Крими
Задържаха млад габровец за опит за убийство

Габровският окръжен съд уважи искането на Окръжната прокуратура за налагане на най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо Г.Д. от Габрово.
21-годишният габровец е привлечен в качеството на обвиняем за това че на 23 август т.г. около 16.20 часа в чуждо жилище в Габрово направил опит умишлено да умъртви В.Т., като му нанесъл наранявания с нож в областта на гърдите.
Пострадалият преди години е живял на съпружески начала с майката на обвиняемия. На пострадалото лице е била оказана спешна медицинска помощ и няма опасност за живота му.
Съдът уважи становището на наблюдаващия прокурор, че от събраните до момента доказателства може да се направи обосновано предположение за авторството на деянието и е налице реална опасност обвиняемият да се укрие или да извърши престъпление.
Предвиденото наказание за престъплението, в което е обвинен извършителят, е лишаване от свобода от десет до двадесет години. Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Крими
Двама „мутреещи“ на пътя раздаваха юмруци и шамари на 65-годишен

Полицията установи двама мъже, на 19 и 26 години, нанесли на пътя побой над 65-годишен. Неприятният инцидент се разиграл вчера, 24 ноември, следобед край Дряново.
Около 15.40 часа, от 65-годишен мъж подал сигнал в полицията, че при управление на автомобила си в посока Велико Търново бил застигнат и заставен да спре от лек автомобил “Ауди А6“.
От колата изскочили две непознати за него лица, които му нанесели удари в областта на лицето, след което напуснали мястото в посока Велико Търново.
В резултат от проведените незабавни оперативно-издирвателни мероприятия били установени и задържани извършителите на деянието. Това били двамата мъже на 26 и 19 години, извършили деянието.
По случая в РУ-Дряново е образувано досъдебно производство.

Крими
Прибраха трима в ареста при акция за наркотици в Габрово

Трима бяха задържани при специализирана полицейска акция по линия „Наркотици“, проведена в Габрово, информираха от пресцентъра на ОДМВР – Габрово.
При проверка на 19-годишен младеж от Плачковци било установено, че е придобил и държи в себе си бяло кристално вещество, реагирало при полевия наркотест на метамфетамин.
У 33-годишен габровец пък била немарена суха зелена листна маса, реагирала на марихуана, а в 42-годишен мъж, многократно осъждан за държане на наркотици и кражби, бил открит също метамфетамин.
Лицата са били задържани по реда на Закона за МВР за срок до 24 часа, като срещу тях са образувано досъдебни производства.

Крими
Прибраха двама, подлудили с кражбите си Габрово

Двама мъже на 22 и 29 години бяха уличени като извършители на множество кражби в Габрово. Мъжете са уличени и в държане на наркотични вещества.
Основната част от престъпленията, извършени през октомври и ноември, са свързани с кражби от жилища и моторни превозни средства, взломни посегателства, както и държане на наркотични вещества.
Активната работа на полицейските екипи е довела до многократното им установяване и задържане, както и до образуване на преписки и досъдебни производства за извършените деяния.
Работата по документиране на цялата престъпна дейност на лицата продължава под надзора на прокуратурата.

-
Кримипреди 7 дниДелото за тежката катастрофа с шестима загинали край Габрово започва
-
Кримипреди 6 дниПрибраха двама, подлудили с кражбите си Габрово
-
Кримипреди 2 дниДвама „мутреещи“ на пътя раздаваха юмруци и шамари на 65-годишен
-
Културапреди 7 дни„Алцхаймер България“ се опитва да „разчупи тишината“
-
Новинипреди 6 дни„Будителите 2017“ организират здравна лектория
-
Новинипреди 6 дниОбходът на Габрово, водещ към бъдещия тунел под Шипка, „напредва“
-
Новинипреди 6 дни„Месец на кариерното ориентиране“ е в разгара си
-
Кримипреди 3 дниПрибраха трима в ареста при акция за наркотици в Габрово







