Новини
В Севлиево. Фестивал „Улицата“ в часове и акценти

Внимание, внимание! Севлиево е под код оранжево, ухае на печена тиква и всички са си отбелязали в календара с оранжево кръгче датата 15 октомври, защото това е денят, в който Пътуващ фестивал „Улицата“ гостува в града, като част от празненствата по случай Празника на тиквата.
Мястото е пешеходната улица в центъра – няма как да го пропуснете, защото още от преди обяд там ще са се настанили участниците във фермерски пазар „От БГ“ и ще предлагат вкусните си продукти. Очакваме малки местни ферми и производители, които предлагат излезли изпод ръцете им – някои буквално същата сутрин – мляко и млечни продукти, плодове, месни изкушения, вкусни сладкиши, мед и други дарове от пчелите, козметика, вдъхновена от природата.
Програмата започва минути преди 12 часа на обяд. Ще си кажем добре дошли, ще ви разкажем за фестивала и ще ви посрещнем със спектакъла „Сънчовци“. Съвсем не като името си, той е доста разсънващ и ще ви заведе в Света на сънищата, където възрастните са деца, а децата възрастни. Подходящ е и за малки, и за пораснали зрители, а режисьор на приключението е Тодор Янкулов.
Неусетно часът става 14. От света на куклите, се прехвърляме в света на магията с Дани Белев – очакват ни фокуси, но и истински чудеса!
15 часа идва с група „Мискините“, а на нас мискинските песни са ни любими. От тъжните въобще не знаем дали имат, така че в 15 часа слънцето ще пече в есенно топло, а настроението ще е чудесно.
В 16.00 часа е балоненото представление на театър „Мале-мале“ „Балон като слон“. Артистите в този театър са едни от най-усмихнатите хора, които сме виждали, а този спектакъл освен със сапунени балони и весели истории, ще ви омае и с аромат.
В 16.45 на улицата-сцена ще излязат талантливи млади хора, в чиито ръце сме поверили настроението на фестивала.

Ателиетата – те са нещо, което не бива да пропускате в събота. И те са подчинени на оранжевия код. Започват в 12 часа с работилница за тиквени фенери, работилница за работа с глина и уроци по оранжево градинарство. В 14 часа освен с живи невени, ще се обградим и с хартиени цветя, в 15.00 ще рисуваме върху коприна, а в 16 часа код оранжево се пренася в работилницата за дрехи, аксесоари и бижута.
А ако сте от хората, които не гледат часовника, когато отиват на фестивал, запомнете само 12-18 часа и просто се насладете с широко отворени сетива. През целия ден на Улицата ще се правят фокуси и шаржове с ножица, ще се рисува с къна, ще има марионетки, карти, руни и други магии, кокили, любими герои и екзотични животни за снимка.
Пътуващ фестивал „Улицата“ се организира от фондация „ОТ БГ“, а медийни партньори на събитието са gabrovonews.bg и портал vcentara.com.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Култура
Две „Златни лири на Орфей” за Музикален клуб „Весела”

Талантливите пианистки Невин Халил – 3 клас, и Мира Русинова – 9 клас, от Музикален клуб „Весела” се завърнаха с най-високото отличие от Международния конкурс „Орфееви таланти”- Пловдив-2026.

В своите възрастови групи, те доказаха за пореден път музикалните си качества и спечелиха златни медали, въпреки силната конкуренция на възпитаници от музикалните училища.
Журиращата комисия от преподаватели в Музикалната академия в Пловдив специално поздрави двете габровски деца и техния преподавател Весела Пенева за отличните изпълнения и интересната им програма.
Международният конкурс „Орфееви таланти” се провежда от 2015 година насам. Организиран от АМТИИ „Проф. Асен Диамандиев“-Пловдив, той успя да се превърне от локален конкурс с фолклорна насоченост до мащабен форум с многопосочни направления в областта на музиката, танцовото и изобразителното изкуство.
Тази година специален гост и член на журито в няколко категории беше проф. д-р Ришард Минкевич, ректор на Музикалната академия „Станислав Монюшко“ в Гданск, Полша.


Крими
Иван Халкин застава начело на полицията в Габрово

Днес, 10 февруари, директорът на Областна дирекция на МВР – Габрово старши комисар Пламен Иванов представи пред служителите главен инспектор Иван Халкин, който е временно преназначен на длъжността началник на Районно управление – Габрово.
Гл. инсп. Иван Халкин е роден през 1985 г. в гр. Габрово.
Завършил е висше образование в Академията на Министерството на вътрешните работи и „Право“ в Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“. В системата на МВР постъпва през 2009 г. Професионалният му път преминава последователно през длъжностите разузнавач в 01 Районно управление в Столичната дирекция на вътрешните работи; Столичната дирекция на вътрешните работи; Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“ и Главна дирекция „Национална полиция“.
От 2016 г. заема длъжността разузнавач в Сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ в ОДМВР – Габрово, а от 2025 г. – разузнавач в Дирекция „Вътрешна сигурност“ – МВР.
Считано от 10.02.2026 г. главен инспектор Иван Халкин е временно преназначен на длъжността началник на Районно управление – Габрово при ОДМВР – Габрово. Приемният му ден е всеки четвъртък, от 14.00 до 16.00 часа.

Икономика
Market tackle – дигиталният партньор за устойчив онлайн растеж
В свят, в който дигиталното присъствие е ключово за успеха на всеки бизнес, market tackle се позиционира като стратегически партньор, който помага на брандовете да растат устойчиво, разпознаваемо и измеримо. Базирана в Габрово, но работеща с клиенти от цяла България и чужбина, агенцията предлага цялостни решения в сферата на дигиталния маркетинг.
В market tackle вярват, че добрите резултати идват от дългосрочно партньорство. Екипът гледа на всеки клиент като на съмишленик, с когото изгражда ясна стратегия, базирана на данни и конкретни бизнес цели.
„За нас маркетингът не е просто реклама. Това е процес по изграждане на доверие, имидж и устойчиви продажби. Работим рамо до рамо с клиентите си и взимаме решения, базирани на реални данни, а не на предположения“, споделя Мирена Колева, собственичка на market tackle.
Агенцията предлага стратегически и оперативни решения в ключовите направления на онлайн маркетинга:
- реклама в Google (Search, Display, Performance кампании);
- реклама в YouTube;
- реклама в Meta (Facebook и Instagram);
- маркетинг в социалните мрежи;
- създаване на съдържание;
- SEO (оптимизация за търсачките);
- имейл маркетинг;
- създаване на уеб сайтове.
Комбинацията от различни канали позволява изграждането на цялостна маркетингова екосистема, която увеличава разпознаваемостта на бранда, привлича точната аудитория и стимулира продажбите.
В основата на всяка кампания стои внимателно изготвена стратегия. market tackle анализира пазара, конкуренцията и поведението на потребителите, за да изгради план за действие с ясни KPI показатели и измерими резултати.
Агенцията не просто стартира кампании – тя ги оптимизира постоянно, за да гарантира ефективност и максимална възвръщаемост на инвестицията.
За да улесни бизнеса в първата стъпка към по-силно онлайн присъствие, market tackle предлага безплатна оферта и първоначален план за работа. Така всеки клиент получава ясна визия за възможностите и потенциала си още преди старта на съвместната работа.
Ако търсите дигитален партньор, който мисли стратегически, работи прозрачно и поставя резултатите на първо място, market tackle е вашият избор.
Може да ни разкажете за вашия бизнес на имейл office@markettackle.com или на 0894 536 117.
-
Любопитнопреди 6 дниФестивал на светлината в Габрово от 13 до 15 март
-
Любопитнопреди 5 дниГаброво търси новите лица на смеха
-
Любопитнопреди 2 дниВсяко „да“ носи своята загуба: една теория за избора
-
Новинипреди 2 дниПриключи ремонтът на плувния басейн в ПМГ „Акад. Иван Гюзелев“
-
Кримипреди 23 часаИван Халкин застава начело на полицията в Габрово
-
Икономикапреди 2 дни2026: Годината на големия тест за България. Ще станем ли по-богати?
-
Кримипреди 2 дниВнимание: Зачестяват опитите за телефонни измами в Габровско!
-
Икономикапреди един денMarket tackle – дигиталният партньор за устойчив онлайн растеж










