Свържи се с нас

Новини

3281 човека са гласували в Габрово

Published

on

© Copyright 2011 — Gabrovo News. All Rights Reserved

5,18 %  или 3281 човека е  изберателната активност в Габрово към 10 часа, съобщиха от общинската комисия.

В останалите общини от областта активността е доста по – висока. Към 10 часа в община Дряново  14.07 % от гласоподавателите са гласували за кмет или 1240 от имащите право на глас, а за президент и вицепрезидент- 13,82% или 1233 души.

В Трявна са гласували 12,2 %  за кмет/ 1371 гласоподаватели/, а 12 процента  за президент.

В Селиево 3715 човека са дали своя глас за кмет и  3834 за президент.

Можете да ни намерите и във Фейсбук на :
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Новини

Благотворителен концерт „Ангелски сърца 6“ за малката Лъчезара

Published

on

На 12 декември от 18.30 ч. в зала „Възраждане“ Габрово ще бъде даден старт на шестото издание на благотворителния концерт „Ангелски сърца“ –събитие, което отново обединява артисти, добротворци и цялата местна общност в подкрепа на едно дете, за което надеждата е безценна.

През годините концертът „Ангелски сърца“ е насочвал подкрепата си към хора в неравностойно положение, както и към деца и младежи в нужда. Организиран от Младежки парламент – Габрово с подкрепата на Младежки център – Габрово, той се осъществява изцяло благодарение на доброволци, които посвещават труда и времето си безвъзмездно.

Тази година инициативата е посветена на малката Лъчезара Ангелова, която още от раждането си води тежка битка за здравето си. Зари се появява на бял свят с перфорация на тънкото черво, което налага две спешни животоспасяващи операции в „Пирогов“. След три месеца в кувьоз тя е изписана, а семейството ѝ мечтае за спокойни дни и безгрижно детство.

Години по-късно обаче родителите забелязват промяна в походката ѝ и скъсяване на дясното краче. След множество прегледи и различни диагнози в България надеждата идва от д-р Дженгиз Чабукоглу от болница „Окан“ в Истанбул. Той установява, че скъсяването е вследствие на септичен артрит, причинен от инфекция след висока температура при раждането, като е възможно и частично засягане на колянната става.

Предложението му за лечение включва удължаване на тазобедрената кост и минимум две операции, които дават реален шанс за пълно възстановяване. Първата операция трябва да се извърши в максимално кратък срок и е на стойност 10 500 евро – сума, която надхвърля възможностите на семейството.

Именно за да помогнат за събирането на необходимите средства, габровските деца и младежи подготвят музикално–танцова програма, изпълнена с талант и съпричастност. На сцената ще се изявят „Габровски гласчета“ с вокални изпълнения, Танцова школа „Лиана“ с атрактивните си танци „Ледена пързалка“ и „Другата в мен“, Александър Савеков от КСТ „Ритмика“ с танцово изпълнение, а пианистките Адриана Кънева и Ай Хасегава ще впечатлят публиката с произведения на Пенчо Владигеров и Франсис Пуленк. Георги Ноев ще внесе театрално присъствие с монолог, „Смехоранчета“ ще представят комичен откъс по Чудомир, а Фолклорен танцов ансамбъл „Сивек“ ще оживи сцената с танца „Еркечки“.

В концерта ще участват още гвардейците към ПТГ „Д-р Никола Василиади“ с впечатляваща хореография, както и изпълнителите от състав 9/8 към НЧ „Априлов – Палаузов 1861“, които ще представят шопски и сценични танци.

Особено място в програмата заемат младите изпълнители Гала Савчева, Мария Мичева, Далия Ковачева и Анастасия Плачкова, които участват със свои записи и песни, създадени в рамките на проекта „Звукозаписна програма – Подкрепа за младите музиканти на Габрово“, реализиран по инициатива на Пенчо Цочев, основател на PANGURA Music, и осъществен с финансовата подкрепа на Фонд „Култура“ към Община Габрово.

Гала Савчева ще изпълни авторската песен „Нелоша дъщеря“, Далия Ковачева – „Моята сцена“, Анастасия Плачкова – своята авторска песен „Не съм сама“, а Мария Мичева ще представи своя интерпретация на „Hotel California“. Всеки, който желае да се включи в дарителската кампания, може да закупи билет предварително от касата на Драматичен театър „Рачо Стоянов“ или в деня на събитието – на входа на зала „Възраждане“.

Цената на билета е 10 лева. На място ще има и специализирани кутии за допълнителни дарения, а средства могат да бъдат превеждани и чрез предоставените дарителски канали.

Дарителската сметка е:
IBAN BG07 BPBI 7929 4055 641601,
BIC BPBIBGSF,
титуляр: Анна Георгиева Петрова,
в полза на Лъчезара Недкова Ангелова.

Дарения могат да бъдат изпращани и чрез PayPal на адрес help.luchezara.angelova@abv.bg, а повече информация и подкрепа се споделят в групата „Нека помогнем на Зари“ във Facebook.

„Ангелски сърца“ е доказателство, че когато една общност обедини усилия, чудесата стават възможни. На 12 декември Габрово отново ще покаже, че добротата има силата да променя животи — стига да бъде споделена.

Заповядайте и бъдете част от тази вечер на надеждата.

Зареди още

Крими

Закопчаха криминално проявен, участвал в телефонна измама в Габрово

Published

on

В резултат на бързи съвместни действия служители от габровската полиция и колегите им от Бяла беше установен и задържан криминално проявен мъж, съпричастен към телефонна измама.

Сигналът бил получен на 4 декември от 60-годишна габровка, която съобщила, че е била въведена в заблуждение от непознат, който ѝ заявил, че е необходимо да съдейства на полицията в залавянето на телефонни измамници. Жената предала около 13 000 лв и 720 евро.

Предприети били незабавни оперативно-издирвателни мероприятия, вследствие на които бил задържан 46-годишен мъж, получил парите. Част от сумата била намерена и иззета.

Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата.

Областна дирекция на МВР отново напомня: Не се доверявайте на телефонни обаждания от непознати! Получите ли обаждане от непознат за съдействие на полиция, разтърсващ разказ, молби за помощ или заплахи с последващи искания – предоставяне на пари или ценности, знайте, това е телефонна измама! Не се поддавайте, прекъснете връзката!

Телефонните измамници са изключително изобретателни. Те подбират жертвите си на случаен принцип. Като основно са възрастни хора, възползвайки се от тяхната загриженост за благосъстоянието на внуците, децата и роднините.

Измамниците се представят за лекари, роднини, полицаи и други, но винаги искат спешно пари. Сценариите, които използват, са най-различни. Те ангажират вниманието на своите жертви и задържат телефона отворен до осъществяване на престъпното деяние.

Претекст за получаване на исканата сума е преживяно пътнотранспортно произшествие, оказване съдействие на полицията, физически наранявания или извършването на хирургични интервенции с близки роднини на манипулираните лица.

В никакъв случай не изпълнявайте указания, в които ви искат пари по телефона, независимо кой и по какъв повод отправя искането! Не предоставяйте лични данни на свои близки по телефона!

Не предприемайте даване на пари на непознати, представящи се за посредници или доверени лица, защото това е сигурен знак за измама! Ако все пак имате съмнение, че се обажда близък човек, първо да опитайте да се свържете с него чрез свой съсед или познат, по възможност от телефон, различен от този, на който сте получили обаждането.

Предупредете вашите възрастни родители, близки или съседи да бъдат предпазливи и да не се доверяват на обаждания от страна на непознати.

При подобни случаи и при възникване на каквито и да е съмнения, сигнализирайте на ЕЕН 112 или потърсете помощ в най-близкото районно управление.

Зареди още

Крими

„Оплезен“ от пико и амфетамин габровец остана без книжка на Никулден

Published

on

34-годишен габровец бе лишен от свидетелството му за правоуправление, а автомобилът му иззет, след като беше заловен да шофира след употребата на наркотици.

Случаят е бил разкрит на Никулден, 6 декември. Тогава около 17.10 часа, на ул.“Райчо Каролев“ за полицейска проверка бил спрян лек автомобил “Хонда Сивик“, собственост и управляван от 34-годишния мъж.

Водачът бил тестван за употребата на наркотични вещества, като дрегерът отчел положителен резултат за амфетамин и метамфетамин. Габровецът не е дал кръвна проба за химически анализ, като приел показанията на техническото средство, с което бил изпробван.

Автомобилът му бил конфискуван, а по случая е образувано бързо производство.

Още едно превозно средство е било иззето през последните дни от полицията в Габрово. Касае се за „Опел Астра“, управляван от 47-годишен габровец, който бе спипан да шофира след употребата на алкохол.

Пияният нарушител бил заловен в неделя, 7 декември, около 01.15 часа, на бул.“Хемус“. Дисплеят на техническото средство отчело 1.50 промила алкохол в количеството издишан въздух. Мъжът е дал кръвна проба за химически анализ. Автомобилът му обаче бил иззет. По случая е образувано бързо производство.

Също в неделя, но часове по-късно, около 04.00 часа на бул.“Могильов“ бил спрян за проверка „Фолксваген Тигуан“, управляван от 25-годишен местен жител. Водачът бил тестван за алкохол, като дрегерът отчет фрапиращите 2.58 промила.

Младият мъж отказал да даде кръвна проба. По случая е образувано бързо производство.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица