Свържи се с нас

Новини

ГЕРБ-СДС в Габрово откри предизборната си кампания

Published

on

ГЕРБ-СДС в област Габрово по традиция откри предизборната си кампания с водосвет за здраве и благополучие на жителите на габровска област и всички българи. Водачът на листата Томислав Дончев изрази надежда, че партиите ще узреят, че не може основната им политическа цел да бъде да са едни срещу други и основното послание – с кого няма да управляват, вместо как ще управляват.

„След толкова години вложена енергия в разделение на обществото ни, на която станахме свидетели, на всички политици е нужно смирение в името на нуждите и надеждите на хората, и мъдрост, за да претворим подкрепата, която получаваме, в резултат, който хората заслужават. Въпреки всички емоции, мисля, че между голяма част от партиите има консенсус, че трябва да пазим България мирна, сигурна и спокойна, че не трябва да правим експерименти с финансовата си система и да не харчим за сметка на децата си, че трябва да модернизираме страната, да подобряваме образованието, здравеопазването, че трябва да развиваме индустрията”, каза още Томислав Дончев.

Второто място в листата заема представител на гражданската квота – спортният мениджър Михаил Митов, който е изпълнителен директор на Футболен клуб „Янтра Габрово”.

Трети в листата е общинският съветник Атанас Атанасов от Севлиево, икономист по образование, работи в голяма севлиевска компания, реализира спортни успехи в областта на бадминтона. Четвърто място в листата заема ново лице – Росен Ралев от Трявна. Той е икономист по образование, последните години работи в общинска администрация – Трявна, първоначално в сферата на разработването, управлението и отчитането на проекти, впоследствие като експерт „Култура, образование, спорт и здравеопазване”. Има и дългогодишен опит в сферата на търговията.

Пети е общинският ръководител на ГЕРБ- Дряново и общински съветник Иван Марев, магистър фармацевт с дългогодишен опит в управлението на аптеки, който се завърна в родния си град и разкри аптека за нуждите на съгражданите си. Шести в листата е най-младият общинският съветник Максим Садинов, който завърши „Финанси” в УНСС с отличие и продължава обучението си – магистър по „Счетоводство”, като едновременно с това работи като одит консултант в международна компания, участва в младежки обмени по Еразъм+.

Седма е общинският съветник Милена Кръстева, инженер-химик, икономист, консултант по проекти по оперативните програми, насочени към бизнеса и индустрията. Осми е десният политик от квотата на СДС Веселин Данчев – общински съветник, инженер по образование, предприемач.

*Публикуваният материал е предоставен от пресцентъра на ПП „ГЕРБ“, във връзка с изборите за 51 Народно събрание, съгласно сключен договор за рекламно – информационно обслужване. „ГЕРБ – СДС“ е под номер 18 в интегралната бюлетина. Купуването и продаването на гласове е престъпление.*

Крими

„Втрещен“ от близо 4 промила преди пладне едва не направи голяма беля

Published

on

63-годишен мъж от севлиевското село Градница остана без шофьорската си книжка за дълъг период и ще му бъде наложена солидна парична глоба, след като полицаи го спряха за проверка. Причината за това е шофиране в нетрезво състояние.

Случката се разиграла вчера, 17 февруари, около 10.00 часа. Тогава патрулиращ екип на полицията в населеното място забелязал криволичещ по пътното платно „Опел Вектра“, управляван от 63-годишния мъж.

Това била сигурна индикация, че нещо не било в реда на нещата и се наложило органите на реда незабавно да подадат сигнал на шофьора да отбие за проверка. Щом предоставил личните си документи и тези на автомобила, пияният водач бил веднага изобличен, тъй като от него се носели остри и силни миризми на алкохол.

При беседването с полицейските служители, фъфлещият говор и завалянето на произнесените думи, насочили още по-категорично униформените, че преди да се метне мъжът зад волан е имало употреба на алкохолни питиета.

При тестването му, дрегерът отчел безобразните 3.58 промила алкохолни пари в количеството издишан въздух, които изобщо не му попречили да седне да кара. Отчетеният резултат „подпечатал“ лишаването от правоспособност на 63-годишния мъж и солидната парична глоба, която предстои да му бъде наложена.

Мъжът отказал да даде кръв за химически анализ. По случая е образувано бързо производство.

Зареди още

Крими

22-годишен обра възрастен габровец пред входа на блок на ул.“Свищовска“

Published

on

22-годишен габровец бе уличен в извършването на грабеж над 72-годишен мъж. Престъплението било извършено вчера, 17 февруари, рано сутринта около 04.00 часа пред вход на жилищен блок на ул.“Свищовска“ в Габрово.

Жертвата заявил в полицията, че непознат за него мъж, използвайки сила, му отнел сумата от 2 000 евро. Пострадалият бил откаран в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ с луксация на раменна става.

В резултат от проведените незабавни оперативно-издирвателни мероприятия бил установен и задържан извършителят на деянието. Това бил 22-годишен мъж от Габрово, известен на МВР.

Същият бил разпитан пред съдия и е привлечен в качеството му на обвиняем за престъпление по чл.199, ал.1 т.3 от Наказателния кодекс.

Работата по случая продължава под надзора на Окръжна прокуратура – Габрово.

Междувременно по случая от прокуратурата съобщиха, че е започнало досъдебното производство с първо действие на разследването – разпит на свидетел.

Образувано е за това, че на 17.02.2026 година около 04.00 часа в Габрово, пред вход на жилищен блок, са отнети чужди движими вещи – 650 евро, от владението на 72-годишен мъж, с намерение противозаконно да бъдат присвоени, като е употребена за това сила, изразяваща се в блъскане с ръце в гърба.

Вследствие употребената сила, на пострадалия е причинена средна телесна повреда, довела до трайно затрудняване на движението на дясната ръка.        

Неотложните следствени действия са извършени от екип на Районно управление на МВР – Габрово. След разпити на свидетели, в това число и на свидетел-очевидец, е установена самоличността на извършителя – 22-годишен мъж от гр. Габрово с чисто съдебно минало, като същият е привлечен в качеството на обвиняем.

Извършено било претърсване в дома на извършителя и са били установени вещи – предмет на престъплението.

Предстои назначаване на техническа експертиза на иззетите по делото записи от видеокамери в района на произшествието, както и изготвянето на съдебно-медицинска експертиза относно характера на причиненото телесно увреждане на пострадалия.       

Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Новини

Габрово ще почете 153 години от безсмъртието на Апостола на Свободата

Published

on

На 19 февруари, от 12.00 часа, с възпоменание Габрово ще почете 153 години от безсмъртието на Апостола на Свободата Васил Левски.

Общоградското поклонение ще се проведе пред паметната морена в близост до Регионална библиотека „Априлов – Палаузов“, където там някога е бил Девическият манастир, давал убежище на Дякона при осъществяване на революционната му дейност и пребиваване в Габрово.

Местни свещеници ще отслужат панихида в памет на Левски, а ученици от НУ „Васил Левски“ ще представят поетичен рецитал, посветен на живота и делото на Апостола. В церемонията ще се включи и ученическият гвардейски отряд при ПТГ „Д-р Никола Василиади“, който ще построи почетен караул, за да почете паметта на Дякона.

Поклонението ще завърши с поднасяне на венци и цветя в знак на признателност към саможертвата и безсмъртното дело на Васил Левски. Защото Левски не е само част от историята – той е мярка за чест, свобода и достойнство, към която се връщаме винаги, когато търсим пътя напред.

Община Габрово отправя покана към всички граждани, институции и обществени организации да се присъединят и да почетат заедно паметта на Апостола на Свободата.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица