Новини
„Янтра“ приема плевенския „Спартак“

Отборът на „Янтра“ ще направи пореден опит да зарадва габровските любители на футбола с победа на стадион „Христо Ботев“. Възможността е в събота от 17.00 часа, когато съставът ни приема „Спартак“ (Плевен) в двубой от 11-я кръг на първенството във Втора професионална лига.
До този момент тимът на Тодор Киселичков се представя доста убедително навън и не познава все още вкуса на поражението при гостуванията си, като има три победи и две равенства. У дома обаче отборът е колеблив и постигна само една победа от началото на сезона (срещу „Дунав“), при три загуби и едно равенство.
На този фон, габровските футболисти определено са длъжници на своите фенове и ще се опитат да променят тази неприятна тенденция с добра игра и успех срещу плевенчани.
Съставът на „Спартак“ се намира на 12-та позиция във временното класиране, с актив от 12 точки, като има три точки по-малко от отбора на „Янтра“, който е 6-ти. Селекцията на Красимир Бислимов също се представя нелошо като гост от началото на сезона, като има една победа, две равенства и само една загуба навън. Тя беше записана в 9-я кръг срещу втория в класирането „Лудогорец-2“ (Разград) в мач, в който „Спартак“ водеше с 0:2 и допусна късен обрат за крайното 3:2.
Плевенчани разполагат с опитни футболисти като Васил Шопов, Яни Пехливанов и Преслав Антонов, а в изминалия кръг надигаха един от фаворитите за челото „Монтана“ с 2:1, така че двубоят на стадион „Христо Ботев“ няма да бъде лесен.
В състава на „Янтра“ има само един отсъстващ и това е възстановяващият се от операция Дани Гаджев. По-специален вероятно ще бъде мачът за юношата Мартин Ганчев, който се присъедини това лято към тима от родния си град, след като преди това изкара два сезона при плевенчани.
Ръководството на срещата е поверено на столичния арбитър Димитър Буров. Ще му асистират Мартин Михайлов и Ангел Станчев. За четвърти съдия на мача е назначен Станислав Апостолов от Пазарджик. Действията на реферите ще оценява Тихомир Боболов от Велико Търново.
На двубоя ще присъстват и привърженици на тима от Плевен. Предвид това е направена организация и горният южен вход на стадион „Христо Ботев“, разположен на ул. „Баба Зара“ и ул. „Митко Палаузов“, ще бъде отворен само за гостуващи фенове. Габровските любители на футбола ще бъдат допускани само през традиционния северен вход (откъм стълбите).


Любопитно
Coca-Cola The Voice Турнето 2026 завладява Севлиево на 4 септември

Coca-Cola The Voice Турнето 2026 завладява Севлиево с топ артисти, много музика и Hype the Vibe изживяване. На 4 септември парк „Казармите“ ще се превърне в сцена за едно от най-мащабните музикални събития на лятото, което ще събере на едно място любими изпълнители, специални активности и хиляди фенове.
Публиката в града ще види едни от най-обичаните български изпълнители – Криско, Torino & Pashata, Атанас Колев, TITA, Алекс Колев, Tino, FYRE и I.N.I. За високо настроение още от първите минути ще се погрижат Remi Toin, Theo и Nasi Svej, а Ник Николаев ще добави допълнителна енергия с впечатляващото си шоу на барабани.

Активностите в Севлиево ще започнат още от 16:00 часа с много изненади и награди, а началото на концерта е в 18:00 часа. Hype the Vibe е слоганът на тазгодишното издание, с който организаторите представят обновена концепция и още по-силен фокус върху изживяването на публиката. В центъра ще бъдат феновете, превръщайки турнето в най-голямото събитие на лятото за музика, споделени моменти и емоции.
Освен концертната част, Coca-Cola The Voice Турнето 2026 ще предложи и мащабна зона с активности във всяка от локациите – специално създадени пространства, които канят посетителите да станат част от вайба на събитието. Сред тях са интерактивни фото и видео инсталации, в които феновете могат буквално да „влязат“ в света на Coca-Cola и музиката, зони за танци и много други. Допълнителен акцент ще бъдат специалните бранд изживявания, включително зона за мърч, семплинг пространства и впечатляващ цепелин, който обещава да се превърне в разпознаваем символ на турнето и да създава допълнителна атмосфера във всеки град.

След Севлиево предстои големият финал на обиколката, който за първи път ще бъде в Пловдив – на 11 септември. Поредна година в партньорство с Екопак турнето е насочено към отговорното и устойчивото провеждане на събития. Coca-Cola The Voice Турнето продължава да се утвърждава като една от ключовите летни платформи за музика и Gen-Z култура в България, която събира артисти, публика и градове в общо изживяване, изградено от енергия, емоция и свързаност.

Създадено през 2010 г. като Coca-Cola The Voice Happy Energy Tour, то се утвърди като символ на лятното музикално настроение в България. В продължение на 15 години турнето събира на една сцена утвърдени имена и нови музикални таланти, подкрепя българската музикална сцена и създава жива връзка между артистите и публиката. Повече информация, ексклузивни кадри и новини може да откриете на Facebook страницата на The Voice Radio & TV Bulgaria, както и в Instagram профила The Voice Radio & TV Bulgaria.

Новини
Политическите партии и коалиции постигнаха съгласие за състава на РИК

Представителите на парламентарно представените партии и коалиции постигнаха съгласие за състава на Районната избирателна комисия – Габрово за предстоящите избори за президент и вицепрезидент на Република България на 25 октомври. Консултациите, свикани от Областния управител Кристина Сидорова, се проведоха днес, 28 август, в Областна администрация – Габрово.

В началото на срещата областният управител предложи РИК – Габрово да бъде с трима заместник-председатели. Предложението беше прието, а участниците постигнаха съгласие за ръководния състав на комисията. Елена Колева ще бъде председател на РИК – Габрово, а заместник-председатели ще бъдат Мария Недева, Васил Найденов и Салие Боз. За секретар е определена Ива-Мария Мариянова.
В състава на комисията ще влязат още осем членове, с което общият ѝ състав ще бъде 13 души.

В края на срещата областният управител Кристина Сидорова се обърна към представителите на политическите партии и коалиции: „Радвам се, че постигнахме съгласие. В предложения състав на РИК – Габрово освен хора с опит, които са били дългогодишни членове на комисията, има и нови лица, които вярвам ще подпомогнат работата й да бъде още по – ефективна. Искрено се надявам този състав да работи добре и в конструктивен дух, както е било и досега, за да проведем честни и прозрачни избори в област Габрово.“

Икономика
Проектът за Бюджет 2026 на Габрово бе публично представен (Видео)

Проведе се публично обсъждане на проект на бюджета на Община Габрово за 2026 година.
Съгласно нормативната процедура проектобюджетът ще бъде входиран в Общински съвет до края на текущата седмица и ще бъде разгледан от съветниците през месец септември.
По време на обсъждането бяха изслушани предложенията на присъстващи граждани.
Сред исканията им бяха асвалтиране на няколко улици в различни квартали на града, благоустрояване на пространства, нови детски площадки, актуализиране разписанието на градския транспорт, видеонаблюдение на места, които са с потенциално рисков характер.
За част от отправените питания и предложения, гражданите получиха веднага отговор и коментар.

-
Културапреди 3 дниНовият епизод на „Музеят говори“ разказва историята на часовниковата кула в Трявна
-
Новинипреди 4 дниОбластният Кристина Сидорова свиква консултации за президентските избори
-
Новинипреди 5 дниБорбата с боровата процесионка продължава
-
Кримипреди 5 дниПиян водач предизвика катастрофа на ул.“Капитан Дядо Никола“ в Габрово
-
Новинипреди 5 дниГаброво с ново решение за поливане на градските зелени площи
-
Новинипреди 4 дниКметът на Габрово Таня Христова настоя за по-добра координация с Енергото
-
Икономикапреди един денПроектът за Бюджет 2026 на Габрово бе публично представен (Видео)
-
Новинипреди 15 часаПолитическите партии и коалиции постигнаха съгласие за състава на РИК





