Новини
Психиатричната болница в Севлиево вече и с грижа за здравето на деца и юноши
От края на януари годината ще започнат безплатни прегледи за деца и юноши с психични разстройства в Държавна психиатрична болница – Севлиево. За първи път в региона ще бъде осигурена възможност за диагностика и лечение на психични разстройства при деца и юноши, благодарение на детския психиатър д-р Любляна Андреева.
Кога и къде?
Всяка последна сряда от месеца, от 10.00 ч. до 15.00 часа, д-р Андреева ще приема малките пациенти и родителите им, в Центъра за дневни грижи на територията на болницата в Севлиево. Прегледите ще бъдат безплатни, след предварително записване на телефон: +359 87 868 7244.
Защо?
Ранната психодиагностика играе ключова роля в профилактиката, разпознаването и лечението на психични, емоционални и поведенчески разстройства при деца и юноши. Навременната намеса е от съществено значение за предотвратяването на сериозните последици след това и за подпомагане на пълноценната социална интеграция и развитието на подрастващите.
Първата възможност за записване е на 29 януари 2025 г.
Д-р Любляна Андреева е детски психиатър с дългогодишен опит в диагностиката и лечението на психични и поведенчески разстройства при деца и юноши. Държавна психиатрична болница – Севлиево за първи път предлага квалифицирана помощ за подрастващите и техните семейства. С грижа за психичното здраве.
Контакти за записване: Телефон за записване на час /всеки делничен ден от 8.00 до 16.00 часа/: +359 87 868 7244.

Крими
Разследват побоя на ул.“Митко Палаузов“ по хулигански подбуди

Районната прокуратура в Габрово ръководи разследването по досъдебно производство, започнато на 07.05.2026 г., във връзка с масово сбиване на публично място в града.
Извършен е оглед на местопроизшествие, иззети са записи от камери за видеонаблюдение, разпитани са свидетели, назначени са експертизи.
Установено е, че на три лица са били причинени телесни подреди. Изискана е медицинската документация от прегледите им и са назначени съдебномедицински експертизи.
Наказателното производство се води за престъпление по чл. 131, ал. 1, т. 4 и т. 12, вр. с чл. 130, ал. 1 от НК – за причиняването на леки телесни повреди по хулигански подбуди на повече от едно лице: две пълнолетни и едно непълнолетно лице, което е на 16 год.
Предстои изясняване на вида на телесните повреди и механизма на тяхното причиняване, след което ще се пристъпи незабавно към преценка за привличане на извършителите като обвиняеми и вземане спрямо тях на съответните мерки за неотклонение.
Действията по разследването продължават под ръководството на Районна прокуратура – Габрово.

Крими
МВР започва проверка на Областната дирекция в Габрово

Инспекторатът на Министерството на вътрешните работи започва проверки в Областната дирекция на МВР в Габрово, във връзка с възникналото обществено напрежение в града. Това съобщи изпълняващият длъжността секретар на МВР Георги Кандев по време на протест пред сградата на Областната администрация в Габрово, цитиран от БТА-Габрово.
На площад „Възраждане“ снощи се събраха граждани с искания за повече сигурност и институционална реакция по повод последния инцидент в града.
Пред медиите Кандев е заявил още, че е инициирана работна група по темата. По думите му случаят е „изключително деликатен“, а целта на институциите е напрежението да бъде овладяно чрез координирани действия между всички компетентни органи.
„Днес, по разпореждане на министъра на вътрешните работи, бяхме изпратени заедно с директора на Главна дирекция „Жандармерия, специални операции и борба с тероризма“ в град Габрово, във връзка с възникналото напрежение“, заяви Кандев.
Той посочи, че в Областната администрация е била организирана работна среща между държавните институции, имащи отношение към случая. На срещата са присъствали представители на ромската общност, както и представители на протестиращите граждани. По време на разговорите са били обсъдени всички факти и обстоятелства, свързани със случая. На срещата е присъствал и окръжният прокурор на Габрово.
„Нищо няма да бъде скрито от обществеността и всичко, което е предвидено в закона, ще бъде свършено“, каза още Георги Кандев. Той увери, че в следващите дни ще бъдат предприети всички действия, предвидени в Закона, като част от мерките включват и проверки от инспектората на МВР в Областната дирекция на полицията в Габрово.
След изявленията пред медиите представители на институциите проведоха разговори и със събралите се граждани пред сградата на Областната администрация. Пред гражданите излязоха и. д. главен секретар на МВР Георги Кандев, окръжният прокурор на Габрово Тихомир Петков, областният управител на Габрово Асен Даскалов, кметът на Габрово Таня Христова.

Новини
Кметът на Габрово излезе с позиция във връзка с протестите
-
Кримипреди 4 дниНапрежение в Габрово заради побой над двама, задържани са някои от биячите
-
Любопитнопреди 5 дниГотови ли сте за истинска италианска пица?
-
Кримипреди 4 дниОбявиха подробности около инцидента, породил напрежение в Габрово
-
Новинипреди 4 дниДенят на Европа в Габрово ще бъде отбелязан с изложба за женската сила и смелост
-
Новинипреди 5 дниНови свидетелства за отразяването на Априлското въстание в световния печат
-
Новинипреди 7 дниЯнтра се изкачи до втора позиция след ценен успех в София над ЦСКА II
-
Културапреди 5 дниГала Савчева с ново престижно отличие и музикален проект
-
Любопитнопреди 4 дниКарнавалният екип представя модните тенденции на сезона




