Новини
Мариян Костадинов: Разчитам на подкрепата на всички габровци, които искат нов кмет
В професионалния си път в сферата на проектиране и строителство на подземна инфраструктура съм постигнал почти всичко. Горд съм с двамата си синове, които имат своя собствена успешна кариера. В политически план съм постигнал много и в качеството ми на Областен управител натрупах безценен опит.
Няма нищо изненадващо в решението ми да се кандидатирам за кмет на Габрово.
На моите години си дадох сметка, че това, което виждам около себе си, не е нито почтено, нито адекватно, нито нормално отношение към нас – хората. Към нас – жителите на общината. И реших да го променя. Убеден съм, че не греша в преценката си, защото съм здраво стъпил на земята човек.
Започнах да търся съмишленици.
Смели, адекватни, успели хора. Хора с добро име и авторитет в обществото. И ги намерих в лицето на силната листа с кандидати за общински съветници, която предлагаме.
Проведох много срещи с хора различни по възраст, образование, социален статус.
Убедих се, че мнозинството от жителите на община Габрово искаме промяна на управлението и знаем, че за да настъпи промяната е необходимо да се обединим.
Всички ние – хора, партии, организации, синдикати, бизнес, които искаме промяната, трябва и можем да бъдем заедно!
Защото нашият противник са статуквото и инерцията, които бавно, но сигурно маргинализират Габрово! Използвам случая да обявя, че предстоят много срещи до самия край на кампанията. Всеки, който не е съгласен с управлението и иска промяна, е поканен да сподели своите идеи.
Всички хора са добре дошли при нас, независимо от политическите им убеждения. Всички, които искаме промяна, трябва да се обединим, за да успеем.
Разчитам на подкрепата на всички габровци, които искат нов кмет.
На 29 октомври гласувайте с номер 13 в бюлетината за да има Габрово бъдеще.
*Публикуваният материал е предоставен от пресцентъра на „Заедно ЗА силна община“ – Габрово, във връзка с изборите за общински съветници и за кметове, съгласно сключен договор за рекламно – информационно обслужване. „Заедно ЗА силна община“ – Габрово е под номер 13 в бюлетината за гласуване. Купуването и продаването на гласове е престъпление.*
Новини
Нерегламентирано сметище се появи на ул.“Батак“

Един месец за разчистване на натрупани отпадъци по ул. „Батак“ дадоха инспекторите от Регионалното депо.
В едномесечния срок следва да бъдат премахнати нерегламентирано натрупаните отпадъци, разположени върху терени – общинска собственост, както и в обхвата на пътя на ул. Батак.

Инспекторите бяха на място, за да връчат нови две предписания. За същата улица вече има издадени предишни предписания, срока на които изтича този четвъртък.
Инспекторите констатираха, че за някои от тях са предприети действия. Издирен беше и синът на един от собствениците на имот, който да получи разпореждането за изчистване на терена около къщата си.
Кметът на Габрово Таня Христова подчерта, че разпоредбите са за всички и всеки, следва да ги спазва, а натрупването и изхвърлянето на отпадъци е нарушение, което подлежи на санкции.

Мярката на Община Габрово е насочена към ограничаване на незаконните сметища, подобряване на чистотата и опазване на околната среда и е в изпълнение на чл. 29, ал. 2 от Закона за управление на отпадъците.
Следващият месец, ще бъде направена повторна проверка на място за изпълнение на предписанията.

Крими
Маскирани полицаи, жандармерия и полиция с масирана акция в региона

По разпореждане и под ръководството на директора на Областната дирекция МВР – Габрово старши комисар Илиян Иванов днес на територията на община Севлиево се провежда специализирана полицейска операция с акцент върху противодействието на престъпленията, свързани с държането, разпространението и употребата на наркотични вещества, както и противодействието на конвенционалната престъпност.
Операцията започна в ранните часове и ще продължи през целия ден. Към момента се извършват процесуално-следствени действия на различни адреси, при които са установени наркотични вещества и са задържани лица.

Работи се и по установяване на лица, обявени за общодържавно издирване, както и по извършване на проверки по Закона за гражданската регистрация.
Паралелно с предприетите действия по противодействие на престъпността се извършват проверки по линия на пътната безопасност. Полицейските екипи осъществяват засилен контрол за установяване на водачи на МПС, управляващи след употреба на алкохол или наркотични вещества, неправоспособни водачи и други нарушения на Закона за движението по пътищата.
В операцията участват служители на ОДМВР – Габрово, РУ-Севлиево и Дирекция „Жандармерия“. Подробности за проведените действия и резултатите от операцията ще бъдат оповестени след нейното приключване.




Новини
Шест нови попълнения подсилиха Янтра за новия сезон

Янтра (Габрово) представи шест нови попълнения в рамките на последния месец. Селекцията за сезон 2026/2027 включва футболисти с богат опит в професионалния футбол, добре познат на габровската публика плеймейкър и млади състезатели, които тепърва ще търсят утвърждаване при мъжете.
Новите „ковачи“ са Айвън Ангелов, Александър Георгиев, Иван Коконов, Йоан Йорданов, Кольо Станев и Мартин Портарски. Шестимата дават на треньорския щаб повече възможности във всяка линия – от двата фланга на защитата до организацията и завършването на атаките.
Първото лятно попълнение беше обявено на 16 юни. Айвън Ангелов се завръща в Габрово след един сезон във „Фратрия“. Техничният офанзивен полузащитник вече носи екипа на „Янтра“ през сезони 2023/2024 и 2024/2025 и се превърна в един от любимците на публиката. Роденият в Ловеч футболист е възпитаник на школата на „Левски“ и може да действа като плеймейкър и по двата фланга. В кариерата си е преминал още през „Спартак“ (Плевен), „Беласица“, „Локомотив“ (Пловдив), ЦСКА 1948 и „Спартак“ (Варна). За предишния си престой в Габрово записа 48 шампионатни срещи и осем попадения. Завръщането му носи на състава креативност, скорост и вече изградено разбирателство с клубната среда.
Само няколко дни по-късно „Янтра“ подсили защитата с Александър Георгиев. 28-годишният ляв бек пристига след престой в „Спартак“ (Варна). Георгиев е продукт на школите на „Светкавица“ и „Литекс“, а зад гърба си има сериозен опит в Първа лига. Носил е екипите на „Литекс“, ЦСКА, „Септември“, „Етър“, „Арда“, „Крумовград“ и „Спартак“ (Варна). Може да играе както като краен защитник, така и в по-предни позиции по левия фланг. Именно тази универсалност би могла да се превърне в едно от важните му качества за състава на „ковачите“.
На 25 юни клубът представи нов централен нападател – 22-годишния Йоан Йорданов. Той пристига от втория отбор на „Лудогорец“, където направи първите си стъпки в професионалния футбол. Йорданов е роден на 12 февруари 2004 година в Търговище. Привличането му е инвестиция в млад футболист с потенциал за развитие, но и отговор на необходимостта от повече конкуренция на върха на атаката. Пред клубните канали нападателят заяви, че ще се раздава за отбора и се надява да отбележи много голове.
Най-опитното име в лятната селекция безспорно е Иван Коконов. 34-годишният флангови нападател беше представен на 4 юли, след като за последно защитаваше цветовете на „Монтана“. Коконов има повече от 450 официални мача в българския професионален футбол. Играл е за редица утвърдени клубове и разполага със сериозен опит както в Първа, така и във Втора лига. Най-трайна следа оставя с екипа на „Арда“, с който достига до финала за Купата на България и участва в европейските клубни турнири. Той може да действа по двата фланга и зад централния нападател. Освен чисто футболните му качества, от Коконов ще се очаква да бъде лидер и ориентир за по-младите състезатели в отбора.
Кольо Станев засилва конкуренцията вдясно На 14 юли към отбора се присъедини десният защитник Кольо Станев. Макар да е само на 24 години, юношата на „Етър“ вече има девет сезона в мъжкия футбол и опит и в двете професионални дивизии. Станев дебютира за първия състав на великотърновския клуб още като тийнейджър, а през сезон 2025/2026 беше част от „Добруджа“. Той е футболист с офанзивни навици, който може активно да подпомага атаката по десния фланг. Пристигането му дава допълнителна динамика и конкуренция в отбраната на габровския тим.
Последният от шестимата представени футболисти е 18-годишният Мартин Портарски. Младежът е възпитаник на школата на „Национал“ (София), в която преминава през всички възрастови групи и е капитан на отбора до 18 години. Портарски е юношески национал на България. Макар в представянето на „Янтра“ да е определен като полузащитник, той има подготовка и опит и като десен краен бранител. С преминаването си в Габрово подписва първия професионален договор в кариерата си и получава възможност да направи прехода от юношеския към мъжкия футбол.
Лятната работа на „Янтра“ очертава ясен баланс. Коконов, Георгиев и Станев носят значителен опит от професионалните първенства. Ангелов се завръща като познат и доказан в Габрово футболист, а Йорданов и Портарски олицетворяват стремежа на клуба да развива млади български състезатели. Шестте нови попълнения повишават конкуренцията във всички линии и дават на „ковачите“ повече тактически варианти.
Истинската оценка за селекцията ще дойде на терена, но още преди началото на сезон 2026/2027 е ясно, че в Габрово изграждат състав с амбиция, опит и перспектива.

-
Икономикапреди 2 дни„Скарата“ в Габрово посреща гостите си от днес с отличен вкус на жар
-
Любопитнопреди 7 дниУзана Поляна Фест ви очаква този уикенд
-
Новинипреди 6 дниЯнтра пусна абонаментни карти за новия сезон
-
Новинипреди 6 дниПодменят и поставят допълнителни парапети по 3 булеварда в Габрово
-
Кримипреди 6 дниАвтоджамбаз „разкова дрегера“ след удар в електрически стълб
-
Кримипреди 5 дниШофьор на бус се отъркаля на пътя и отсечен знак край Габрово
-
Новинипреди 5 дниПравителството ще отпусне средства за ремонт на Паметника на свободата
-
Новинипреди 2 дниС купа и медали се завърнаха шахматистите на ШК „Орловец 1997“










