Крими
Спипаха мъж с отнета книжка зад волана на Q7-ца с фалшиви номера

Трима бяха задържани при специализирани полицейски операции по безопасност на движението, проведени в Севлиево и Дряново.
В петък, 30 юни, около 14.30 часа, на пл. Свобода“ в Севлиево, за полицейска проверка бил спрян подозрителен джип “Audi Q7“, управляван от 40-годишен жител на София.
При извършените полицейски действия било установено, че автомобилът бил с прекратена регистрация, а поставените на него регистрационни табели, били издадени за друго моторно превозно средство. На всичкото отгоре водачът не могъл да представи шофьорската си книжка, като при извършената справка в информационните масиви на МВР униформените установили, че същата му била отнета наскоро – през месец април тази година.
Срещу софиянеца са образувани три бързи производства.
В събота, а 1 юли, около 19.05 часа, на ул.“Бачо Киро“ в Дряново бил спрян за полицейска проверка “Нисан Примера“, управляван от 22-годишен местен жител. Водачът бил тестван за употреба на наркотици, като техническото средство отчело положителен резултат за метамфетамин. Мъжът дал кръв за химически анализ. По случая е образувано досъдебно производство.
В същата вечер, но около 23.30 часа в района на пл. „Ракета“, автопатрулен екип на полицията забелязал и спрял за проверка криволичещ по платното за движение лек автомобил “ВАЗ 21011“, управляван от 43-годишен жител на село Ловнидол.
Водачът бил с неясен говор и лъхал на алкохол, което подсказвало на проверяващите, че преди да се метне да управлява шофьорът е употребил. Дрегерът отчел 1.65 промила в количеството издишан въздух, като мъжът отказал кръвна проба. По случая е образувано бързо производство.

Крими
Двама „мутреещи“ на пътя раздаваха юмруци и шамари на 65-годишен

Полицията установи двама мъже, на 19 и 26 години, нанесли на пътя побой над 65-годишен. Неприятният инцидент се разиграл вчера, 24 ноември, следобед край Дряново.
Около 15.40 часа, от 65-годишен мъж подал сигнал в полицията, че при управление на автомобила си в посока Велико Търново бил застигнат и заставен да спре от лек автомобил “Ауди А6“.
От колата изскочили две непознати за него лица, които му нанесели удари в областта на лицето, след което напуснали мястото в посока Велико Търново.
В резултат от проведените незабавни оперативно-издирвателни мероприятия били установени и задържани извършителите на деянието. Това били двамата мъже на 26 и 19 години, извършили деянието.
По случая в РУ-Дряново е образувано досъдебно производство.

Крими
Прибраха трима в ареста при акция за наркотици в Габрово

Трима бяха задържани при специализирана полицейска акция по линия „Наркотици“, проведена в Габрово, информираха от пресцентъра на ОДМВР – Габрово.
При проверка на 19-годишен младеж от Плачковци било установено, че е придобил и държи в себе си бяло кристално вещество, реагирало при полевия наркотест на метамфетамин.
У 33-годишен габровец пък била немарена суха зелена листна маса, реагирала на марихуана, а в 42-годишен мъж, многократно осъждан за държане на наркотици и кражби, бил открит също метамфетамин.
Лицата са били задържани по реда на Закона за МВР за срок до 24 часа, като срещу тях са образувано досъдебни производства.

Крими
Прибраха двама, подлудили с кражбите си Габрово

Двама мъже на 22 и 29 години бяха уличени като извършители на множество кражби в Габрово. Мъжете са уличени и в държане на наркотични вещества.
Основната част от престъпленията, извършени през октомври и ноември, са свързани с кражби от жилища и моторни превозни средства, взломни посегателства, както и държане на наркотични вещества.
Активната работа на полицейските екипи е довела до многократното им установяване и задържане, както и до образуване на преписки и досъдебни производства за извършените деяния.
Работата по документиране на цялата престъпна дейност на лицата продължава под надзора на прокуратурата.

-
Кримипреди 6 дниПрибраха двама, подлудили с кражбите си Габрово
-
Кримипреди 2 дниДвама „мутреещи“ на пътя раздаваха юмруци и шамари на 65-годишен
-
Новинипреди 6 дни„Будителите 2017“ организират здравна лектория
-
Новинипреди 6 дниОбходът на Габрово, водещ към бъдещия тунел под Шипка, „напредва“
-
Новинипреди 6 дни„Месец на кариерното ориентиране“ е в разгара си
-
Кримипреди 3 дниПрибраха трима в ареста при акция за наркотици в Габрово
-
Икономикапреди 3 дниГаброво отстъпва две позиции по средна заплата, вече е на 17-то място
-
Новинипреди 3 дниПълна доминация: Най-малките от Джудо клуб „Габрово“ със 100% успеваемост!







