Новини
Още кадрови проблеми за „Янтра“ преди последното домакинство за полусезона

Проблемите с контузени и наказани играчи в състава на „Янтра“ сякаш нямат край. Още двама футболисти „изгоряха“ след съботния двубой срещу „Беласица“, загубен с 0:1. Даниел Гаджев получи пети жълт картон от началото на сезона и ще пропусне домакинството на Миньор в петък, което ще бъде последно за нашия отбор през есенния полусезон на първенството.
Вероятно в мача с перничани няма да може да вземе участие и Константин Иванов. Бранителят получи сериозен удар в главата през първото полувреме на двубоя в Симитли и тежко мозъчно сътресение. Както е известно, с трайни контузии в състава са капитанът Петър Казаков и нападателят Иван Василев. Казаков дори още не е играл мач под ръководството на Живко Желев.
С травма в прасеца замина за Симитли и Иван Петков и това беше причината да не участва в срещата, Християн Василев пък се възстановява от контузия в ключицата. Спортно-техническата комисия на БФС направи промяна в предварително обявената програма и премести последния домакински мач на „Янтра“ за полусезона във Втора професионална лига.

След новото решение, двубоят срещу Миньор (Перник) ще се състои не в събота от 14.30 часа, а в петък по същото време и ще бъде излъчен по Диема спорт. Това ще бъде първият мач на „Янтра“ през този сезон, показан от медията.
Последният домакински двубой, предаван от Диема спорт, беше в 32-я кръг на миналото първенство – равенството 1:1 срещу „Спартак“ (Варна). За последно пък Янтра беше на живо в ефира на телевизията на 4-ти май – при гостуването на „Литекс“ в Ловеч (0:0).

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Новини
Областният Кристина Сидорова свиква консултации за президентските избори

Областният управител на област Габрово Кристина Сидорова свиква консултации за провеждане на изборите за президент и вицепрезидент.
Целта е да бъде избран състав на Районна избирателна комисия. Консултациите ще се проведат този петък, 28 август, от 10.00 часа в Заседателната зала на Областна администрация – Габрово.
Редът, условията и представителството за провеждане на консултациите, както и необходимите документи, са посочени в чл. 60 от Изборния кодекс и Решение № 34-ПВР от 19.08.2026г. на ЦИК.

Новини
Кметът на Габрово Таня Христова настоя за по-добра координация с Енергото

Кметът на Община Габрово Таня Христова и заместник-кметът инж. Деян Дончев проведоха работна среща с представители на електроразпределителното дружество. Темата бе засилване на институционалния диалог и по-добра координация, както в кризисни ситуации, така и в ежедневната работа.
Поводът бе предстоящият зимен сезон, който изисква превантивни мерки и бърза реакция при аварии. Христова настоя за навременна информация и ясни механизми за комуникация между институциите.

На срещата бяха обсъдени проблеми, сигнализирани от кметове и кметски наместници по населените места: просеки и поддръжка на трасета, чести моментни прекъсвания на тока, компрометирани стълбове и съоръжения, трудности при връзка с националния телефон за клиенти.
Разгледани бяха и три обекта на Общината със забавяне от страна на дружеството, за които е нужна спешна реакция. Христова съобщи, че е отправила покана за среща и към ръководствата на „Енерго-Про Варна“ ЕАД и на дружеството, отговарящо за електроразпределението, с цел трайно партньорство с новото им ръководство.
Общината заявява ангажимент към устойчиво градско развитие и енергийна ефективност – цели, за които доброто взаимодействие с електроразпределителното дружество е ключово.

Крими
Пиян водач предизвика катастрофа на ул.“Капитан Дядо Никола“ в Габрово

Пиян водач с лек автомобил „Тойота“ предизвика катастрофа в Габрово. Пътният инцидент е станал вчера, 23 август, около 17.00 часа на ул.“Капитан Дядо Никола“, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габроово.
По данни на полицията 54-годишният водач, който е от Габрово, е шофирал с 2,49 промила алкохол. При движение по улицата, той се ударил в задната част на лек автомобил марка „Хюндай И 20″, който предприел маневра завиване на ляво.
Пробата за алкохол на втория водач пробата е отрицателна.
54-годишният габровец е дал кръвна проба за химически анализ. По случая е образувано бързо производство за извършено престъпление по чл. 343б, ал. 1 от НК.
*Снимки: Симеон Петков, фейсбук.

Още един безобразно пиян водач е бил хванат отново вчера в Габрово. Часове по-късно, около 19.25 часа, на бул. Столетов, екип на полицията спрял лек автомобил „Мазда 3“, управляван от 52-годишен водач от Габрово.
При извършаната проверка за алкохол дрегерът отчел данни от 2,86 промила в количеството издишан въздух.

-
Кримипреди един денПиян водач предизвика катастрофа на ул.“Капитан Дядо Никола“ в Габрово
-
Новинипреди един денБорбата с боровата процесионка продължава
-
Новинипреди един денГаброво с ново решение за поливане на градските зелени площи
-
Новинипреди 4 часаКметът на Габрово Таня Христова настоя за по-добра координация с Енергото
-
Новинипреди 4 часаОбластният Кристина Сидорова свиква консултации за президентските избори








