Новини
Ивайло Симеонов и Валерия Гърневска спечелиха Държавното по тенис
Габровецът Ивайло Симеонов, състезаващ се дряновския тенис клуб „Кристи“ и Валерия Гърневска от тревненския клуб „Българов“, спечелиха титлите на сингъл на Държавното лично първенство за юноши и девойки до 16 години, което се проведе в Хасково.
Надпреварата от календара на БФ „Тенис“ бе организирана при отлични условия на кортовете на ТК „Хасково“.
Във финалната среща на сингъл при юношите Ивайло Симеонов (ТК „Кристи“, гр.Дряново) победи със 7:5, 6:0 Александър Митев (ТК „Приста 2011“, гр.Русе). На трето място се класираха Даниъл Спасов (ТК „Изида“, гр.Добрич) и Добромир Манолов (ТК „Про спорт“, гр.София).
Във финала на сингъл при девойките Валерия Гърневска (ТК „Българов“, гр.Трявна) се наложи с 6:1, 6:4 над Ема Томова (ТК „Про спорт“, гр.София). Така Гърневска спечели три титли от Държавното първенство. Тя триумфира също на двойки и смесени двойки. На трето място на сингъл при девойките се класираха Ева Николова (ТК „Тракия“, гр.Пловдив) и Теодора Найденова (ТК „Черноморец“, гр.Бургас).
Във финала на двойки при девойките Валерия Гърневска (ТК „Българов“, гр.Трявна) и Андрея Глушкова (ТК „Дема“, гр.София) се наложиха с 6:3, 6:4 над Рафаела Симеонова (ТК „Изида“, гр.Добрич) и Александра Ляпева (ТК „Некст Джен“, София).
Във финалната среща на смесени двойки Самуил Пешев (ТК „Диана“, гр.София) и Валерия Гърневска (ТК „Българов“, гр.Трявна) победиха с 6:4, 6:2 Калоян Шиков (ТК „ДМ Тенис“, гр.Стара Загора) и Анастасия Бързакова (ТК „НСА“, гр.София).

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак

Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак в област Габрово.
Днес, 4 юни, чрез спешния телефон 112 са получени сигнали за изпратени на служебните електронни пощи на пет училища и три детски градини в областта съобщения, съдържащи заплахи за поставени самоделни взривни устройства.
Незабавно са били предприети необходимите действия и са сформирани екипи на МВР, които са извършили обстойни проверки на посочените обекти.
При извършените проверки не били установени съмнителни предмети или устройства. За резултатите са съставени констативни протоколи.

Крими
Предстои пълномащабно учение в Габрово

През следващата седмица в Габрово ще се проведе пълномащабно съвместно тактическо учение с практически действия. То е организирано от Областната дирекция на МВР – Габрово, в изпълнение на утвърден от министъра на вътрешните работи Иван Демерджиев план.
Учението ще се реализира на 10 юни, сряда. Съгласно утвърдения сценарий отделните етапи ще се състоят в района на сградата на сектор „Пътна полиция“ в Габрово, в сградата на бившето Пето основно училище, находящо се на бул. „Н. Вапцаров“ № 19, в района на бул. „Трети март“ № 156 и ул. „Латинка“ и в района на бул. „Трети март“ № 124.
В тази връзка за времето от около 10.30 ч. до 11.30 ч. временно ще бъде ограничено движението на автомобили и пешеходци по ул. „Васил Петлешков“, в участъка от кръстовището с ул. „Спортна“ до кръстовището с ул. „Хаджицонев мост“, както и движението на МПС и пешеходци по ул. „Хаджицонев мост“, в участъка от кръстовището с ул. „Васил Петлешков“ до кръстовището с бул. „Н. Вапцаров“.
Движението ще бъде регулирано и подпомагано от служители на МВР. Също така временно ще бъде ограничен достъпът на граждани до гише „Квалификация водачи на МПС“ и до гише „Административно-наказателна дейност“ в сектор „Пътна полиция“ за времето от около 10.15 ч. до 11.00 ч. на 10 юни.

Крими
Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони в Габрово

Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони за тях при извършено претърсване в жилище в Габрово.
Акцията е била реализирана вчера, 3 юни.
След проведените оперативно-издирвателни мероприятия и процесуално следствени действия, служителите на габровската полиция установили, че 43-годишен мъж придобил и съхранява в жилището си два пистолета и над 300 броя боеприпаси, които били без необходимото разрешително.
Оръжието и боеприпасите били иззети, а по случая образувано досъдебно производство.

-
Кримипреди 11 часаДвама 15-годишни на тротинетка бягаха от полицията и не успяха
-
Любопитнопреди 6 дниГаброво с мащабен празник за Деня на детето (Програма)
-
Новинипреди 6 дниДо 4 841 евро подкрепа за пострадалите от наводненията в Габрово
-
Културапреди 6 дниГабровски захарни декоратори представят България чрез ядливо изкуство
-
Икономикапреди 6 дниМестните бизнеси губят клиенти, заради липса на маркетинг стратегия
-
Икономикапреди 4 дниPolaris Lighting откри нов шоурум във Велико Търново
-
Любопитнопреди 4 дниЧестит 1 юни, мили деца!
-
Новинипреди 3 дниПаднали, но безсмъртни! Габрово чества 2 юни с изложба










