Новини
Поздравление на кмета на Трявна за 15 септември
Уважаеми директори,
Уважаеми учители и родители,
Скъпи ученици,
Днес отново е време да чуем първия учебен звънец! Днес отново е време да прекрачим училищния праг! Днес отново е време да изпълним класните стаи със смях, глъч и споделени емоции! Днес отново сме пред прага на новата учебна година! От сърце Ви желая тя да бъде здрава, ползотворна и успешна за всички нас и нашите деца!
Училището не е просто средище! То е място на знания, възвишения и личностно израстване! То е и предизвикателство! Към Вас, учители, но и към, Вас, скъпи малчугани! Ето защо аз вярвам, че детските и учебни заведения в гр. Трявна и гр. Плачковци ще бъдат средоточие на искрените усилия и стремежи на нашата общност.
Пожелавам Ви дълбини от ентусиазъм, просвещение и духовност по пътя на науката и бъднината! Защото без просвета няма бъдеще! Тук е и мястото да изкажа своята откровена благодарност към всички Вас, ръководители и преподаватели – за неуморният труд, безсънните нощи и за всеотдайността, които полагате в стремежа си да научите децата ни на четмо и писмо! Дължим Ви много!
МИЛИ ПЪРВОКЛАСНИЦИ,
От сърце Ви пожелавам да бъдете преди всичко здрави, упорити в преследването на мечтите си и уверени в способностите си, които ще развивате с помощта на Вашите учители! Не забравяйте, че те са най-верните Ви спътници в училището и те ще бъдат хората, които никога няма да пуснат ръката Ви! Не се страхувайте от новото начало, а се потопете смело напред и бъдете нашата гордост! Вярваме във Вас и Ви обичаме!
СКЪПИ РОДИТЕЛИ,
Приемете моите най-искрени пожелания по повод началото на новата учебна година и първия учебен ден на Вашите деца! Благодаря Ви за грижите, възпитанието и желанието Ви бъдещето на Община Трявна да расте и израства тук, на родна земя, и да допринася за развитието на малките ни, но китни възрожденски населени места!
Пожелавам Ви да бъдете здрави, да не спирате да ги подкрепяте и да виждате с радост как малките и свенливи дечица се превръщат в млади, знаещи и уверени хора!
Честит празник! На добър час!
С уважение,
СИЛВИЯ КРЪСТЕВА
Кмет на Община Трявна
Крими
Черен джип с безумно изпълнение на пътя край Габрово, полицията го погна!

Черен джип „БМВ“, управляван от 20-годишен водач, направи безумно изпълнение на пътя между Габрово и Севлиево, в близост до опасното кръстовище за село Враниловци, след което полицията се самосезира и го погна с цялата строгост на Закона!
Безразсъдното поведение на пътния джигит, застрашил не само своя живот, бе заснето от видеорегистратор в друг автомобил и бе публикувано за разпространение в габровските групи в социалната мрежа фейсбук, където бързо набра вълна от възмущение.
След рисковото изпреварване, служители на сектор „Пътна полиция“ при Областна дирекция на МВР-Габрово се самосезираха и предприеха незабавни действия по установяване на водача.

По данни на полицията случката се разиграла на 13 юни на път II-44, в района на кръстовището за село Армените. Тогава 20-годишен водач на лек автомобил БМВ, движещ се в посока към Севлиево, извършил неправилно изпреварване от дясната страна на друго моторно превозно средство.
С действията си младият водач създал непосредствена опасност за останалите участници в движението.
Днес, 17 юни, водачът бил установен от полицейските служители, като спрямо него е взето административно отношение.

Новини
Инициативата „Рада казва НЕ“ достигна област Габрово


В Областна администрация – Габрово бяха поставени кукли „Рада“ – символ на националната кампания за превенция на домашното насилие по проект „Рада казва НЕ“. Инициативата достига до област Габрово благодарение на активната работа на Фондация в помощ на жени, претърпели насилие- F. L. Y First Love Yourself. Върху всяка кукла „Рада“ е поставен QR код, който насочва към безплатното мобилно приложение „Помогни ми“, разработено от Националното бюро за правна помощ.
Приложението предоставя полезна информация, насоки и достъп до подкрепа за хора, пострадали от домашно насилие или намиращи се в риск. Това съобщи Марина Ангелова – основател на Фондацията, по време на среща с областния управител на Габрово Кристина Сидорова.
В рамките на разговора бяха обсъдени възможностите за бъдещо тясно сътрудничество между институциите, неправителствения сектор и местната общност в усилията за превенция на домашното насилие и подкрепа на пострадалите. Акцент в дискусията беше поставен върху дейността на вече сформирания Областен съвет за превенция и защита от домашно насилие, който ще има координираща роля при организирането и реализирането на бъдещи кампании и информационни инициативи регионално ниво.
Общата цел е да се изгради устойчива мрежа за взаимодействие между държавните институции, образователните структури, социалните услуги и гражданските организации. Марина Ангелова подчерта значението на образователните инициативи сред младите хора и необходимостта те да имат достъп до навременна, достоверна и експертна информация по теми като насилието, личните граници, здравословните взаимоотношения и механизмите за търсене на помощ.
Чрез поставянето на куклите „Рада“ в публични институции и обществени пространства организаторите се стремят да привлекат вниманието към проблема, да насърчат жертвите да потърсят подкрепа и да покажат, че обществото има отговорност да не остава безучастно към случаите на насилие.

Новини
Нов STEM център в ПГТМ – с. Градница

Професионалната гимназия по транспорт и машиностроене в с. Градница официално откри своя нов STEM център, разположен на първия и втория етаж на училището. Центърът разполага със съвременна образователна среда, оборудвана с модерни технологии, специализирани кабинети и възможности за практическо обучение.

Учениците ще могат да работят по проекти, свързани със специфични автомобили и електронни системи, соларни панели, както и да развиват своите знания и умения в областта на науката, технологиите, инженерството, математиката.

Сред официалните гости на събитието беше областният управител Кристина Сидорова, която поздрави ръководството, преподавателите и учениците за реализирания проект. В обръщението си към присъстващите тя подчерта значението на новите учебни пространства и възможностите, които те предоставят на младите хора.

„Много е хубаво, че във вашето училище днес се откриват пет нови учебни зали, оборудвани с нови технологии и модерни средства за обучение. Те ще ви дадат възможност да се докоснете до технологиите, науката и електрониката, да откривате света на знанието по по-интересен и достъпен начин. Пожелавам тези класни стаи да бъдат изпълнени с много усмивки, незабравими часове и нови знания“, заяви Сидорова.

-
Кримипреди 7 дниНарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба
-
Икономикапреди 7 дниМирослав Дончев влезе в ръководството на „Соларна Академия България“
-
Кримипреди 7 дниДвама са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка
-
Кримипреди 7 дниПолицията в Габрово проведе антитерористично учение (снимки)
-
Кримипреди 6 дниГДБОП задържа тревненец заради порно с деца
-
Културапреди 6 дниЛауреатите на пленера по живопис гостуват с изложба в Икономовата къща
-
Кримипреди 8 часаЧерен джип с безумно изпълнение на пътя край Габрово, полицията го погна!
-
Икономикапреди 3 дниНова ера при таксуването в обществения транспорт на Габрово






