Свържи се с нас

Крими

Мащабна полицейска акция в село Яворец

Published

on

В средата на миналата седмица в габровското село Яворец се проведе специализирана полицейска операция, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.

Акцията е имала за цел противодействие на конвенционалната и битова престъпност, контрол на пътното движение, престъпления, свързани с противозаконно отнемане на МПС, кражби на части от МПС, притежание и разпространение на наркотични вещества, телефонни измами и домови кражби.

В хода на полицейските действие са били извършени проверки на 35 автомобила и 55 лица. Съставени са били 6 акта, наложени са 8 глоби с фиш, извършени са проверки на два частни адреса.

Установените неправоспособни водачи са двама, образувано е едно бързо производство по чл.343в ал.1 от Наказателния кодекс. Съставени са 9 протокола на лица по Закона за МВР.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

32-годишна „се уплаши“ от теста за дрога, за втори път

Published

on

32-годишна дама от Севлиево отказа да бъде изпробвана за употребата на наркотици, а постъпката ѝ се превърна в рецидив.

Всичко се разиграло вчера, 12 януари, около около 13.45 часа, когато автопатрулен екип спрял за полицейска проверка лек автомобил “Мазда 3“ управляван от 32-годишната местна жителка.

Жената отказала да бъде тествана за употреба на наркотични вещества, както отказала и да даде кръвна проба.

При извършената справка в информационните масиви на МВР органите на реда установили, че севлиевската вече е наказвана по административен ред с влязло в сила наказателно постановление за отказ да бъде тествана за употреба на наркотици.

По случая е образувано бързо производство.

Зареди още

Крими

Умишлен палеж е сред версиите за пожара, отнел живота на двама

Published

on

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се провежда разследване за смъртта на две лица след запалване на имот, в който те са пребивавали.        

Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл. 115 от НК за това, че на 12.01.2026 г.  около 04.00 часа в къща в Габрово, чрез запалване, умишлено са умъртвени живущия в имота С.С., на 53 години,  както и жена на около 60 години с неустановена самоличност, която му била на гости.         

Неотложните следствени действия са извършени от екип на габровската полиция.

Предстои провеждане на разпити на свидетели и назначаване на съдебно-медицинска експертиза за установяване на механизма на настъпване на смъртта на пострадалите.

За изясняване на причините за възникналия пожар предстои назначаването на пожаро-техническа експертиза.       

Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Крими

Двама души загинаха при пожар в Габрово

Published

on

Двама души загинаха при пожар в Габрово, станал тази сутрин, съобщи БТА – Габрово. Огънят е пламнал около 04.00 ч. в къща на ул. „Капитан дядо Никола“.

За инцидента са потвърдили от Окръжна прокуратура – Габрово. Загиналите са мъж и жена, на възраст около 60 години. Имотът е собственост на единия загинал, той е живял там на законно основание.

На гости на едната жертва са били мъж и жена, жената е загинала, оцелял е мъжът, който е гостувал.

Цялата новина можете да прочетете оттук.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица