Свържи се с нас

Новини

Живко Желев е новият треньор на „Янтра“

Published

on

Управителният съвет на ОФК „Янтра“ гласува доверие на Живко Желев да поеме треньорския пост на представителния мъжки отбор на клуба. Роденият в Стара Загора 43-годишен бивш национал на България идва от дублиращия отбор на ЦСКА, където до момента си партнираше със Стамен Белчев.

Преди това младият и амбициозен специалист шест години беше начело на „Литекс“ (Ловеч), с който стигна и до полуфинал за Купа България. Бил е наставник и на старозагорския „Верея“. Притежава УЕФА Про лиценз.

Като футболист Живко Желев има богата визитка. Шампион е на България с „Литекс“ и двукратен носител на купата. Истинска емблема на клуба от Ловеч, за който има девет сезона в елита на страната. Играл е още за „Славия“ и „Верея“, за румънските Оцелул и Стяуа и в Азербайджан за Интер и Симрук.

Желев започна работа с футболистите на „Янтра“ от средата на седмица. Той ще води отбора в неделното гостуване на дублиращия отбор на „Ботев“ от 12-я кръг във Втора лига. Официалното му представяне ще бъде в днес, петък.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

„Втрещен“ от близо 4 промила преди пладне едва не направи голяма беля

Published

on

63-годишен мъж от севлиевското село Градница остана без шофьорската си книжка за дълъг период и ще му бъде наложена солидна парична глоба, след като полицаи го спряха за проверка. Причината за това е шофиране в нетрезво състояние.

Случката се разиграла вчера, 17 февруари, около 10.00 часа. Тогава патрулиращ екип на полицията в населеното място забелязал криволичещ по пътното платно „Опел Вектра“, управляван от 63-годишния мъж.

Това била сигурна индикация, че нещо не било в реда на нещата и се наложило органите на реда незабавно да подадат сигнал на шофьора да отбие за проверка. Щом предоставил личните си документи и тези на автомобила, пияният водач бил веднага изобличен, тъй като от него се носели остри и силни миризми на алкохол.

При беседването с полицейските служители, фъфлещият говор и завалянето на произнесените думи, насочили още по-категорично униформените, че преди да се метне мъжът зад волан е имало употреба на алкохолни питиета.

При тестването му, дрегерът отчел безобразните 3.58 промила алкохолни пари в количеството издишан въздух, които изобщо не му попречили да седне да кара. Отчетеният резултат „подпечатал“ лишаването от правоспособност на 63-годишния мъж и солидната парична глоба, която предстои да му бъде наложена.

Мъжът отказал да даде кръв за химически анализ. По случая е образувано бързо производство.

Зареди още

Крими

22-годишен обра възрастен габровец пред входа на блок на ул.“Свищовска“

Published

on

22-годишен габровец бе уличен в извършването на грабеж над 72-годишен мъж. Престъплението било извършено вчера, 17 февруари, рано сутринта около 04.00 часа пред вход на жилищен блок на ул.“Свищовска“ в Габрово.

Жертвата заявил в полицията, че непознат за него мъж, използвайки сила, му отнел сумата от 2 000 евро. Пострадалият бил откаран в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ с луксация на раменна става.

В резултат от проведените незабавни оперативно-издирвателни мероприятия бил установен и задържан извършителят на деянието. Това бил 22-годишен мъж от Габрово, известен на МВР.

Същият бил разпитан пред съдия и е привлечен в качеството му на обвиняем за престъпление по чл.199, ал.1 т.3 от Наказателния кодекс.

Работата по случая продължава под надзора на Окръжна прокуратура – Габрово.

Междувременно по случая от прокуратурата съобщиха, че е започнало досъдебното производство с първо действие на разследването – разпит на свидетел.

Образувано е за това, че на 17.02.2026 година около 04.00 часа в Габрово, пред вход на жилищен блок, са отнети чужди движими вещи – 650 евро, от владението на 72-годишен мъж, с намерение противозаконно да бъдат присвоени, като е употребена за това сила, изразяваща се в блъскане с ръце в гърба.

Вследствие употребената сила, на пострадалия е причинена средна телесна повреда, довела до трайно затрудняване на движението на дясната ръка.        

Неотложните следствени действия са извършени от екип на Районно управление на МВР – Габрово. След разпити на свидетели, в това число и на свидетел-очевидец, е установена самоличността на извършителя – 22-годишен мъж от гр. Габрово с чисто съдебно минало, като същият е привлечен в качеството на обвиняем.

Извършено било претърсване в дома на извършителя и са били установени вещи – предмет на престъплението.

Предстои назначаване на техническа експертиза на иззетите по делото записи от видеокамери в района на произшествието, както и изготвянето на съдебно-медицинска експертиза относно характера на причиненото телесно увреждане на пострадалия.       

Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Новини

Габрово ще почете 153 години от безсмъртието на Апостола на Свободата

Published

on

На 19 февруари, от 12.00 часа, с възпоменание Габрово ще почете 153 години от безсмъртието на Апостола на Свободата Васил Левски.

Общоградското поклонение ще се проведе пред паметната морена в близост до Регионална библиотека „Априлов – Палаузов“, където там някога е бил Девическият манастир, давал убежище на Дякона при осъществяване на революционната му дейност и пребиваване в Габрово.

Местни свещеници ще отслужат панихида в памет на Левски, а ученици от НУ „Васил Левски“ ще представят поетичен рецитал, посветен на живота и делото на Апостола. В церемонията ще се включи и ученическият гвардейски отряд при ПТГ „Д-р Никола Василиади“, който ще построи почетен караул, за да почете паметта на Дякона.

Поклонението ще завърши с поднасяне на венци и цветя в знак на признателност към саможертвата и безсмъртното дело на Васил Левски. Защото Левски не е само част от историята – той е мярка за чест, свобода и достойнство, към която се връщаме винаги, когато търсим пътя напред.

Община Габрово отправя покана към всички граждани, институции и обществени организации да се присъединят и да почетат заедно паметта на Апостола на Свободата.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица