Свържи се с нас

Крими

Съдят двама „готвачи на пико“, единият внесъл и хероин в съдебна зала

Published

on

Окръжната прокуратура в Габрово внесе обвинителен акт в Окръжен съд – Габрово срещу двама мъже за това, че на 7 април 2021 г, в апартамент в Габрово, в съучастие помежду си, Ц.Ц. като извършител, при условията на опасен рецидив и продължавано престъпление, а П.К. като помагач, без надлежно разрешително по ЗКНВП, са държали с цел разпространение прекурсори, съоръжения и материали, предназначени за производство на високорискови наркотични вещества – метамфетамин.

Обвинението срещу двамата е и затова, че са държали, с цел разпространение, 41.55 грама метамфетамин, на стойност 1038.75 лева, 14.60 грама хероин, на стойност 910 лева, и 8.61 грама екстази, на стойност 344.40 лева.

По отношение на Ц.Ц. е повдигнато обвинение и за това, че на 09.09.2021г. в съдебна зала на Окръжен съд – Габрово, без надлежно разрешително по ЗКНВП, държал у себе си хероин с тегло 0.38 грама на стойност 34.20 лева, а по отношение на П.К. – за това, че на 07.04.2021г. в Габрово, без надлежно разрешително по ЗКНВП, държал у себе си метамфетамин – 0.193 грама, на стойност 4.83 лева и хероин – 0.17 грама на стойност 11.05 лева.         

Предстои насрочване на делото за разглеждане от Окръжен съд – Габрово.         

Съгласно чл.31 ал.3 от Конституцията на Република България  и чл. 16 от НПК, обвиняемият се смята за невиновен до установяване на противното с влязла в сила присъда.

Крими

32-годишна „се уплаши“ от теста за дрога, за втори път

Published

on

32-годишна дама от Севлиево отказа да бъде изпробвана за употребата на наркотици, а постъпката ѝ се превърна в рецидив.

Всичко се разиграло вчера, 12 януари, около около 13.45 часа, когато автопатрулен екип спрял за полицейска проверка лек автомобил “Мазда 3“ управляван от 32-годишната местна жителка.

Жената отказала да бъде тествана за употреба на наркотични вещества, както отказала и да даде кръвна проба.

При извършената справка в информационните масиви на МВР органите на реда установили, че севлиевската вече е наказвана по административен ред с влязло в сила наказателно постановление за отказ да бъде тествана за употреба на наркотици.

По случая е образувано бързо производство.

Зареди още

Крими

Умишлен палеж е сред версиите за пожара, отнел живота на двама

Published

on

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се провежда разследване за смъртта на две лица след запалване на имот, в който те са пребивавали.        

Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл. 115 от НК за това, че на 12.01.2026 г.  около 04.00 часа в къща в Габрово, чрез запалване, умишлено са умъртвени живущия в имота С.С., на 53 години,  както и жена на около 60 години с неустановена самоличност, която му била на гости.         

Неотложните следствени действия са извършени от екип на габровската полиция.

Предстои провеждане на разпити на свидетели и назначаване на съдебно-медицинска експертиза за установяване на механизма на настъпване на смъртта на пострадалите.

За изясняване на причините за възникналия пожар предстои назначаването на пожаро-техническа експертиза.       

Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Крими

Двама души загинаха при пожар в Габрово

Published

on

Двама души загинаха при пожар в Габрово, станал тази сутрин, съобщи БТА – Габрово. Огънят е пламнал около 04.00 ч. в къща на ул. „Капитан дядо Никола“.

За инцидента са потвърдили от Окръжна прокуратура – Габрово. Загиналите са мъж и жена, на възраст около 60 години. Имотът е собственост на единия загинал, той е живял там на законно основание.

На гости на едната жертва са били мъж и жена, жената е загинала, оцелял е мъжът, който е гостувал.

Цялата новина можете да прочетете оттук.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица