

Крими
Арестуваха двама при акция за наркотици

Двама мъже бяха задържани заради наркотици при полицейска акция, проведена през вчерашния ден в Дряново, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
Криминалисти предприели претърсване на частен имот, обитаван от 25-годишен мъж. В една от стаите на къщата те открили буркан, съдържащ близо 60 грама марихуана, както и свивки с амфетамин и метамфетамин.
По случая е образувано бързо производство по чл.354а ал.3 от Наказателния кодекс.
Същият ден, автопатрулен екип спрял за полицейска проверка “Ауди ТТ“, собственост и управляван от 21-годишен жител на Русе. Водачът бил тестван за употреба на наркотици, като техническото средство отчело положителен резултат за марихуана.
При последвалото претърсване в автомобила била намерена над 10 грама суха зелена листна маса, реагирала при полевия наркотест на марихуана. Автомобилът бил иззет.
Срещу русенеца е образувано досъдебно производство за извършени престъпления по чл. 343б ал.3 и чл.354а ал.3 от Наказателния кодекс.

Крими
Две тежки катастрофи отнеха човешки животи


Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се водят две отделни разследвания за тежки пътнотранспортни произшествия, станали на 9 септември 2025 г., при които загинаха двама души.
Първият инцидент е станал около 05:14 часа на главния път София – Варна, край Севлиево. Лекият автомобил „Опел Зафира“, управляван от 53-годишен мъж от София, навлязъл в насрещната лента и се ударил челно в автобус „Сетра С 415“, управляван от мъж от Разград.
В резултат на катастрофата водачът на лекия автомобил е загинал на място. По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343, ал. 1, буква „в“ във връзка с чл. 342, ал. 1 от НК.
Втората трагедия е регистрирана същия ден, около 15.00 часа, в дряновското село Пейна. При управление на самоделно четириколесно моторно превозно средство без регистрационни табели, управлявано от 33-годишен мъж, били нарушени правилата за движение по пътищата. Вследствие на това настъпила смъртта на возещото се в превозното средство 15-годишно момче от село Градец, община Котел. И по този случай е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343, ал. 1, буква „в“ във връзка с чл. 342, ал. 1 от НК.
И в двата инцидента на местопроизшествията са извършени неотложни следствени действия от екипи на ОД на МВР – Габрово. Предстои назначаването на съдебномедицински и автотехнически експертизи, които да установят точните причини и механизъм на произшествията.
Разследванията продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Крими
Инцидент с велосипедист край Яворец


Инцидент с велосипедист е станал вчера, 4 септември, на главния път между Габрово и Севлиево, в района на село Яворец. По случая е образувано досъдебно производство.
Сигнал за пътнотранспортното произшествие постъпил в полицията около 10.00 часа. На място било установено, че 26-годишен мъж, движещ се в посока към Севлиево със „Ситроен Джъмпер“, блъснал 50-годишен велосипедист, движейки се в същата посока.
В резултат от удара колоездачът изгубил съзнание.
Пробите за алкохол и наркотици са отрицателни. По случая е образувано досъдебно производство.

Крими
Задържан е садистът, убил малко коте в Севлиево


Досъдебно производство за причинена смърт на гръбначно животно е образувано в севлиевското полицейско управление.
Действията по разследването са започнали след публикуван клип в социалните мрежи. В хода на работата е било установено, че деянието е извършено вечерта на 25 август в Севлиево.
Предприети са били незабавни оперативно-издирвателни мероприятия, в резултат на които е било уличено непълнолетно момче.
Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата.

-
Новинипреди 6 дни
Монтираха два от пилоните с осветление на стадион „Христо Ботев“ (Видео)
-
Културапреди 6 дни
Музеите и живото наследство – нови пътища за развитие
-
Културапреди 7 дни
Предстои Десетото издание на Международния фестивал „Solo Act“
-
Новинипреди 5 дни
Валери Божинов стана спортен директор в Севлиево
-
Любопитнопреди 7 дни
„Goodbye summer party“ тази неделя край басейна на „Мечтания“
-
Новинипреди 7 дни
Спешно премахват опасните дървета около далекопроводите
-
Икономикапреди 6 дни
Фирма „ЕМКБ“ АД набира работници
-
Любопитнопреди 7 дни
Фестивалът Реките на града ще се проведе от 12 до 14 септември