Свържи се с нас

Новини

Даниел Петров от „Възраждане“: Имаме инициативен комитет за изграждане на паметник на Васил Левски

Published

on

След напрегнатия изборен ден, стана ясно, че жителите на Габрово, за пръв път, от много време имат възможност да се откъснат от порочните практики, наложени от досегашната местна власт, а надежда за промяна има в лицето на Даниел Петров от “Възраждане”, който печели подкрепата на голяма част от своите съграждани и ще се изправи срещу опонента си на оспорван балотаж на 5-ти ноември.

В програмата на Петров има решение за всички прагматични проблеми на Габрово – демографска криза, икономически спад, лоша инфраструктура и недостатъчно обхватен културен календар. В платформата му е заложено и изграждането на паметник на Васил Левски в града, за която цел е сформиран инициативен комитет. “Няма такъв паметник в Габрово, единственият областен град, в който няма паметник на Апостола на свободата. Създадохме инициативния комитет преди една година и в момента, в който заемем позициите си в Общински съвет, стартираме инициативата.

Ще заложим и на коренно различна политика, по отношение на селата, в момента тя е крайно неблагоприятна, обръща се внимание на 3-4 села в Общината, това трябва да се промени. Истината е, че не е нужно много на едно село за да се подобри цялостно, например във всяко по-голямо населено място, трябва да има тържище за земеделска продукция, като това трябва да се организира, съобразно закона и изискванията за хранителната промишленост”, заяви на среща с граждани Даниел Петров от “Възраждане”.

*Публикуваният материал е предоставен от пресцентъра на ПП „Възраждане“ във връзка с изборите за общински съветници и за кметове, съгласно сключен договор за рекламно – информационно обслужване. ПП „Възраждане“ е под номер 42 в бюлетината за гласуване. Купуването и продаването на гласове е престъпление.*

Новини

Радослав Първанов е новият председател на СБЖ – Габрово

Published

on

Съюзът на българските журналисти в Габрово има нов председател. Това е кореспондентът на Българската телеграфна агенция в Габрово Радослав Първанов, който беше избран по време на годишното отчетно-изборно събрание.

Форумът се проведе в националния пресклуб на БТА в Габрово, където от две години насам местните журналисти провеждат своите заседания и събития.

Пред членовете на СБЖ – Габрово досегашният председател Христо Петров представи доклад за дейността на дружеството през 2025 година и подробен финансов отчет. Събранието реши Христо Петров да продължи участието си в ръководството на габровското дружество като секретар, а Михаела Стоянова да продължи да представлява контролния съвет на организацията.

По време на заседанието бяха обсъдени организационни въпроси и идеи за възможни инициативи през настоящата година. Журналистите коментираха актуални теми, касаещи професионалната работа в област Габрово, като бе разгледан и конкретен казус, чието решение предстои да бъде намерено.

Ръководството на СБЖ – Габрово с благодарност припомни приноса на дългогодишния председател Тотка Полякова, която постави солидни основи в работата на дружеството. След нейното оттегляне две последователни години председателското място заемаше Христо Петров, журналист в „Габрово нюз“, който положи усилия за укрепване на организацията и развитие на професионалната общност.

Пред присъстващите новоизбраният председател на СБЖ – Габрово Радослав Първанов сподели, че поема поста с отговорност, ще продължи добрите традиции и да работи за утвърждаване ролята на организацията.

Зареди още

Култура

Две „Златни лири на Орфей” за Музикален клуб „Весела”

Published

on

Талантливите пианистки Невин Халил – 3 клас, и Мира Русинова – 9 клас, от Музикален клуб „Весела” се завърнаха с най-високото отличие от Международния конкурс „Орфееви таланти”- Пловдив-2026.

В своите възрастови групи, те доказаха за пореден път музикалните си качества и спечелиха златни медали, въпреки силната конкуренция на възпитаници от музикалните училища.

Журиращата комисия от преподаватели в Музикалната академия в Пловдив специално поздрави двете габровски деца и техния преподавател Весела Пенева за отличните изпълнения и интересната им програма.

Международният конкурс „Орфееви таланти” се провежда от 2015 година насам. Организиран от АМТИИ „Проф. Асен Диамандиев“-Пловдив, той успя да се превърне от локален конкурс с фолклорна насоченост до мащабен форум с многопосочни направления в областта на музиката, танцовото и изобразителното изкуство.

Тази година специален гост и член на журито в няколко категории беше проф. д-р Ришард Минкевич, ректор на Музикалната академия „Станислав Монюшко“ в Гданск, Полша.

Зареди още

Крими

Иван Халкин застава начело на полицията в Габрово

Published

on

Днес, 10 февруари, директорът на Областна дирекция на МВР – Габрово старши комисар Пламен Иванов представи пред служителите главен инспектор Иван Халкин, който е временно преназначен на длъжността началник на Районно управление – Габрово.

Гл. инсп. Иван Халкин е роден през 1985 г. в гр. Габрово.

Завършил е висше образование в Академията на Министерството на вътрешните работи и „Право“ в Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“. В системата на МВР постъпва през 2009 г. Професионалният му път преминава последователно през длъжностите разузнавач в 01 Районно управление в Столичната дирекция на вътрешните работи; Столичната дирекция на вътрешните работи; Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“ и Главна дирекция „Национална полиция“.

От 2016 г. заема длъжността разузнавач в Сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ в ОДМВР – Габрово, а от 2025 г. – разузнавач в Дирекция „Вътрешна сигурност“ – МВР.

Считано от 10.02.2026 г. главен инспектор Иван Халкин е временно преназначен на длъжността началник на Районно управление – Габрово при ОДМВР – Габрово. Приемният му ден е всеки четвъртък, от 14.00 до 16.00 часа.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица