Новини
Прием в Американски колеж в София след 7 клас: Информационна среща в Габрово
Американският колеж в София кани всички кандидат-гимназисти от Габрово и региона, както и техните семейства, на информационна среща за училището на 19 октомври от 18:00 в Хотел Балкан Габрово, ул. „Емануил Манолов“ 14.
Събитието е отворено за всички желаещи, но изисква предварителна онлайн регистрация.
По време на срещата гостите ще се запознаят с историята, ценностите и ученическия живот в колежа, с един преподавател и с представители на ръководството. Ще получат и подробна информация относно реда за прием след 7 клас, учебната програма, възможностите за намаляване на учебната такса и общежитието в колежа.
Подробна информация за Дните на отворените врати в колежа, останалите информационни срещи в страната и за приема в Американския колеж в София след 7. клас ще намерите в сайта на колежа, раздел „Прием“.
Американският колеж в София предоставя частно гимназиално образование на изключително високо ниво на 953 български и чуждестранни ученици. Колежът е утвърден от българското Министерство на образованието и науката, американската Асоциация на колежите и училищата от средните щати (MSA), както и напълно акредитиран от Международната бакалауреатска организация (IBO) и предлага взискателна академична програма и впечатляващо разнообразие от извънкласни дейности. Български кандидат-гимназисти могат да се явят на приемен изпит в 7. клас. Приемаме и ученици след 8. и 9. клас, които успешно преминат изпита по английски език ISEE. Българските зрелостници в Американския колеж получават българска и американска диплома. Приетите чуждестранни ученици участват в програма, изготвена да отговаря на международни стандарти и конкретни ученически нужди. В 11. клас чуждестранните ученици започват двугодишна подготовка по IB и получават американска диплома и IB диплома или сертификат. Колежът предлага стипендии и финансова помощ.
Крими
ГДБОП задържа тревненец заради порно с деца

ГДБОП задържа мъж от Трявна, на 39 години с инициали А.Н., заради разпространение на порнографски материали, за създаването на които са използвани малолетни и непълнолетни деца.

Специализираната операция е била проведена от антимафиотите на територията на област Габрово днес, 11 юни.
Полицейските действия са предприети в рамките на провеждаща се международна операция Mariposa на фондация Child Rescue Coalition.
Действията по разследването са извършени под надзора на Териториално отделение – Трявна към Районна прокуратура – Габрово.
При претърсване в жилището на задържания е намерена и иззета компютърна конфигурация, съдържаща 77 GB порнографски материали – видеоклипове и фотографски изображения, за създаването на които са използвани ненавършили 18-годишна възраст лица или които изглеждат като такива.

Оперативната работа по разкриването на случая е била проведена от ГД БОП – Велико Търново и координирана с прокуратурата на поредица от работни срещи.

Лицето е задържано за срок до 24 часа по Закона за МВР. Работата по случая продължава. Предстоят разпити на свидетели и назначаване на техническа експертиза на иззетите компютърни данни.

Крими
Двама са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка

Мъж на 63 години и жена на 52 години са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка. Ранените са били транспортирани в столичната УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“.
Инцидентът е станал вчера, 10 юни, малко преди 15.00 часа в севлиевското село Крушево.
По първоначални данни произшествието е възникнало вследствие на техническа неизправност на газовата бутилка.
Огънят е причинил материални щети. В ликвидирането на произшествието са участвали два противопожарни автомобила и четирима служители на РСПБЗН-Севлиево.
По случая е образувано досъдебно производство.

Крими
Нарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба

Служители на габровската полиция работят по два сигнала за инциденти между лица, за които към момента е установено, че са имали предходни конфликти и влошени междуличностни отношения.
Всичко започнало вчера,10 юни, около 14.00 часа, когато в районното управление сигнал подал 51-годишен мъж, който заявил, че малко по-рано същия ден, на ул. „Свищовска“, разминавайки се с трима мъже, единият от тях му нанесъл удар с лопата в областта на гърба и му били отправени заплахи.
По случая е образувано досъдебно производство.
Същият ден, около 19.40 часа, бил получен друг сигнал, че трима мъже увредили гумите на лек автомобил БМВ, паркиран в централната част на града, и са отправили закани за саморазправа към собственика му.
По случая също е образувано досъдебно производство.
След предприетите незабавни оперативно-издирвателни мероприятия около 23.20 часа били установени и задържани извършителите на двете деяния. Това мъже на 30, 26 и 20 години, криминално проявени.
Работата по случаите продължава под надзора на прокуратурата.

-
Кримипреди 7 дниПолицай Станимир Братов напуска МВР след близо 4 десетилетия безупречна служба
-
Кримипреди 2 дни22-годишен, с десет присъди, се изправя пред съда за единадесета
-
Културапреди 7 дниФутболни карикатури на Илия Липавцов постъпиха в колекцията на ДХС
-
Новинипреди 6 дниОУ „Неофит Рилски“ спечели „Ваканция, здравей! Да играем безопасно“
-
Кримипреди 3 дниБаща и 4-годишната му дъщеря пострадаха при катастрофа с мотор
-
Кримипреди 11 часаНарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба
-
Новинипреди 3 дниГабровският „ХОУП“ с 23 медала от състезание във Варна
-
Икономикапреди 3 дниЗаплатите в Габровско: Ръст на цифрите, застой в класацията!









