

Новини
ГЕРБ-Габрово регистрира листата си за депутати с водач Томислав Дончев
Областният координатор на ГЕРБ-Габрово Цветомир Михов и общинският ръководител Добромир Проданов регистрираха пълна листа с кандидати за народни представители от ГЕРБ-СДС. Неин водач е Томислав Дончев, който през годините е бил вицепремиер, евродепутат, министър, народен представител, кмет.
„Габрово, Севлиево, Трявна и Дряново заслужават още много във всяка сфера. Държавата е длъжник на областта, особено последните 3 години, когато инвестициите тук спряха. Ще работя, както и досега, да завършим големите инфраструктурни проекти и да започнем нови. От огромно значение е изграждането на нова индустриална зона, повишаване на стандарта на живот и развитие на професионалното образование в региона”, коментира Томислав Дончев.
Второто място в листата заема ново лице, представител на гражданската квота – спортният мениджър Михаил Митов, който е изпълнителен директор на Футболен клуб „Янтра Габрово” и който днес присъства на регистрацията на листата.
Областният координатор Цветомир Михов отбеляза, че ГЕРБ в област Габрово винаги са били отворени към гражданското общество и в листите си са включвали непартийни кандидати.

„Досега представители на гражданската квота в нашите листи са били лекари, общественици, този път включваме млад и мотивиран човек от спортните среди с международно признато образование и професионален опит в чужбина, които прилага в Габрово”, каза Цветомир Михов.
Михаил Митов завършва Университета Solent в Саутхемптън, Англия и академичната програма на УЕФА за футболен мениджмънт към Университета по публична администрация в Лозана, Швейцария. По време на престоя си в Англия работи за Футболен клуб „Саутхемптън” и Английската Футболна Асоциация.

„Вярвам, че младите хора трябва активно да участваме в управлението на страната, за да я превръщаме в успешно развиваща се и желана за реализация и живот от все повече млади хора”, каза Михаил Митов след регистрацията му като част от листата.
Трети в листата е общинският съветник Атанас Атанасов от Севлиево, икономист по образование, работи в голяма севлиевска компания, реализира спортни успехи в областта на бадминтона.
Четвърта е общинският ръководител на ГЕРБ-Трявна Мария Пенева, икономист по образование, общински съветник, развива собствен бизнес, бивш заместник-кмет на Трявна и бивш заместник областен управител.
Пети е общинският ръководител на ГЕРБ-Дряново и общински съветник Иван Марев, магистър фармацевт с дългогодишен опит в управлението на аптеки, който се завърна в родния си град и разкрива аптека за нуждите на гражданите.
Шести в листата е най-младият общинският съветник, на 22 години, Максим Садинов – студент по „Финанси”, член на Академичния съвет на УНСС, като едновременно с това работи като старши одит асистент в международна компания, участва в младежки обмени по Еразъм+.
Седма е общинският съветник Милена Кръстева, инженер-химик, икономист, консултант по проекти по оперативните програми, насочени към бизнеса и индустрията.
Осми е десният политик от квотата на СДС Веселин Данчев – общински съветник, инженер по образование, предприемач.

Новини
Габрово излезе в подкрепа на българския лев


Габрово излезе в подкрепа на българския лев и заяви, че е против приемането на еврото от 1 януари 2026 г. Митингът се проведе на площад „Възраждане“ днес, 28 юни, допълвайки общонародния протест в защита на националната ни валута.

Десетки изразиха своята позиция относно опитите на правителството да не се съобрази с волята на народа и да наложи европейската валута от следващата година. Защитниците на лева носеха национални трибагреници и скандираха „Не на еврото“, „Не на еврозоната“, и поискаха оставка на правителството.

Гражданите изразиха благодарността си пред „Габрово Нюз“ за отразяване на действията им, за разлика от националните медии, които по думите им „се правят, че не съществуват“ и не показват нагласите на хората.

Протестът в Габрово съвпадна и с друго събитие, което се проведе на пл.“Възраждане“, чието начало бе отложено с близо половин час. Протестиращите продължиха акцията си в градинката с мечето и бяха категорични, че ще отстояват докрай исканията си и занапред.

Митингът премина мирно, без напрежение и бе охраняван от габровската полиция.

Новини
Жителите на кв. „Шенини“ в Габрово започват изграждането на нов параклис


Жителите на квартал „Шенини“ в Габрово, съвместно с Великотърновската света митрополия и Габровската духовна околия, стартират инициатива за изграждане на нов параклис. Светата обител ще носи името на Св. Климент Охридски и ще бъде разположена на ул. „Стрежерът“ в същия квартал.
Инициативата цели да обогати духовния живот на местната общност и да създаде свято място за молитва и събирания на вярващите.
Организаторите приканват всички, които желаят да подкрепят начинанието, да се свържат с тях на телефон: 0893844145 или да направят дарение по следната банкова сметка:
Църква „Успение Богородично“
BG62BPBI88981230009999
Postbank
Основание: дарение за строеж на параклис „Св. Климент Охридски“, кв. „Шенини“
Организаторите изказват своята искрена благодарност към всички, които подкрепят инициативата и допринасят за осъществяването ѝ.


Новини
ЖБД „Майчина грижа“ отличи седем зрелостници с награди


Седем изявени зрелостници от габровски гимназии и средни училища получиха отличия от Женско благотворително дружество „Майчина грижа“. Инициативата, превърнала се в традиция, отличава ученици с отличен успех, ангажираност към благотворителност, лидерски качества и социална ангажираност.
Тази година от Фонд „Д-р Тота Венкова – възрожденката“ награда получи Нора Нанева от Националната Априловска гимназия. От Фонд „Хаджи Радка Пенчо Семова“ бяха отличени още трима зрелостници: Елена Димитрова (ПМГ „Акад. Иван Гюзелев“), Цветелина Ангелова (ПГ по туризъм „Пенчо Семов“) и Цветан Стойков (СУ „Отец Паисий“).

Всеки от тях получи по 600 лв., книга от български автор и каталог от изложбата по повод 150 години от създаването на Дружеството.
Допълнително, благодарение на дарение от г-н Лари Бийл и Фондация „Български център по предприемачество“, две специални награди от по 1000 лв. бяха връчени на Дарена Дечева (НАГ) и Огнян Стефанов (ПМГ).






Те установиха и личен контакт с дарителите, които поеха ангажимент за подкрепа и занапред. Награда получи и Йордан Малешков – зрелостник от ПГ по туризъм и обитател на Център за настаняване от семеен тип към SOS Детски селища. Освен парична подкрепа в размер на 500 лв., Дружеството му осигури и домакинска техника за новото му жилище на стойност 1282 лв.
„И в ерата на изкуствения интелект, нека младите хора пазят своята човешка идентичност, бъдат смели, креативни и да не забравят своите учители и родния си град“, пожела Стефка Василева, председател на ЖБД „Майчина грижа“.


-
Кримипреди 6 дни
Шофьор от Яворец „изкърти“ дрегера насред село и по икиндия
-
Културапреди 6 дни
„Петко и Пенчо Славейкови ни завещаха да се равняваме с най-високите постижения на европейската култура“
-
Кримипреди 5 дни
Спипаха трима от Севлиевско, част от ОПГ за телефонни измами
-
Икономикапреди 6 дни
Габрово събира държавата, науката и бизнеса в името на иновациите и растежа
-
Новинипреди 4 дни
Габрово ще отбележи националния ден на безопасност на движението на 29 юни
-
Културапреди 6 дни
Представителният духов оркестър на ВМС в първата вечер на Биг Бенд Парада
-
Новинипреди 6 дни
Габрово върти колелото на доброто: 150 участници караха колело с кауза!
-
Културапреди 3 дни
История и изкуство се преплитат в Националния пленер по живопис на Дряново