

Новини
„Янтра“ с класика над „Дунав“ в Русе (видео)
„Янтра“ продължава с великолепното си представяне от началото на сезона във Втора лига. В петия кръг от първенството габровският тим постигна и първата си победа като гост. Момчетата на Велислав Вуцов се наложиха убедително над състава на „Дунав“ на градския стадион в Русе – 0:3.
Даниел Младенов порази домакините с две бързи попадения в началото на втората част, а Тони Иванов оформи класиката. „Янтра“ пропусна и дузпа още в началните минути на срещата. Това беше трета победа за „Янтра“ и тимът ни продължава да заема позиция в челото на класирането. В следващия кръг съставът ни ще посрещне на стадион „Христо Ботев“ временния лидер „Септември“ (София).
Срещата в Русе започна по чудесен начин за „Янтра“. Още преди да е изтекла втората минута реферът отсъди 11-метров наказателен удар в полза на състава ни, за игра с ръка в наказателното поле. До ситуацията се стигна след грешка на Симеон Вешев и удар на Тони Иванов, при който топката срещна ръката на Димитър Тодоров. Капитанът Петър Казаков застана зад топката, но ударът му в десния ъгъл на вратата беше отразен от стража на домакините Дамян Дамянов.
Пропускът не повлия на габровския тим и „Янтра“ доминираше изцяло в първите 20-25 минути от срещата. Домакините се посъвзеха във втората половина на полувремето и създадоха няколко суматохи пред габровската врата. В 27-та минута, при центриране на Будинов, Цветелин Радев в опита си да изчисти с глава, изпрати топката в напречната греда над Християн Василев. В 42-та минута домакините създадоха ново разбъркване в наказателното поле на „Янтра“, но нямаше кой да нанесе точен завършващ удар.
В самия край на полувремето капитанът на „Дунав“ Мирослав Будинов излезе на добра позиция, но стреля силно над вратата. Втората част започна с истински шок за домакините. „Янтра“ матира съперника си с два гола в рамките на две минути, като и двата бяха дело на опитния Дани Младенов. В основата и на двете попадения обаче беше другият нападател на тима ни – Иван Василев. В 48-та минута Василев открадна топката в центъра на терена и даде основите на контраатака. След това Тони Иванов го изведе добре отдясно, а затвореният от вратаря и бранител Василев пусна пас към оставения напълно непокрит Даниел Младенов, за когото не беше проблем да се разпише на празна врата – 0:1.
Секунди по-късно „Янтра“ наказа домакините с нова отлична контра. Този път Казаков отне топката в центъра, а Дани Младенов изведе Василев отляво. Нападателят елиминира един на един Георги Вълчев и стреля с левия крак, топката се отби в гредата, но Дани Младенов беше на точното място и направи лесна добавка за 0:2. 10 минути по-късно резултатът вече беше класически. Отново след отнета топката в центъра, Пепи Вуцов изведе Тони Иванов зад защитата на домакините и „десятката“ на „Янтра“ реализира за 0:3.
В 62-та минута съставът ни беше близо и до четвърто попадение, но ударът на Пепи Вуцов от границата на наказателното поле мина на сантиметри покрай вратата. В минутите до края на срещата „Дунав“ се опита да направи загубата си по-почетна и имаше възможности след серия центрирания в наказателното поле на „Янтра“. Християн Василев обаче не позволи това да се случи и запази мрежата си „суха“.
Пропуски за домакините направиха Илия Миланов, Георги Вълчев, Иван Колев, Теодор Костов и Джан Хасан. И в това гостуване заедно с отбора бяха близо 50 привърженици, които не спряха да пеят и да подкрепят футболистите на градския стадион в Русе.
В 6-я кръг „Янтра“ ще приеме водения от Красимир Балъков тим на Септември, който е с пет победи от пет мача от началото на сезона. Срещата е следващият вторник, 22 август, от 18.00 часа на стадион „Христо Ботев“.


Новини
Прерязаха лентата на хеликоптерната площадка на болницата


Лентата прерязаха министърът на здравеопазването Силви Кирилов, областният управител Мария Башева, заместник-кметът на Габрово Деян Дончев и изпълнителният директор на МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ Габрово д-р Минко Михов. Откриването се случи броени дни, след като бе изпълнена и първата успешна мисия на транспортиране на пациент със спешна медицинска помощ по въздух от новото летище.
Министър Кирилов подчерта пред медиите, че това е деветото летище, което се открива в областна болница, като се предвижда общият брой да нарасне до 18. В приветствието си той припомни, че средствата за осъществяването на този проект са на всеки един български гражданин. Министърът отбеляза и важността на подобни съоръжения, с които се създават големи възможности за мобилност, бърза реакция и ефективност.

Директорът на МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ д-р Минко Михов посочи, че от началото на годината имам две осъществени мисии с хеликоптер. „Със завършването на този проект се финализиря модернизацията на спешната помощ в града“, посочи д-р Михов и припомни, че Спешно приемно отделение е изцяло реновирано и от началото на годината изпълнява своите функции, като приема над 20 хиляди пациенти годишно.
„Радвам се, че точно днес на духовния празник на Габрово ние получаваме подарък, който означава вяра и надежда. Това не е само строително съоръжение, а възможност за живот. Възможност лекарите да реагират по-бързо и да са там, където всяка минута е от значение. С реализирането на тази хеликоптерна площадка област Габрово прави сериозна крачка напред в модернизацията на спешната помощ“, каза областният управител на Габрово Мария Башева – Венкова.
Събитието уважиха още народни представители, ръководители на институции и част от екипа на болницата.


Крими
Габровка,“замъглила километража“ след пико, остана без книжка по пладне


31-годишна габровка бе заловена да шофира под въздействието на наркотици посред бял ден. Управляваният от нея автомобил бе иззет, в който бе открита още дрога. Случаят бил разкрит вчера, 13 октомври, в часовете около обяд в Габрово.
Около 13.00 часа, на бул. „Трети март“ бил спрян за полицейска проверка лек автомобил „Форд Фокус“, собственост и управляван от 31-годишната габровка.
На място била извършена проверка за употреба на наркотични вещества, като техническото средство отчело положителен резултат за метамфетамин. В автомобила бил намерен плик, съдържащ бяло кристално вещество, реагирало при полевия наркотест на метамфетамин.
Жената дала кръвна проба за химически анализ, а автомобилът ѝ бил иззет. По случая е образувано досъдебно производство.
Дрогата поведе по лошия път и други двама. На същата дата, в хода на специализирана полицейска операция по линия „Наркотици“, било извършено претърсване на жилище, обитавано от 36-годишен габровец. В една от стаите била намерена суха зелена листна маса, реагирала при полевия наркотест на марихуана. По случая е образувано досъдебно производство.
Също вчера, 13 октомври, но около 10.00 часа, на ул. „Николаевска“ екип на полицията спрял за полицейска проверка 42-годишен мъж, осъждан. Установено било, че същият придобил и държи в себе си кафяво кристално вещество, реагирало при полевия наркотест на метамфетамин.
Спрямо лицето е наложена полицейска мярка „задържане за срок до 24 часа“, по случая е образувано бързо производство.

Новини
Кметът поздрави габровци за Духовния празник

Скъпи габровци,
На Деня на Света Петка – духовната закрилница на нашия град – се обръщам с благодарност и признание към всички Вас, които с „Труд и Постоянство“ градите Габрово такъв, какъвто го обичаме: жив, вдъхновен и устремен напред.
Този празник ни напомня, че духовността не е само в храмовете, а и в добрината, в съпричастността, в любовта, която вече е част от девиза на града ни. Любовта – към хората, към корените ни, към бъдещето, което създаваме заедно.
Нека Света Петка ни води с мъдрост и закрила, а ние – като общност – да продължаваме да бъдем опора един за друг.
Да пазим традициите, да отглеждаме надеждата и да превръщаме всяко усилие в смисъл.
Честит духовен празник, Габрово!

-
Новинипреди 6 дни
Силно представяне на габровци на републиканското по билярд
-
Новинипреди 7 дни
„Равен старт“ ще представи нов спортно-терапевтичен център за деца и младежи
-
Икономикапреди 5 дни
Преизбраха Пламен Петров за председател на ОП на КСБ – Габрово
-
Икономикапреди 6 дни
НАП с нова функционалност за подаване на справки-декларации за ДДС
-
Новинипреди 5 дни
Откриват хеликоптерната площадка на болницата в Габрово
-
Културапреди 5 дни
Честит празник, архивисти!
-
Новинипреди 5 дни
В Габрово отбелязват 130 години от първата българска ТПК „Напредък“
-
Кримипреди 5 дни
Оставиха в ареста габровец, хванат с кокаин, пико и марихуана