Свържи се с нас

Новини

Областният управител отличи СК “Равен старт“ и Ивелин Граматиков

Published

on

Кристина Сидорова отличи с почетен плакет на Областния управител на област Габрово СК “Равен старт“, който този месец отбеляза втория си рожден ден и 10 години от създаването на „Водна рехабилитация и адаптирано плуване“. Наградата прие треньорът Георги Левичаров – основател на клуба и създател на проекта за водна рехабилитация в града.

Областният управител връчи и грамота “Дързостта да бъдеш първи“ на един от най-изявените спортисти в клуба- 20-годишният Ивелин Граматиков, заел 6 място в плувната дисциплина 50 метра свободен стил на 16-те Световни летни игри на Спешъл олимпикс в Берлин, Германия. Тазгодишното състезание събра над 6500 състезатели в 27 спорта. Наградите бяха връчени на среща в Областна администрация- Габрово.

По време на срещата Левичаров поясни, че към настоящия момент в клуба тренират 85 деца с и без увреждания. Той разказа, че възпитаниците му ежегодно участват в национални и международни плувни турнири, а Габрово е домакинствал няколко плувни форума, като спортният клуб планира да организира още един през 2024 година.

Един от най-успешните състезатели в тима е Ивелин Граматиков, който вече 10 години се занимава със спорта. Интензитетът на тренировките му е променлив, като преди игрите в Германия е тренирал по 4 пъти седмично с треньорите Георги Левичаров и Боян Ботев.

През миналата година той грабна и купата за най-добър състезател във възрастова група над 16 години на първия Държавен шампионат за деца и младежи с интелектуални затруднения.

Освен по плуване младежът се увлича по рисуване и моделиране. Завършил е СОУ “Отец Паисий“, а сега основният му фокус е спортът. Признава, че националните и регионалните състезания вече не са предизвикателство за него, а участието в Спешъл олимпикс заема специално място в паметта му. Той преминава дълга подготовка за турнира- първо в Габрово, после в София, а накрая в Кил, Германия.

В четвъртфиналите Ивелин записа второ време 35:69 сек. На полуфинала става пети, а във финалното плуване регистрира най-доброто си постижение– 35:37 сек, с което става шести в световен мащаб.

Любопитно

Честита Нова 2026 година, скъпи читатели!

Published

on

От сърце ви благодарим, че и през изминалата година бяхте с нас — споделяхте, четяхте, коментирахте и ни давахте сила да продължим да разказваме историите на нашия град, нашите хора и нашето време.

Нека 2026 година ви донесе здраве, защото то е началото на всичко. Нека има късмет, за да намирате път.

Нека в сърцата ви винаги гори топлина, която да стопля вас и близките ви. Нека ви водят доброта и красота — в думите, в делата, в света около вас.

И нека всеки ден ви носи добри новини, които да вдъхновяват и да ни напомнят, че хубавото е тук — стига да го видим.

Нека 2026 година бъде светла, мирна и пълна с човечност!

Зареди още

Крими

Жестоко убийство в севлиевското село Младен в навечерието на нова година

Published

on

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се провежда разследване за убийството на 75-годишен мъж, извършено от сина му по особено мъчителен начин и с жестокост. Тежкото криминално деяние е било извършено вчера, 29 декември, около 15.15 часа в севлиевското село Младен.

„Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл. 116 ал.1 т.3 и т. 6, във вр. с чл. 115 от НК за това, че на 29.12.2025г. около 15.15 часа в с. Младен общ. Севлиево, в дома му, по особено мъчителен начин и с особена жестокост, умишлено е умъртвен К.Г., на 75 години, чрез нанасяне на множество удари с нож в областта на гръдния кош, причинявайки му прободни наранявания“, посочват от прокуратурата.

Извършителят на убийството е установен. Това е 33-годишен мъж, син на убития, с когото са живеели в едно домакинство.

Предстои Окръжна прокуратура-Габрово да го привлече като обвиняем и да внесе искане в Окръжен съд-Габрово за вземане по отношение на него на мярка за неотклонение „задържане под стража“.

Неотложните следствени действия са извършени от екип на РУ-Севлиево. Предстои провеждане на разпити на свидетели и назначаване на съдебно-медицинска експертиза за установяване на механизма на настъпване на смъртта на пострадалия.

Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Крими

Тежка катастрофа със загинал на пътя между Габрово и Севлиево

Published

on

83-годишен мъж загина при тежка катастрофа, станала на 26 декември на пътя между Габрово и Севлиево.

Произшествието е настъпило около 15.35 часа в района на разклона за село Новаковци, оповестиха днес от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

На място е били установено, че инцидентът е възникнал между “Ауди А4“, движещо се в посока към Габрово, управлявано от 24-годишен, и насрещно движещо се “Рено Туинго“, управлявано от 83-годишния мъж.

При катастрофата пострадали още водачът и пътниците в “Ауди“-то, които са без опасност за живота.

Причините за пътнотранспортното произшествие са в процес на изясняване. Работата по случая продължава под надзора на Окръжна прокуратура Габрово.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица