Свържи се с нас

Новини

Изтича срокът за записване на безплатни тренировки по футбол за момичета

Published

on

Последен срок за записване на безплатните тренировки по футбол по програмата Playmakers, създадена в специално партньорство между УЕФА и филмовия гигант “Дисни”, за момичета от 5 до 8-годишна възраст, които ще се проведат в Габрово през първата седмица на месец октомври.

Безплатните тренировки са най-новата инициатива, част от проекта на Българския футболен съюз за развитие на масов футбол „Хайде да ритаме“, който на местно ниво изпълнява футболният клуб „Чардафон 1919“.

Заниманията ще се състоят в началото на месец октомври, в ремонтираната зала за хандбал на спортен комплекс „Христо Ботев“. Занятията ще бъдат водени от бившия капитан на Славия – габровецът Стоян Ацаров, който заедно с треньора Георги Гатев ще въведат младите таланти в света на футбола, ползите от спорта и здравословния начин на живот.

Безплатните тренировки ще проведат в седмицата от 3 до 7 октомври, в дните понеделник, сряда и петък, от 17.00 часа. Всички желаещи могат да се запишат онлайн, попълвайки регистрационната форма ОТТУК.

Допълнителна информация може да бъде получена и на телефон: 0893 70 40 71.

Записването за програмата вече започна, като може да намерите всички подробности за нея на сайта ѝ. Самата инициатива ще се проведе в 30 центъра из цялата страна, сред които и в Габрово, а началото ще бъде дадено на 3-ти октомври.

Програмата Playmakers, създадена в специално партньорство между УЕФА и филмовия гигант “Дисни”, е най-новата инициатива, част от проекта на Българския футболен съюз за развитие на масов футбол “Хайде да ритаме”.

Playmakers е разработена и насочена към момичета между 5- и 8-годишна възраст, като цели популяризирането на играта сред тях с помощта на някои от любимите им анимационни герои от световноизвестни хитове като “Замръзналото кралство” и “Смелата Ваяна”. Чрез Playmakers БФС продължава усилията си да популяризира любимата игра сред всички български деца.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Тежка катастрофа със загинал на пътя между Габрово и Севлиево

Published

on

83-годишен мъж загина при тежка катастрофа, станала на 26 декември на пътя между Габрово и Севлиево.

Произшествието е настъпило около 15.35 часа в района на разклона за село Новаковци, оповестиха днес от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

На място е били установено, че инцидентът е възникнал между “Ауди А4“, движещо се в посока към Габрово, управлявано от 24-годишен, и насрещно движещо се “Рено Туинго“, управлявано от 83-годишния мъж.

При катастрофата пострадали още водачът и пътниците в “Ауди“-то, които са без опасност за живота.

Причините за пътнотранспортното произшествие са в процес на изясняване. Работата по случая продължава под надзора на Окръжна прокуратура Габрово.

Зареди още

Крими

Натоварени празници за огнеборците и спасителите в региона

Published

on

Въпреки празничните дни и семейната атмосфера около Коледа, габровските пожарникари и спасители отново останаха на пост и реагираха на десетки сигнали за произшествия в периода от 23 до 29 декември 2025 г.

Само за седмица звената на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Габрово са се отзовали на 36 сигнала, сред които пожари, паднали дървета, оказване на техническа помощ и дори пътнотранспортно произшествие.

Особено натоварен се оказа 25 декември (Коледа), когато пожарникарите реагираха на 11 различни сигнала в рамките на едно денонощие. Най-често помощта им е била търсена заради паднали дървета вследствие на силния вятър и снеговалежа в региона, които затрудниха движението по пътищата в областта.

Служителите на пожарните служби в Габрово, Дряново, Трявна и Севлиево са се включили в най-малко 10 случая на паднали дървета, които пречели на движението по пътища и улици в населените места.

Сериозен дял от сигналите заемат и пожарите в комини – общо 9 случая за седмицата. За щастие, при нито един от тях няма нанесени материални щети, но причините остават едни и същи – непочистени комини и неправилна експлоатация на отоплителни уреди.

През периода огнеборците са реагирали и на няколко пожара с материални загуби – пожар на газова бутилка на тераса в жилищна сграда в Дряново, къща и гараж в Габрово, както и на пътнотранспортно произшествие на пътя Габрово – Севлиево.

Зареди още

Култура

Три златни медала за Музикален клуб „Весела“ от клавирния конкурс „Орион“

Published

on

Младите пианисти от Музикален клуб „Весела“ отново доказаха своя висок професионализъм и талант, като спечелиха впечатляващи отличия на престижния Национален клавирен конкурс „Орион“, проведен в София през 2025 година. Три златни медала завоюваха Полина Флориду (11 клас), Мира Русинова (9 клас) и Кристина Стефанова (4 клас), които безапелационно грабнаха първите награди в своите възрастови групи.

Техните блестящи изпълнения впечатлиха журито и публиката, като още веднъж доказаха, че Музикален клуб „Весела“ е средище на изключителни млади таланти. Сребърни медали в надпреварата заслужиха Адриана Кънева (12 клас) и Ай Хасегава (10 клас), а бронзово отличие донесе Иво Велков (9 клас).

Всички участници впечатлиха журито, съставено от преподаватели и пианисти от Националната музикална академия. Председателят на журито, проф. Борислава Танева, отправи специални поздравления към клавирния педагог Весела Пенева за нейната всеотдайност, високо ниво на подготовка и забележителните постижения на нейните ученици.

Конкурсът „Орион“ се провежда вече пета поредна година в къщата-музей „Панчо Владигеров“ – място, което носи духа и вдъхновението на един от най-великите български композитори.

Събитието обединява както любители пианисти, така и ученици от музикалните училища, а тази година към тях се присъединиха и млади композитори, които представиха свои клавирни творби. Задушевната атмосфера в дома на Владигеров и срещата с изкуството на връстниците им мотивира младите музиканти за нови постижения и вдъхновения.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица