Свържи се с нас

Крими

„Шосейно чеверме“ край Дряновския манастир се размина без жертви (снимки)

Published

on

Джип се наниза като на шиш в мантинела на път за Дряновския манастир. Поредната тежка катастрофа в региона е станала в събота, 30 юли. За щастие сериозният пътен инцидент се е разминал без пострадали, но с нанесени значителни материални щети по автомобила и преградното крайпътно съоръжение.

Джипът е идвал от Габрово и се е движил в посока към Дряновската света обител. На острия десен завой водачът изгубил контрол над управлението на превозното средство, вероятно поради високата си скорост, несъобразена с географските особености на района.

Стоманената предпазна ограда изпълнила своята функция по предотвратяване излитането на автомобила извън пътното платно, спасявайки живота на пасажерите в него. Джипът обаче отсякъл по пътя си няколко колчета на мантинелата, преди да се набучи с предната си част в масивната метална греда.

На местопроизшествието веднага се отзовали пожарникари и полицаи, но за щастие им се наложило само да констатират значителните щети по лекия автомобил и да вземат отношение около обстоятелствата по настъпване на инцидента.

Малко след като джипът бе изтеглен посредством пътна помощ от мястото на катастрофата, платното за движение бе почистено и обезопасено от екип на пожарната, който изми изтеклите на шосето масло, антифриз и гориво, представляващи опасност за останалите автомобилисти.

Пътният инцидент предизвика известни затруднения в движението. Пробата за алкохол на водача е отрицателна. Пътнотранспортното произшествие е посетено и обслужено по административен път от екип на полицията.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Пиян водач без книжка причини тежка катастрофа със загинал край Севлиево

Published

on

Пиян водач без шофьорска книжка причини тежка катастрофа със загинал край Севлиево. Трагичният инцидент е станал снощи, около 20:46 часа, на пътя между село Богатово и Севлиево.

На място изпратеният полицейски екип, установил, че 32-годишен мъж, управлявайки лек автомобил „Опел Астра“ в посока към Севлиево, предприел маневра „изпреварване“, загубил контрол над автомобила, навлязъл в лентата за насрещно движение и се блъснал в крайпътно дърво.

В резултат на удара починал 49-годишен мъж, пътувал на задната седалка на автомобила. Водачът бил тестван за употреба на алкохол, като техническото средство отчело 2,74 промила. Същият е дал кръвна проба за химически анализ.

При извършената справка в информационните масиви на МВР било установено, че водачът е и неправоспособен. 32-годишният мъж бил настанен в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово, в хирургично отделение, без опасност за живота.

Две жени – на 32 и 35 години, пътували в автомобила, също прегледани от медицински екип, след което били освободени без установени наранявания.

По случая е образувано досъдебно производство. Работата по него продължава под надзора на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Крими

Оставиха в ареста един от двамата, „шетали“ из цяло Габрово

Published

on

По искане на Районната прокуратура в Габрово, 29-годишен мъж бе задържан заради извършена кражба в условията на опасен рецидив.

Мъжът, с инициали Л.В., е обвинен за това, че на 01/02.10.2025 г., в Габрово, от паркиран на улицата лек автомобил  „Шкода Фабия“, при условията на опасен рецидив, отнел пневматичен пистолет, 3 ножа, синджирче с висулка от жълт метал, на обща стойност 988 лв., от владението на М.И., без негово съгласие, с намерение противозаконно да ги присвои.

С постановление на Районната прокуратура той е бил задържан за срок до 72 часа. Към досъдебно производство са присъединени материалите по още три преписки на РП-Габрово, образувани за кражби от различни граждани, тъй като единия от извършителите на деянията, за които те се водят е обвиняемият Л.В.

Освен това по отношение на Л.В. има още две неприключени досъдебни  производства по описа на РП-Габрово, които се водят за престъпления по чл.354а, ал.3, т.1 от НК.

Обвиняемият е осъждан многократно за умишлени престъпления от общ характер на наказания лишаване от свобода, като деянията по настоящото производство се явяват извършени при условията на  опасен рецидив.

Той е бил освободен от затвора, след като е изтърпял предходно наказание лишаване от свобода, на 29.03.2025 г. За престъплението, за което Л.В. е обвинен, е предвидено наказание лишаване от свобода от 2 до 10 години.

Определението подлежи на обжалване пред Габровски окръжен съд.

Зареди още

Крими

Полицията хвана над кило марихуана

Published

on

Над килограм марихуана беше намерена и иззета при полицейска акция, проведена през вчерашния ден, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

В района на село Ряховците полицейски екипи спрели за проверка лек автомобил “Chrysler Voyager“.

В автомобила била намерена 1110 грама суха зелена листна маса, реагирала при полевия наркотест на марихуана. Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица