

Новини
Таня Христова: Привличането на инвеститори и развитието на бизнеса е наш приоритет

Сред стратегическите интегрирани териториални инвестиции е развитието на индустриалните зони, с фокус върху Северна индустриална зона.
В подкрепа на бизнеса и иновациите планираме:

- Развитие на съществуващите индустриални зони в Габрово чрез публично-частни партньорства
- Изграждане на канализация и цялостно асфалтиране в индустриалната зона до кв. „Стефановци”
- Нова индустриална зона между Габрово и Севлиево
- Развитие на устойчива иновативна и бизнес екосистема в Габрово
- Превръщане на Габрово в центъра за иновации и технологичен трансфер чрез международни партньорства за създаване на Регионална иновационна долина
- Ежегодно изготвяне на икономически профил на Габрово
- Подобряване на административното обслужване в подкрепа на бизнеса и инвестициите

През 2022 г. Община Габрово разработи инвестиционна концепция по инициативата EUCF, за създаване на въглеродно неутрална индустриална зона, в която бяха обследване над 30 компании за изграждане на фотоволтаични инсталации.

Основен фактор за успеха в работата с бизнеса е полученото доверие в резултат на задълбоченото проучване и познаване на нуждите на фирмите.
Целта е да се подпомогне развитието на индустрията чрез изграждане на съвременна транспортно-логистична инфраструктура, дигитализация, ВЕИ и иновации с приноса на новосъздадения Технологичен парк към Технически Университет – Габрово.
По този начин Община Габрово активно работи за Визията си да бъде интелигентна, зелена и иновативна община.

*Публикуваният материал е предоставен от пресцентъра на ПП „ГЕРБ“, във връзка с изборите за общински съветници и за кметове, съгласно сключен договор за рекламно – информационно обслужване. ПП „ГЕРБ“ е под номер 7 в бюлетината за гласуване. Купуването и продаването на гласове е престъпление.*
Новини
Валери Божинов стана спортен директор в Севлиево


*Снимка: Gong.bg
Бившият голмайстор Валери Божинов започна нов етап от кариерата си, като пое ролята на спортен директор в новака във Втора лига – Севлиево.
Той ще работи рамо до рамо със своя втори баща Сашо Ангелов, който е старши треньор на тима, съобщава „Блиц“.
39-годишният Божинов нееднократно е подчертавал желанието си да остане във футбола след края на активната си кариера.
Той вече има опит като помощник-треньор в Септември (София) и Добруджа (Добрич), а сега ще има ключова роля в структурите на Севлиево. Цялата статия можете да прочетете оттук.


Икономика
Фирма „ЕМКБ“ АД набира работници

Фирма „ЕмКБ“ АД, част от германски холдинг за производство на електромотори, разширява своята дейност в България и търси работници за своето производство. Предлагаме обучение.
Ако проявявате интерес, изпратете своята автобиография на: radulova@emcb.bg.
За повече информация се свържете с нас на: 0885 911 850.
Култура
Музеите и живото наследство – нови пътища за развитие


Музей „Етър“ проведе практически семинар, на тема: „Музеите и живото наследство – нови пътища за развитие.

Опит и вдъхновение от Чешката република“ Лектор на семинара беше д-р Ева Куминкова, главен асистент в катедрата по Европейска Етнология в Масариковия университет в Бърно.

Чрез теоретична част, казуси и групови занимания музейните специалисти преразгледаха традиционната роля на музеите в документирането, опазването и представянето на живото наследство.

Обсъдиха идеята за музеите като културни посредници, свързващи различни публики в областта на културното наследство, и като социални пространства, отговарящи на потребностите на местните общности. Запознаха се с конкретни примери за това как живото наследство е интегрирано в дейността на музеите в Чешката република.

Освен екипа на музей „Етър“, в семинара взеха участие музейни специалисти от РИМ – Габрово, Музей „Дом на хумора и сатирата“, ИМ – Севлиево, ИМ – Дряново, Специализиран музей за резбарско и зографско изкуство – Трявна, ИМ – „Искра“ – Казанлък.


-
Икономикапреди 6 дни
Фирма „ЕМКБ“ АД търси работници
-
Любопитнопреди 6 дни
Coca-Cola The Voice Happy Energy Tour завладя Севлиево
-
Икономикапреди 6 дни
Реч за състоянието на Съюза
-
Културапреди 6 дни
„Вечери на изпятата поезия“ в Габрово
-
Културапреди 5 дни
Излезе най-новото издание на Исторически музей – Дряново
-
Културапреди 6 дни
Унгарка спечели „Сребърна хлопка“ от Панаира на занаятите
-
Новинипреди 5 дни
Габрово събира експерти на дискусия за боровата процесионка
-
Кримипреди 4 дни
Две тежки катастрофи отнеха човешки животи