Свържи се с нас

Новини

Над 3 400 са червенокръстците в Габрово и региона

Published

on

Областният управител на Габрово Кристина Сидорова проведе среща с представители на БЧК. В нея участваха проф. Здравко Маринов, зам.-председател на червенокръстците у нас, и представители на организацията в областта.

Те представиха постигнатото през изминалата година и успешно реализираните съвместни инициативи като „Тунел Габрово 2022“, в която се включиха представители на Областна администрация – Габрово, РД „ПБЗН“ Габрово, ОД на МВР – Габрово, ОПУ – Габрово, Център за спешна медицинска помощ, Български Червен кръст – Габрово /Младежки авариен екип/, отдел „Автомобилна администрация“, Община Габрово.

Целта на учението беше подобряване и проиграване на координацията и взаимодействието между съставните части на Единната спасителна система в Габровска област и повишаване на готовността за реагиране при произшествия в пътни тунели.

Още с началото на войната в Украйна, БЧК организира пунктове в Габрово и Севлиево за оказване на помощ на украински граждани и набиране на дарения в рамките на Националната кампания.

След близо три месеца в непрекъснат режим на работа, доброволци и щатни служители подпомогат 231 пълнолетни граждани от Украйна, на които са предоставени 800 бр. санитарни и хигиенни материали. 1 898 бр. дрехи и обувки, 100 бр. одеяла и завивки.

В хода на разговора стана ясно, че членовете на БЧК в Габровско са над 3 400. 8 са клубовете на БМЧК, в които членуват общо 124 младежи. Като един от основните приоритети на ОС на БЧК – Габрово бе откроено социалното включване.

През 2022 г. са подпомогнати 2 665 души – основно чрез хуманитарни помощи, предоствени от НС на БЧК и граждани, чрез фондонабиране и участие на доброволците на организацията по места. Раздадени са и хранителни пакети на деца в риск.

В област Габрово са подпомогнати 100 деца от четирите общини: съответно Габрово – 30, Севлиево – 30 деца, Дряново – 20 и Трявна – 20.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Полицията проведе акция за контрол на електрическите тротинетки

Published

on

29 проверени водачи на индивидуални електрически превозни средства (ИЕПС) и 11 констатирани нарушения. Това е резултатът от специализираната полицейска операция, проведена на 9 и 10 юли в Габрово и Севлиево.

Акцията беше насочена към повишаване на безопасността на движението по пътищата и се проведе по разпореждане на директора на Областна дирекция на МВР – Габрово, старши комисар Илиян Иванов, съобщиха от пресцентъра на полицията.

По време на операцията вниманието на органите на реда бе насочено към спазването на Закона за движението по пътищата в частта му, отнасяща се до управлението на електрически тротинетки и други ИЕПС. Проверени бяха няколко съществени аспекта, а именно – възрастта на водачите, използването на задължителните предпазни средства, движението в разрешените за целта зони, а също и техническата изправност на самите превозни средства.

Наред с контролната дейност, служителите проведоха разговори с водачите, в които им бяха разяснени правилата за безопасно управление на ИЕПС. Целта на тези беседи беше да се повиши осведомеността на водачите и да се намали рискът от пътнотранспортни произшествия, произтичащ от неправилното използване на тротинетките.

От установените 11 нарушения се откроиха три основни вида пропуски, сред които управление без защитна каска, движение в зони и управление по площи, предназначени само за пешеходци, и превозване на пътник на тротинетка, при положение че тя е предвидена за един водач.

Именно тези нарушения създават реален риск както за самите водачи, така и за останалите участници в движението.

От ОДМВР – Габрово подчертаха, че проверките върху водачите на ИЕПС няма да бъдат еднократни, а контролът над водачите им ще продължи и в бъдеще, с ясната цел да се ограничат нарушенията и да се гарантира по-висока безопасност за всички, които се движат по пътищата и тротоарите на двата града.

Зареди още

Крими

Три нови патрулки получи Областната дирекция на МВР – Габрово

Published

on

Областната дирекция на МВР -Габрово получи три нови патрулни автомобила „Шкода Кодиак“, чието закупуване е финансирано от Фонда за безопасност на движението.

Автомобилите са оборудвани с лайтбар и необходимата специализирана техника за изпълнение на полицейските функции.

Те са обозначени с отличителните знаци и герба на Министерството на вътрешните работи.

Новите патрулни автомобили ще подпомогнат ежедневната работа на полицейските служители и ще бъдат използвани за патрулно-постова дейност, териториално обслужване и осъществяване на контрол по Закона за движението по пътищата.

С включването им в автопарка на дирекцията ще се повишат мобилността и оперативните възможности на полицейските екипи, както и ще се подобри контролът по пътната безопасност.

Зареди още

Новини

Полагат нов асфалт на още 4 км на пътя за Узана

Published

on

Областният и заместник областният управители Кристина Сидорова и Андрей Николов проведоха работна среща с директора на Областно пътно управление Габрово инж. Деян Георгиев.

По време на срещата бяха обсъдени текущите дейности по поддържането на републиканската пътна инфраструктура в област Габрово.

Георгиев подчерта, че екипите на Областно пътно управление работят по отводняване и подрязване на храсти край пътните пространства. Приоритетно работата се извършва по първостепенните пътища.

Продължава работата по пътя между Габрово и местността Узана, като е предвидено да бъдат асфалтирани още 4 км от трасето.

Почти е завършен ремонтът на пътя Севлиево – Сенник – Градница – Бериево.

На износващ пласт е вече и пътят между Царева ливада и Дряново, като остава да се положи пътна маркировка и да се поставят знаци.

Започват ремонтните дейности по пътя Агатово- Крамолин.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица