Свържи се с нас

Крими

Полицията реализира четири акции през последните дни

Published

on

Общо четири специализирани полицейски операции бяха реализирани през последните няколко дни на територията на Областна дирекция на МВР – Габрово. Резултатите от тях бяха обявени днес от пресцентъра.

На На 13 и 14 септември в цялата област се била проведена специализирана полицейска операция, насочена към контрол в районите на пешеходните пътеки. Контролът се осъществяваше в часовете между 07.00 и 09.00 часа, 12.00 и 14.00 часа и 16.30 и 19.00 часа.

Проверени били 344 автомобила и техните водачи, 52 пешеходци, и 49 пътници в автмобили. Санкционирани били 209 водачи, на които са наложени 183 глоби по фиш и 26 акта. Нарушенията, извършени от пешеходци са 17, на които са наложени 17 глоби по фиш.

В дните 15, 16 и 17 септември отново в цялата област е била проведена специализирана полицейска операция по безопасност на движението, в рамките на която са били проверени 571 превозни средства и 611 души. Съставени са 24 акта и са наложени 158 фиша. Установен е водач, шофирал след употреба на алкохол, 1 след наркотици и 1 неправоспособен.

24 часа преди първият учебен ден в Габрово е реализирана специализирана полицейска операция за противодействие на битовата престъпност и опазване на обществения ред. В акцията взеха участие служители на ОДМВР Габрово и Зоналното жандармерийско управление в Плевен.

В резултат на предприетите действия са извършени проверки на 18 лица, 9 автомобила, 4 адреса, паркове и градинки. Съставени са били 3 акта и 2 фиша. Изготвен е и 1 протокол за полицейско предупреждение, разкрито е 1 престъпление по чл.195 ал.1 от НК.

На 15 септември в Трявна е била реализирана полицейска операция по метода на „широкообхватния контрол“, имаща за цел ограничаване предпоставките за настъпване на тежки ПТП, неизползване на обезопасителни колани от водачи и пътници, проверка техническата изправност на МПС, наличие на застраховка „Гражданска отговорност“ неправоспособност, употреба на алкохол, наркотични и упойващи вещества, нерегламентиран превоз на пътници и други нарушения на ЗДВП.

В рамките на двучасовата операция били проверени 33 автомобила и 35 лица. Констатираните нарушения са 7. Връчени са и 3 електронни фиша.

Крими

100-грамов пакет с пико „цъфна“ ненадейно в автомобил, а водачът му отказа тест

Published

on

Малко 100 грама метамфетамин бяха иззети при рутинна полицейска проверка в Севлиево. Случката е от миналата нощ.

На 12 август, около 00.30 часа, на ул.“Великотърновско шосе“ екип на полицията отбил, за да провери “Land Rover Range Rover”, управляван от 39-годишен севлиевец. В автомобила заедно с него пътували и още трима мъже на 21, 28 и 46 г.

Мъжът зад волана отказал да бъде тестван за употреба на наркотични вещества, като при извършената справка в информационните масиви на МВР било установено, че той вече е наказван по административен ред за същото деяние.

В условията на неотложност било извършено претърсване на превозното средство, при което полицаите намерили и иззели 106 грама метамфетамин и 6 грама марихуана.

Работата по образуваното досъдебно производство продължава под надзора на прокуратурата.

Само час по-рано, около 23.30 часа, на ул.“Марин Попов“, отново в Севлиево, бил спрян за проверка 39-годишен жител на село Градница.

При извършения личен обиск полицаите установили, че мъжът е придобил и държи в себе си 10 грама бяло прахообразно вещество, което реагирало при полевия наркотест на амфетамин.

По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Прибраха двама млади габровци, заради телефонна измама

Published

on

Криминалисти задържаха двама мъже от Габрово, съпричастни към телефонна измама. Действията по разследването започнали след подаден сигнал в районното управление от 55-годишен мъж, който съобщил, че майка му, на 73 г., била въведена в заблуждение по стационарния телефон.

На жената било съобщено, че е необходимо да приеме пратка от куриер в услуга на свой познат, като предостави дебитната си карта с пин кода към нея, за да бъде изтеглена сумата от 2000 лв за заплащане на пратката.

Тя предоставила на непознат мъж дебитната си карта с пин код, като впоследствие били били изтеглени 2000 лева, а дебитната карта не била върната. В рамките на образуваното досъдебно производство били предприети и проведени оперативно-издирвателни мероприятия, в резултат на които били установени лицата, изтеглили парите.

Това били двама габровци на 25 и 26 г. Сумата, предмет на престъплението, не била възстановена на потърпевшата.

Зареди още

Крими

Полицията конфискува голямо количество перилни препарати менте

Published

on

Неистински перилни препрати от известни марки бяха открити и конфискувани при полицейски действия в Габрово, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.

В хода на специализирана полицейска операция, проведена от служители на сектор „Противодействие на икономическата престъпност“ при ОДМВР-Габрово, била извършена проверка на търговски обект и прилежащия към него склад.

В складовото помещение били открити и иззети 96 кашона, съдържащи 276 течни перилни препарати в туби от 5 литра всяка, за които било установено, че са реплики на популярни търговски марки и били предназначени за продажба.

По случая е образувано досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 172б ал.1 от Наказателния кодекс.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица