

Новини
Летният театър в Габрово отново отвори врати след мащабен ремонт (снимки)

На 12 декември т.г., с официална церемония и водосвет, беше открит обновеният Летен театър в Габрово, който е новото пространство за активна дейност и дом на Младежки център Габрово.

Събитието отбеляза кулминацията на проект „Възможност за изява на младите хора – създаване на младежки център в Габрово“, който трансформира старата сграда в притегателно място за младите хора.

На церемонията присъстваха десетки гости, включително младежи от цяла България, представители на институции и културни организации, директори на училища и представители на местния бизнес. Сред официалните гости бяха кметът на Габрово Таня Христова, областният управител Мария Башева и заместник-министърът на младежта и спорта Петър Младенов.

В своето приветствие кметът Таня Христова изрази радостта си, че Летният театър се превръща в съвременен център за младите хора. „Това е един от любимите ми проекти, не защото е стигнал до този етап, а защото имам удоволствието да бъда вдъхновявана от младите хора на Габрово,“ подчерта тя.

Христова отбеляза, че новото пространство не е само сграда, а символ на възможностите за развитие, смелост и творчество, които младите хора заслужават.

Обновлението на Летния театър включваше цялостна реконструкция на сградата, адаптация към нуждите на младежките дейности и създаване на съвременна инфраструктура за културни и образователни инициативи.

Новите пространства ще предоставят условия за различни младежки проекти, събития и програми, насочени към развитие на умения, творчество и активна гражданска позиция.

Управителят на Младежкия център Мартина Груева описа новата сграда като „енергия и ентусиазъм, които увличат всички около тях“. Тя подчерта, че обновеното пространство ще предостави на младите хора предизвикателства – не под формата на проблеми, а като възможности за развитие на умения и личностно израстване.

Заключителното събитие включваше пресконференция, на която екипът на Младежкия център представи свършената работа през изминалите четири години, както и плановете за бъдещето.

Гостите имаха възможността да разгледат обновените пространства и да се запознаят с техните възможности.

За да споделят емоцията на младите хора на града в тяхното ново пространство бяха техни колеги от останалите 7 младежки центъра в България – Враца, Монтана, Перник, Стара Загора, Пловдив, Добрич и Бургас; техни обучители и ментори, представители на Национален младежки форум; на Превантивно информационен център по зависимости, Историческия музей, Дома на културата, Художествена галерия „Христо Цокев“, директори, учители и педагогически съветници от гимназиите в нашия град, Малка театрална компания, Читалище „Будителите“, ИМКА. На събитието присъстваха и от Технически университет – Габрово, габровския бизнес, Областен информационен център, фирми – изпълнители.


Новини
Ново ръководство на Ротари и Интеракт клуб Севлиево


Ротацията на президентите в началото на всяка ротарианска година е празник на приятелството, което свързва, отчет на постигнатото и предаване на щафетата на новите президенти.

Такъв беше и празникът – “July Evening”, както мило го нарече усмихнатият президент на Ротари клуб – Севлиево Даниела Иванова, за ротарианци и интерактори в Севлиево.
Организацията отбеляза основните постижения на двата клуба, връчи отличията на номинираните за принос със значка Paul Harris Fellow и грамота от Ротари Интернешънъл, Стойчо Христов и Минчо Тодоров.

Грамоти за членство в Клуба и подаръци получиха и зрелостниците, които за съжаление се разделят с Интеракт Клуб – Севлиево. Размяната на огърлиците бе с усмивка и приятелска прегръдка за много успехи: от Даниела Иванова към Иван Георгиев – нов президент на Ротари Клуб Севлиево и от Яна Филева към Лариса Петрова – нов президент на Интеракт Клуб Севлиево.


Новини
РЗИ – Габрово популяризира мобилното приложение еЗдраве


Министерството на здравеопазването стартира лятна национална кампания за популяризиране на мобилното приложение еЗдраве, което осигурява достъп до електронното ни здравно досие.
Екип на РЗИ – Габрово, с техническото съдействие на „Информационно обслужване“ АД, ежеседмично ще разкриват мобилни пунктове, където ще оказват съдействие на всеки, който желае, да активира приложението на мобилното си устройство.
Целта е всеки български гражданин да получи лесен достъп до своето електронно здравно досие – директно през телефона. Под мотото „С един клик – ти контролираш системата“, кампанията ще стартира през м. юли и ще продължи до края на м. септември.
Локацията на пунктовете ще бъдат обявявани на интернет страницата на РЗИ Габрово и на сайта на Министерство на здравеопазването.
Всеки работен ден гражданите, които желаят да достъпят до здравното си досие могат да го направят в РЗИ Габрово на адрес: гр. Габрово, ул. „Райчо Каролев „ № 2 в работното време на инспекцията- от 8:30 до 17:00.
В централната градска част в гр. Габрово, ул. „Радеца“ бе разкрит мобилен пункт.


Новини
Кметът Иван Иванов подписа споразумения за над 12 милиона


Кметът на Севлиево д-р Иван Иванов подписа в Министерството на регионалното развитие и благоустройството 4 споразумения за стартиране на проекти на обща стойност 12 360 050 лв.
Първото от тях е за проектиране, изпълнение на строително-монтажни работи и упражняване на авторски надзор на обект: „Основен ремонт на улици в град Севлиево“. По него ще бъдат изплатени разходи за ремонт на улиците: ”Христо Ботев”, “ П. Р. Славейков”, “Дунав“, „Стара Планина”, „Хан Аспарух“,“Генерал Скобелев“,“Д-р Стойчо Христов”, „Ген. Никола Генев”, „Свети Княз Борис I”,“Воденичарска“,“Отец Паисий“, ул. “Здравец“. Проектът е на стойност: 3 620 800,00 лева с ДДС.
Второто споразумение е за инженеринг – проектиране, изпълнение на строително-монтажни работи и упражняване на авторски надзор на обект „Реконструкция на GAB1182“ (Добромирка – Младен) с дължина 7 км., на стойност 4 209 250 лева с ДДС.
По третото споразумение ще бъде извършено проектиране, изпълнение на строително-монтажни работи и упражняване на авторски надзор на обект: Реконструкция на участък от GAB1176 с дължина 2,7 км. на стойност 1 435 000,00 лева с ДДС, а четвъртото е за проектиране, изпълнение на строително-монтажни работи и упражняване на авторски надзор на обект: „Реконструкция на участък от GAB3161“ с дължина 5 км., на стойност 3 095 000,00 лева с ДДС. Това са двете части на пътя от местността “Чакала” до село Душево.


-
Новинипреди 5 дни
Габрово излезе в подкрепа на българския лев
-
Новинипреди 6 дни
Жителите на кв. „Шенини“ в Габрово започват изграждането на нов параклис
-
Новинипреди 6 дни
ЖБД „Майчина грижа“ отличи седем зрелостници с награди
-
Новинипреди 3 дни
Габровските джудисти с впечатляващо представяне в Димитровград
-
Културапреди 3 дни
Габрово е един от активните участници в Мрежата творчески градове на ЮНЕСКО
-
Новинипреди 3 дни
Габровски шампиони блестят на Европейските игри в Чехия
-
Културапреди 2 дни
Концерт в чест на Колю Фичето ще озвучи храма „Св. Никола“ в Дряново
-
Кримипреди 3 дни
Крадецът, тарашил по Русевци, влизал в домовете докато собствениците им били там