Свържи се с нас

Новини

Богомил Петков: В интернет се тиражира изкривена информация за строежа на магистралите!

Published

on

„Все още в интернет пространството се разпространява изкривена информация относно строежа на магистралите. През 2022 и 2023 г, по модела зададен от ПП-ДБ – със спазване на всички правила за проектиране и изграждане на пътища, са построени 34 км магистрали. За сравнение през последните 3 години на управлението ГЕРБ до 2021 г. са пуснати едва 16 км. магистрален път! Това показва, че когато се строи по правилата, се строи два пъти по-бързо.“

Това заяви водачът на листата за народни представители на Коалиция „Продължаваме промяната – Демократична България“ за 7 МИР Габрово Богомил Петков. За магистрала „Хемус“ от Коалиция „ПП-ДБ“ неведнъж припомнят, че по времето на Борисов са раздадени над 1,2 млрд. аванси без да има проект, без отчуждаване. За лот 7 и 8 дори без ОВОС са раздадени аванси за озеленяване.

В момента по „Хемус“ се работи се по 1-ви, 2-ри, 3-и и 9-и лот и те са финансирани от бюджета с 233 млн. лв. Останалите лотове ще се финансират, когато имат всички разрешителни.

В допълнение, строителството на „Хемус“ беше подновено, но вече при спазване на всички правила и закони – с гаранции от 7 години за строежите на пътните платна и 12 години за съоръженията.

С бюджета, предложен от Асен Василев в момента в България се строят 5 магистрали. Освен за „Хемус“, в бюджета са заложени 269 млн. за АМ „Струма“, а за АМ „Европа“ – 283 млн. лв. За скоростния път Русе-Велико Търново – 300 млн. лв., за обхода на Бургас – 88 млн. лв. и за пътя Видин-Ботевград – 400 млн. лв.

*Публикуваният материал е предоставен от пресцентъра на „ПП – ДБ“, във връзка с изборите за 51 Народно събрание, съгласно сключен договор за рекламно – информационно обслужване. „ПП – ДБ“ е под номер 26 в интегралната бюлетина. Купуването и продаването на гласове е престъпление.*

Крими

„Домашен арест“ за единия от побойниците, отговорен за мелето на ул.“Митко Палаузов“

Published

on

По искане на Районната прокуратура в Габрово съдът  взе мярка за неотклонение „домашен арест“ на мъжа, обвинен за причиняване на леки телесни повреди на две лица в масово сбиване в града.

С постановление на прокуратурата на 12 май, габровецът с инициали К.М. е привлечен в качеството на обвиняем за това, че на 6 май т.г., около 23.30 часа, в Габрово, причинил по хулигански подбуди леки телесни повреди на повече от едно лице – чрез нанасяне на удари с ръка в областта на лицето причинил на В.А. счупване на хрущяла на носа и чрез нанасяне на удари с крака причинил повърхностна охлузна рана  в областта на главата и комоцио на С.Г.

Престъплението е квалифицирано по чл.131 ал.1 т.4 и т.12, вр. чл.130 ал.1 от НК. Мярка за неотклонение „домашен арест“ по отношение на К.М.  е взета днес, 14 май, от съда по искане на Района прокуратура-Габрово, след като същия беше задържан с постановление на РП-Габрово за срок до 72 часа.

Съдът възприе доводите на Районна прокуратура-Габрово, че е налице обосновано предположение, той да е извършил престъплението, за което е обвинен, както и че съществува реална опасност да се укрие или да извърши и друго престъпление.

Определението на съда подлежи на обжалване пред Окръжен съд – Габрово в 3-дневен срок.

Зареди още

Новини

Областният управител Кристина Сидорова встъпи в длъжност

Published

on

Днес в Заседателната зала на Областна администрация Габрово официално се проведе церемония по приемственост. Досегашният областен управител Асен Даскалов предаде символа на държавността на новия областен управител Кристина Сидорова, която бе назначена с решение на Министерския съвет от 13 май 2026 г.

В своето обръщение Кристина Сидорова подчерта приемствеността в работата на институцията и необходимостта от продължаване на започнатите инициативи. Тя отбеляза, че още вчера, съвместно с Асен Даскалов, са провели приемен ден, по време на който са обсъдени конкретни проблеми и казуси на граждани.

„Това, което сме започнали с г-н Даскалов, ще продължим заедно и ще го доведем докрай. Добрите идеи и приоритети, които той и екипът му са начертали, ще бъдат реализирани. Надявам се да работим със същия устрем и професионализъм, както и преди три години. Областна администрация – Габрово винаги е била пример за екипност, за хора, които работят и се подкрепят заедно“, заяви Сидорова.

Даскалов благодари на екипа си за добрата съвместна работа през изминалите три месеца.

Зареди още

Новини

Народният представител Николай Косев с първа приемна за гражданите

Published

on

Във връзка с активната работа на 52-рото Народно събрание и ангажимента за постоянен диалог с гражданите, народният представител от „Прогресивна България“ за 7 МИР – Габрово Николай Косев ще проведе първата си приемна с граждани в Габрово.

Тя ще се проведе на 18 май, понеделник, 15.00- 17.00ч., ул. „Софроний Врачански“ 1А, офис на „Прогресивна България“ в града.

Гражданите ще имат възможност да поставят въпроси, да споделят проблеми, идеи и предложения, свързани с развитието на Габрово и региона.

Срещите с хората и прякото обсъждане на проблемите по места бяха сред основните ангажименти, поети по време на кампанията на „Прогресивна България“, а приемната е първа стъпка към тяхното регулярно реализиране.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица