полиция” Севлиево е образувано досъдебно производство.

Новини

Отново ще има безплатни кръщенета на деца в Габрово

Published

on

На 1 юни, понеделник, в църквата „Успение на Пресвета Богородица“ в Габрово за поредна година ще се извършват безплатни кръщенета на деца до 18 години, родени в Габровската духовна околия. Това съобщи архиерейският наместник отец Руслан Личев.

Ритуалът по приемане на Първото тайнство и въвеждане в християнството ще бъде извършен напълно безвъзмездно. Желаещите да запишат децата си трябва да подадат информация до 28 май на място в църквата.

Допълнителна информация може да бъде получена в храма „Успение на Пресвета Богородица“ в Габрово.

Свето Кръщение е първото от седемте тайнства на Църквата, в което човек приема Божието благословение. Кръщенето е един от най-светлите празници в живота на всяко християнско семейство.

Изборът на Кръстник или Кръстница е от голямо значение, защото те стават негови духовни родители. Тайнството Кръщение се извършва само веднъж в живота и никога не се повтаря.

Зареди още

Икономика

2 427 данъчни декларации са подадени в офис на НАП в Габрово

Published

on

Над 2 400 юридически лица, отчитащи дейността си пред офис на НАП Габрово, вече са изпълнили задължението си и са подали годишни данъчни декларации.

Времето изтича – крайният срок е 30 юни. До тази дата своите декларации трябва да подадат и едноличните търговци и земеделските стопани, избрали този ред на облагане.

Те дължат и окончателни осигурителни вноски, декларирани с Образец № 6. Декларирането става единствено по електронен път – през сайта на НАП с ПИК или електронен подпис.

Данъците могат да се платят онлайн, в банка или с пощенски запис. Допълнителна информация можете да намерите тук.

Зареди още

Култура

„Учител вдъхновител“ – над дузина педагози получиха грамоти по повод 24 май

Published

on

По случай 24 май – Денят на славянската писменост и култура, Синдикат „Образование“ към НС „Защита“ проведе специална церемония, на която бяха наградени изявени учители от секцията на Основно училище „Неофит Рилски“ в Габрово. Новината съобщи Анатолий Антов, главен учител история и цивилизации и география и икономика.

Грамотите с почетното звание „Учител вдъхновител“ бяха връчени лично от г-н Красимир Митов, председател на НС „Защита“. Наградените бяха отличени в няколко категории, отразяващи различни аспекти на учителската мисия – от лично отношение към колегията до работа в екип и забележителни резултати в учебно-възпитателната работа.

За професионално отношение, отговорност и всеотдайност:
Дора Врачева

За високи постижения и отлични резултати в учебно-възпитателната работа:
Дарина Ганчева-Маринова, Бела Косева, Свилен Бояджиев, Денислав Гинев, Цветомир Хаджииванов, Ралица Бъчварова

За успешен екип и висок професионализъм:
Йоана Петрова и Татяна Пеева  ·  Анелия Христова и Иванка Денчева  ·  Станислав Георгиев и Ивелина Георгиева

За професионализъм, отговорност и висок морал:
Димитринка Иванова, Пенка Лалева и Ирена Христова

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица