Крими
Засякоха габровец, подкарал на метадон кола по улиците на града

Полицията установи 39-годишен габровец, управляващ лек автомобил под въздействието на забранени от Закона упойващи вещества.
Проверката за дрога на водача била направена в сряда сутринта, 28 февруари, около 08.15 часа на ул.“Генерал Николов“.
Тогава полицейски екип спрял за проверка лек автомобил „Рено Клио“, зад волана на който бил габровецът.
Униформените служители извършили проверка на шофьора, при която констатирали, че той управлявал колата след употреба на веществото „метадон“.
Мъжът е дал кръв за химически анализ. По случая е образувано бързо производство.

Крими
Стана ясна причината за жестоката катастрофа между камион и бус на обхода

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се води разследване за пътнотранспортно произшествие на околовръстен път III-5004 в Габрово, в резултат на което е настъпила смъртта на 61- годишен мъж. Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл.343 ал. 1 буква “в“ във вр. с чл.342 ал.1 от НК.

То е образувано за това, че около 14.56 часа на 01.12.2025 г. в Габрово, на път III-5004 при километър 16+700 е настъпило пътнотранспортно произшествие между товарен автомобил „Мерцедес Спринтер“, управляван от В.Д., на 61 години от Пловдив и товарен автомобил “Мерцедес Атего“, управляван от Б.Д., на 34 години от Габрово, като са нарушени правилата за движение на пътищата.

Управляваният от пловдивчанина товарен автомобил е навлязъл в насрещната пътна лента, в резултат на което последвал удар с движещия се в нея товарен автомобил, с водач Б.Д.
Вследствие на произшествието по непредпазливост е настъпила смъртта на 61-годишния от Пловдив.
Неотложните следствени действия са извършени от екип на РУ на МВР – Габрово. Предстои назначаването на съдебно-медицинска експертиза и автотехническа експертиза относно причините и механизма на възникналото пътнотранспортно произшествие.
Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Крими
Тежка катастрофа със загинал на обходния път на Габрово

Тежка катастрофа със загинал е станала днес, 1 декември, в следобедните часове на обходния път на Габрово, съобщиха за „Габрово Нюз“ от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
Ударили са камион и товарен бус. Инцидентът е настъпил в района на квартал „Смирненски“. Тежкотоварният автомобил се е движел в посока от връх Шипка към Габрово, а буса в обратната – към върха.
Единият от водачите за загинал на място, а другият е бил откаран в болница в критично състояние.
Движението на автомобили в района е преустановено. Трафикът се пренасочва по обходни маршрути. Причините и механизмът за възникване на инцидента са в процес на установяване.
В момента протичат процесуално следствени действия.

Крими
Кола блъсна неправилно пресичащ в центъра на Габрово

40-годишен, пресичащ неправилно, пострада в събота вечер при пътнотранспортно произшествие. Блъснатият мъж е бил приет в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ с открита рана на главата.
Инцидентът е станал около 17.30 часа, на ул. „Чардафон“ в центъра на Габрово. При извършения на място оглед, полицейският екип установил, че 45-годишен, управлявайки “Фолксваген Туран“, блъснал 40-годишния мъж, пресичал неправилно пътното платно.
Пострадалият бил откаран в МБАЛ „д-р Тота Венкова“ с открита рана на главата. Пробите за алкохол и наркотици на водача са отрицателни. На пешеходеца е била взета кръв за химически анализ.

-
Кримипреди 2 дниКола блъсна неправилно пресичащ в центъра на Габрово
-
Любопитнопреди 2 дниГаброво грейва в коледна светлина тази вечер!
-
Кримипреди 2 дниТежка катастрофа със загинал на обходния път на Габрово
-
Новинипреди 5 дниГаброво се обединява за Иван и Ванеса в „The Golden Circle“
-
Кримипреди 8 часаСтана ясна причината за жестоката катастрофа между камион и бус на обхода
-
Новинипреди 5 дниНазначават психолози и педагогически съветници ще бъдат в 8 учебни заведения
-
Новинипреди 5 дниОт понеделник може да се сменя личния лекар
-
Културапреди 5 дниМобилната изложба „Грехът“ беше открита в Икономовата къща








