Свържи се с нас

Новини

Кметът на Трявна поздрави участниците в годишния форум на ИПА

Published

on

Кметът Силвия Кръстева поздрави участниците в годишния форум на Института по публична администрация, който се провежда тази година в Трявна. Събитието се организира във връзка с представянето на проект за Каталог 2023 година и бе официално открит вчера.

Изпълнителният директор на ИПА Павел Иванов подчерта, че това е най-голямото обсъждане на програми за обучение на експерти и представители на публичната администрация и изрази своята радост от присъствието на кмета на Трявна. Г-жа Силвия Кръстева приветства гостите с „Добре дошли в китна Трявна!“ и прикани присъстващите да се разходят из калдъръмените улички на възрожденския град.

„Днес Трявна е пример за много други градове в България и го казвам не защото ми е роден град, а защото съм влюбена в този град и имах честта за първи път в историята на града, който е основан 1565 година, да бъда първата жена кмет на Трявна! И съм тук да Ви кажа, че ще имате уникалната възможност да се разходите из Даскаловата къща, да научате за прословутия облог между чирака и неговия учител, из Музея на иконата, който е много близко тук, из старинния площад с Часовниковата кула, да видите коледната украса, която в момента правим и се надявам да Ви хареса. Имаме наистина прекрасни неща, духът на Трявна е жив и всички ние се гордеем с това!“, сподели при откриването кметът на Община Трявна.

В тазгодишния форум на ИПА участват общо 100 представители на публичния сектор, в това число представители на администрацията на Министерски съвет, служители на звената „Човешки ресурси“, лектори на ИПА и служители на общинска администрация. Годишната среща за обсъждане на проект за каталог 2023 продължава до петък включително.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Новини

Гроздан Караджов в Габрово: Започва работа по тунела под връх Шипка!

Published

on

„Започва работа по тунела под връх Шипка“, съобщи в Габрово вицепремиерът и министър транспорта и съобщенията Гроздан Караджов.

Той нарече обекта „епохален“ и припомни, че договорът за строителството на тунела беше подписан през месец юни 2022 г.

Министърът уточни, че четири години бяха загубени заради екологични процедури, обжалвания и съдебни спорове.

„Сега работата започва. Надявам се, че до края на 2030 г., тунелът ще бъде функциониращ и ще свържем най- после Северна с Южна България“, допълни министър Караджов.

Гроздан Карджов беше в Габрово по повод при откриването на новото болнично вертолетно летище в МБАЛ „Свети Иван Рилски“ – Габрово.

Зареди още

Новини

Народният представител Михаил Митов с приемни дни в област Габрово

Published

on

Народният представител от ГЕРБ Михаил Митов ще проведе приемни дни за граждани в Габрово, Севлиево и Трявна.

Те ще бъдат следваща седмица, на 19.01.2026 г., понеделник и 20.01.2026 г., вторник при следния график:

Габрово
Дата: 19.01.2026, понеделник
Час: 17:00 часа
Място: Офис на ГЕРБ, ул. „Иван Гюзелев“ 1

Трявна
Дата: 19.01.2026, понеделник
Час: 10:00 ч.
Място: Офис на ГЕРБ, ул. „Ангел Кънчев“ 53

Севлиево
Дата: 20.01.2026, вторник
Час: 17:00 ч.
Място: Офис на ГЕРБ, ул. „Стефан Пешев“ 87

Телефонен номер за записване на час – 0886 245 315.

Зареди още

Култура

НАГ стана асоциирано училище към Софийския университет

Published

on

Националната Априловска гимназия получи едно от най-високите отличия в системата на българското образование. По решение на Ректорското ръководство на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ училището бе избрано за четвъртото асоциирано училище към най-стария и престижен университет в страната.

Новината беше официално обявена днес – 14 януари, от заместник-ректора по администрацията и информационните дейности на Софийския университет, доц. д-р Първан Първанов, по време на тържественото честване на патронния празник на гимназията пред паметника на Васил Априлов в Габрово.

Асоциираните училища към Софийския университет са част от национална мрежа от образователни институции, които имат официално партньорство с университета. Статутът се присъжда след решение на Ректорското ръководство и одобрение от Министерството на образованието и науката.

Новият статут предоставя редица възможности за учениците и учителите на гимназията – участие в университетски лекции, семинари и научни инициативи, реализация на съвместни проекти с преподаватели от СУ, както и достъп до академични ресурси, лаборатории и иновативни програми.

Учителите ще получават методическа подкрепа и възможности за допълнителна квалификация, а учениците – вдъхновение и реална връзка с академичната общност. Включването на Националната Априловска гимназия в тази престижна група от едва четири училища е признание за високото ниво на обучение, утвърдените традиции и устойчивата работа на училищната общност.

Партньорството със Софийския университет е естествено продължение на мисията, заложена от Васил Априлов – изграждане на модерно и просветено образование, насочено към развитие на таланти, знания и лидерски качества. С този статут гимназията затвърждава своята роля като водещ образователен център, съчетаващ традиция и иновации в подготовката на бъдещите учени, професионалисти и лидери на България.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица