Свържи се с нас

Новини

Предприемач и утвърден общественик е водач на листата на „Възраждане“ за Габрово

Published

on

На предстоящите парламентарни избори, които ще се проведат на 27 октомври, „Възраждане“ обяви, че Даниел Петров ще води листата за 7 многомандатен избирателен район (МИР) Габрово. Петров е успешен предприемач и възпитаник на Технически университет Габрово, утвърден общественик и дългогодишен народен представител.

Той е многократно избиран за народен представител в 47, 48, 49 и 50 Народно събрание, благодарение на подкрепата на гражданите от област Габрово. Неговият принос в парламента включва работа по важни закони и инициативи, насочени към подобряване условията и качеството на живот в региона. Има редица законови инициативи, свързани с ограничаване използването на земеделски земи за изграждане на фотоволтаични системи. Неговите инициативи са свързани с правилното управление и ползване на земеделските земи и горите.

Като предприемач, Даниел Петров залага в развитието на местния земеделски бизнес в региона. Той е твърд поддръжник на мерки за стимулиране на икономическото развитие на областта и подобряване на условията за младите предприемачи.

Водачът на листата за 7 МИР акцентира върху значението на модернизацията на индустрията и повишаване на конкурентоспособността на Габрово на национално и международно ниво. Неговите приоритети включват също и развитието на инфраструктурата и подобряването на условията за образование и обучение. Основополагащ елемент в програмата му е и преодоляването на демографската криза в Габрово, която е втората област по застаряващо и изчезващо население – Петров счита, че осигуряването на стабилна икономическа, социална и жизнена среда ще позволи на младите хора да останат в града и региона, да създават семейства и да отглеждат децата си там. Необходимо е да се работи и за по-добрата свързаност на курорта “Узана”, както и за неговото развитие като туристическа дестинация.

Във втората по големина община в областта – Севлиево един от най-сериозните проблеми е липсата на вода за питейно-битови нужди. Във връзка с това е необходимо изграждането на язовир “Мокра Бяла”, чрез който да се обезпечат питейно-битовите нужди на местното население. Сходни проблеми имат и общините Дряново и Трявна, за които е от съществено значение навременното изграждане на пречиствателни станции.

Изборите на 27 октомври ще дадат възможност на гражданите на Габрово да подкрепят Даниел Петров като водач на листата на „Възраждане“, с което той ще продължи своята работа в полза на регионалното развитие и подобряването на жизнения стандарт в областта.

*Купуването и продаването на гласове е престъпление.*

*Публикуваният материал е предоставен от пресцентъра на ПП „Възраждане“, във връзка с изборите за 51 Народно събрание, съгласно сключен договор за рекламно – информационно обслужване. „Възраждане“ е под номер 12 в интегралната бюлетина. Купуването и продаването на гласове е престъпление.*

Любопитно

Детското коледно градче на Габрово отваря врати в парка с Мечето

Published

on

Мястото, където мечтите оживяват, тази година е паркът с Мечето, където ще отвори врати Детското коледно градче. На 15 декември от 17.30 часа Община Габрово кани всички малчугани и техните родители на официалното откриване.

Градчето тази година е още по-богато и пъстро – сред светлините и празничната украса ще ви очакват фигурите на любими герои, които не само ще можете да видите, но и да докоснете, да се снимате с тях и да се пренесете в техния приказен свят. Децата ще могат да застанат редом до Скай и Чейс от „Пес патрул“, да се почувстват част от магията на „Замръзналото кралство“ с Елза и Анна, да срещнат Спайдърмен, а Мики Маус ще бъде там, за да раздава усмивки и настроение.

За най-любопитните ще има и истинска приказна изненада – къщичката на Хензел и Гретел, която ще ви примами със своята сладка магия. За доброто настроение на присъстващите ще се погрижат децата и младежите от денс-формация „Олимпея“, а най-очакваният гост – Дядо Коледа – ще пристигне по един малко по-необичаен начин, за да приеме писмата с най-съкровените желания и да се снима за спомен с всяко дете.

Детското коледно градче е мястото, където усмивките стават най-ценният подарък, а празничният дух се разлива навсякъде.

Зареди още

Любопитно

Коледен фермерски пазар на площад „Възраждане“

Published

on

С наближаването на най-светлите празници, Коледният Български фермерски пазар „ОТ БГ“ , идва при Вас с една специална дата – 13 декември. В административния център на Габрово, на площад „Възраждане“, от 10.00 до 16.00 часа, ще Ви очакват добре познати и любими производители, носещи със себе си аромата, вкуса и духа на българската традиция!

По традиция Фермерски пазар „ОТ БГ“ защитава повече от една кауза. Ако произведеното в България винаги е било наш приоритет, то през декември добавяме и произведеното в Габровска област, превръщайки го в наша предколедна мисия! Очаквайте: богато разнообразие от млечни и месни продукти, оцет, тахан, ядки, вино – греяно и пивко, мед и пчелни продукти, сладка и конфитюри, сладкиши, билки, натурална козметика, пробиотици и продукти с прополис, както и уникални изделия, подходящи за красиви коледни подаръци от майстори и занаятчии.

На едно място ще срещнете вкусовете на домашното, обичта към земята и таланта на местните творци. Традиционната томбола на пазара ще зарадва един от вас, закупил продукт от пазара, с 27 артикула от щандовете, защото доброто се връща минимум десетократно, а подкрепяйки родните производители, занаятчии и майстори, вие им показвате своето уважение към труда им.

Всеки Коледен Фермерски пазар в Габрово събира не само вкусове и аромати, но и кауза. А тази година нашата кауза е „Мисия 1+1=Вземи“, създадена от учениците от 12. В клас на Националната Априловска гимназия, които вече две години работят с Приюта за безстопанствени животни към Община Габрово.

Със своите малки жестове, дарения и осиновяване, те подаряват втори шанс за живот, изпълнен с грижа, топлина и обич. Тези дни учениците ще споделят и свои вкусотии, ръчно сътворени коледни изненади и малки чудеса, от които може да изберете и дарите за каузата– защото когато добротата се споделя, тя се превръща в празник за всички!

Коледа е време за чудеса не само за хората, а и за онези тихи, верни души, които чакат своя дом. А докато го чакат, нека да ги зарадваме чрез „Мисия 1+1“ , която с малки стъпки и споделеност е равна на надежда!

Зареди още

Крими

Полицията издирва 75-годишна жена

Published

on

Областната дирекция на МВР-Габрово издирва Кремена Димова Маврова на 75 г. от Габрово.

На 1 декември, около 11.00 часа, жената е напуснал дома на сестра си в село Гостилица, община Дряново, и от тогава е в неизвестност.

Кремена Маврова е средна на ръст, висока около 170 см., със слабо телосложение, кафяви очи, с бяла коса.

Облечена е с тъмносиньо яке, отдолу със суитчър с качулка, черен панталон, обута е с кафяви боти.

Жената се издирва по молба на близките ѝ.

Гражданите, които имат информация за лицето, могат да сигнализират на ЕЕН 112 или в най-близкото районно управление на МВР.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица