Свържи се с нас

Крими

Хванаха голямо количество марихуана (снимки)

Published

on

81 растения и около 8 килограма марихуана. Това е резултатът от поредната успешна акция, по линия „Наркотици“, които криминалисти от Областната дирекция на МВР-Габрово реализираха в региона.

По случая има задържан, това е 47-годишен севлиевец. Той бил закопчан вчера, 3 октомври, в рамките на специализирана полицейска операция.

Криминалисти от ОДМВР-Габрово и колегите им РУ-Севлиево предприели проверка на частен имот в местност Дълбок трап, край Севлиево, където се натъкнали на засадени растения от рода на конопа.

Установени били общо 81 растения и около 8 килограма суха зелена листна маса, които при полевия наркотест реагирали на марихуана.

Заради престъплението бил арестуван 47-годишният мъж, който бил отведен в местния арест, където бил задържан.

Срещу него вече образувано досъдебно производство. Работата по случая продължава под надзора на Районна прокуратура – Габрово.

Крими

Дрогиран и без книжка катастрофира при гонка с полицията

Published

on

Истински екшън, завършил с белезници за 20-годишен младеж и за щастие разминал се без жертви, се разигра в малките часове на 15 декември.

Всичко започнало през нощта в понеделник, когато автопатрулни екипи на Областната дирекция на МВР–Габрово подали светлинни и звукови сигнали за спиране на лек автомобил „Рено Меган“.

Водачът му вместо да отбие, не се подчинил и ускорявайки продължил движението си, като впоследствие предизвикал пътнотранспортно произшествие в района на село Горна Росица.

При инцидента за щастие нямало пострадали лица.

При извършената проверка от органите на реда било установено, че водачът – 20-годишен, криминално проявен и осъждан, бил неправоспособен и управлявал колата в едногодишния срок от наложеното му по административен ред наказание за същото нарушение.

На място бил тестван и за употребата на наркотични вещества, като техническото средство отчело положителен резултат за амфетамин и метамфетамин. Издаден му бил талон за медицинско изследване, като дрогираният 20-годишен младеж отказал да даде кръвна проба за химически анализ.

При последващите действия у водача била намерена и суха зелена листна маса, с тегло около 5 грама, която при полеви наркотест е реагирала на марихуана.

По случая е образувано бързо производство за престъпления по чл. 343, ал. 3, чл. 354а, ал. 3, т. 1, чл. 343в, ал. 2 и чл. 270, ал. 1 от Наказателния кодекс.

Зареди още

Крими

34-годишен пострада при падане от близо шест метра

Published

on

34-годишен пострада при трудов инцидент в Габрово, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.

Злополуката е станала в събота, 13 декември, около 12.30 часа. Инцидентът е възникнал по време на ремонтни дейности на сграда.

34-годишният мъж е паднал от височина около 5,50 метра. Пострадалият е бил транспортиран в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово с множество фрактури.

На местопроизшествието е извършен оглед. По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Кола блъсна жена, пресичаща на пешеходна пътека в Габрово

Published

on

Пътен инцидент е станал рано тази сутрин в Габрово, видя репортер на медията. Лек автомобил „Рено“, с габровска регистрация, е блъснал пресичаща на пешеходна пътека жена.

Произшествието е настъпило на ул.“Христо Смирненски“, в района на ОУ „Васил Левски“ (бившето Цанко Дюстабанов).

За инцидента потвърдиха пред „Габрово Нюз“ от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово. По данни на полицията блъсната жена е била откарана в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово, с фрактури.

Пътнотранспортното е станало около 06.45 часа. На местопроизшествието има полицейски екип, който регулира пътното движени, видя още репортерът на „Габрово Нюз“.

Извършва се оглед.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица