Новини
Таня Христова: Благодаря Ви, че заедно пишем страници от съвременната история на Габрово
Преди четири години Вашата подкрепа и доверие ми даде сили и мотивация да работя с амбиция и отговорност за Габрово. През тези четири години ни се наложи да преминем през непознати за съвремието кризи и предизвикателства. Трябваше бързо да пренастроим начина си на мислене и действие както в личен и професионален, така и в обществен план. Сами пишехме алгоритмите за противодействие на трудните ситуации и това, сякаш, ни направи по-близки и по-сплотени като хора и общност.
С увереност и обединени от каузата за Габрово продължихме да създаваме нови възможности за развитие на града и селата.

И днес, с гордост може да кажем, че Габрово е град, който все по-ясно създава своя профил на зелен, устойчив и иновативен. Град, в който обновената ВиК инфраструктура се увеличава, в който работят модерни съоръжения за питейни, отпадъчни води и за битови отпадъци. С иновативен проект модернизирахме уличното осветление. В санирани, топли и добре оборудвани училища и детски градини се възпитават и образоват децата ни. Ефективна мрежа от социални услуги помага на най-уязвимите.

Новите терени и зали в спортен комплекс „Христо Ботев” са пълни с желание за победи. Детските площадки и преобразените паркове ни предлагат зони за отдих. Все повече квартали стават привлекателни места за живеене. Поставихме началото на подземното сметосъбиране и устойчивата грижа за зелена система на града.

Вътрешноградският транспорт е осигурен с нови екологични автобуси. Жителите на десетки габровски села вече не страдат от безводие. Ясно заявихме, че културните политики и развитието на силен творчески сектор са инструмент за привличане на млади и можещи хора, и за отваряне на Габрово към света. Енергията на младите хора в Габрово става все по-силна и определяща за бъдещето.

Партньорството между местна власт, образование и бизнес постави началото на иновационна екосистема, която работи за икономическото развитие на региона. Бизнесът започна активно да инвестира за успешно преминаване през зелената и дигитална трансформация, а насърчаването на инвестициите стана ключов приоритет и Габрово беше избран от нови инвеститори. Представихме Габрово на света, печелейки награди и отличия с мисията да бъдем зелен и уютен град. Показахме, че можем да отгледаме деца, които постигат олимпийски резултати. Обединихме сили в общата мечта за новия ни храм и той се сбъдна!

Благодаря Ви от сърце, че заедно пишем страници от съвременната история на Габрово!

Няма да скрия от Вас, че не всичко успях да изпълня и има много проблеми, които чакат своето решаване. Това, което днес открито Ви заявявам, е че съм готова да продължа да работя с повече опит, амбиция и новаторство за още по-доброто развитие на Габрово. Силата за това решение идва от подкрепата при добре свършена работа, от справедливата, но мотивираща критика, от доверието, надеждата и увереността, че заедно постигаме много повече.

Вярата ми, че наистина можем, откривам в общностната ни и съзидателна енергия да работим за Габрово и да реализираме смелите планове за развитието на града и селата. Защото знам, че заедно ще продължим да срещаме нови партньори, ще привличаме инвеститори, ще разкриваме нови работни места и ще постигаме онези успехи, които истински ни дават повод за гордост и удовлетвореност. Само така може да вървим с ускорени крачки по пътя на европейското развитие на Габрово и да бъдем пример и вдъхновение за младите хора. Надеждата ми е, че всички обичаме нашия град, а молитвата ми – да бъде най-доброто за Габрово!
*Публикуваният материал е предоставен от пресцентъра на ПП „ГЕРБ“, във връзка с изборите за общински съветници и за кметове, съгласно сключен договор за рекламно – информационно обслужване. ПП „ГЕРБ“ е под номер 7 в бюлетината за гласуване. Купуването и продаването на гласове е престъпление.*
Крими
Условна и парична глоба за причинилите мелето на ул.“Митко Палаузов“

Двамата мъже, участвали в масово сбиване, което стана на Гергьовден 6 май тази година, на ул.“Митко Палаузов“ в Габрово бяха признати за виновни и осъдени.
По обвинение на Районната прокуратура 37-годишният К.М. бе признат за виновен за това, че на 6 май, около 23.25 часа, причинил по хулигански подбуди средни телесни повреди на две лица – средна телесна повреда на С.Г. изразяваща се в мозъчно сътресение със загуба на съзнание, довело до разстройство на здравето, временно опасно за живота, и лека телесна повреда на Х.С., която бе с порезна рана на петия пръст на дясната ръка, довела до разстройство на здравето, неопасно за живота.
За извършеното престъпление 37-годишният бе осъден с наложено наказание 1 година и 8 месеца лишаване от свобода, чието изпълнение бб отложено за срок от 4 години и 6 месеца.
Съучастникът му, с инициали А.Н. на 19 години, пък бе признат за виновен за това, че причинил по хулигански подбуди леки телесни повреди на В.А. – разкъсно-контузни рани в теменно-тилната област и в областта на носа, и охлузни рани, довели до разстройство на здравето, неопасно за живота. Престъплението бе класифицирано по чл.131 ал.1 т.12 пр.1, вр. чл.130 ал.1 от НК, като А.Н. е освободен от наказателна отговорност и му е наложено административно наказание по реда на чл.78а ал.1 от НК – глоба в размер на 306,77 евро.
С постановление на Районна прокуратура-Габрово В.А. е бил задържан за срок до 72 часа, а с определение на Районен съд-Габрово спрямо него е взета мярка за неотклонение „домашен арест“.
Съдебният акт е окончателен.

Любопитно
Група Молец пристига за Младежкия фестивал „Тук и сега“

За втора поредна година в Дряново ще се състои фестивалът „Тук и сега“ – едно събития, измислено и организирано от младите хора в града. Планирани са музикален концерт, размяна на книги, куиз вечер, прожекция на филм, групова тренировка и др.

Всички събития ще се проведат в парк „Максим Райкович“, срещу часовниковата кула, с вход свободен. Програмата ще започне на 12 август с концерт на група Молец и талантливите млади изпълнители GoGo, Toria, ZoV & Vakavliev.

На 13 август организаторите са предвидили занимания и за здрав дух, и за здраво тяло. Инструкторката по пилатес и йога Йоанна Петрова от FitLab ще се погрижи за добрия тонус с групова тренировка от 19.00 ч., а след това ще има мозъчна атака с куиз вечер за обща култура. Вечерта ще приключи с прожекция на новия български комедиен филм „Брънч за начинаещи“ – в парка, под звездното дряновско небе.

И двете вечери ще продължи инициативата „Книга за книга“ – всеки може да донесе книга от личната си библиотека и да вземе друга. Целта е обмен на заглавия, впечатления и приятен разговор за литература.

12 АВГУСТ (сряда)
19:00ч. „Книга за книга“ – донеси книга, вземи си друга, обсъди заглавия и автори с други читатели
20:00ч. Концерт на група МОЛЕЦ, GoGo, Zov&Vakavliev, Toria
21:30ч. Коктейли и музика
13 АВГУСТ (четвъртък)
19:00ч Групова тренировка с Йоанна Петрова от FitLab
20:00ч. Куиз вечер за обща култура
21:30ч. Прожекция на филма “Брънч за начинаещи” Ще бъде хубаво – не някога и някъде, а тук и сега!
Фестивалът се организира по случай Международния ден на младежта, който се отбеляава редовно в Дряново от дълги години.

Любопитно
„Персеиди и китари“ събира младежи под звездите за трета поредна година

За трета поредна година Младежки център – Габрово организира инициативата „Персеиди и китари“, която ще се проведе на 12 август от 20.00 ч. в местността Градище. Събитието се организира от Младежки център – Габрово и целта му е да отбележи Международния ден на младежта с преживяване, посветено на природата, музиката и летните нощи, а също така и да напомни колко са важни младежките дейности и политики на местно, национално, европейско и международно ниво – за развитието на младите хора и техните умения.
Вечерта е в пика на метеорния поток „Персеиди“ – едно от най-красивите и очаквани астрономически явления през годината. В продължение на няколко дни Земята преминава през шлейф от частици, оставени от кометата 109P/Swift-Tuttle.
Тези частици изгарят в атмосферата над нас и ние ги виждаме като ярки падащи звезди. На тъмно и високо място могат да бъдат забелязани около 100 падащи звезди на час. На Градище, заради близостта на града, броят им е значително по-малък, но все пак много по- голям, отколкото в обикновена лятна вечер.

Младежкият център кани и всички млади хора, които свират на китара, да се включат – независимо от професионалното им ниво. Събитието е различно – то не е концерт, а споделено преживяване, в което всеки участва по свой начин. Няма сцена или официална програма, няма предварително обявени изпълнители и разделение между публика и артисти. Всеки е добре дошъл да пее, свири или просто да преживее звездопад, изпълнен с музика, падащи звезди и желания.
За да улесни всички желаещи да се включат, Младежки център – Габрово осигурява безплатен транспорт до местността Градище. Електрическият автобус ще тръгне в 19:30 ч. от пл. „Възраждане“, а обратно към града в 00:00 ч. – от паркинга до поляната. Вземете със себе си връхна дреха и одеяло или шалте! За повече информация тел. 0887907075.

-
Новинипреди 6 дниДве купи и три медала завоюваха шахматистите на ШК „Орловец 1997“
-
Новинипреди 6 дниОт 1 август влизат в сила новите цени на винетките
-
Културапреди 4 дни30 участници усвоиха майсторството на традиционните пещи и огнища в Етър-а
-
Новинипреди 4 дниСтартира лятната антиспин кампания
-
Новинипреди 4 дниСилно международно представяне за габровския ХОУП
-
Новинипреди 3 дниГаброво преминава към електронно таксуване в градския транспорт
-
Новинипреди 4 дниДенислав Иванов от ШК „Орловец 1997“ стана първи на турнир
-
Новинипреди 4 дниСветовна седмица на кърменето от 1 до 7 август









