Свържи се с нас

Новини

„Янтра“ с трето поредно равенство от старта на първенството (Видео)

Published

on

„Янтра“ допусна обрат от 1:0, но отново показа характер и с гол в последната минута на добавеното време записа равенство при гостуването си на „Спартак“ в Плевен. Двубоят завърши при резултат 2:2 и това беше третото поредно реми за състава ни от началото на сезон 2022/2023 във Втора лига.

Срещата на стадиона в Плевен започна с две добри ситуации за домакините. След центриране от ъглов в 10-та минута капитанът на домакините Иво Върбанов засече топката с глава отблизо, но не успя да намери очертанията на вратата. Две минути по-късно Боримир Карамфилов стреля опасно от пряк свободен удар, но кълбото мина на сантиметри от гредата. След това „Янтра“ започна да диктува играта. В 13-та минута Иван Василев можеше да използва едно неразчетено излизане на Богомил Цинцарски, но стреля над вратата му, а в 17-ата бившият страж на „Янтра“ отрази диагонален изстрел на Емо Колев. В 23-та минута, след грешка в центъра на Васил Шопов, габровският тим организира атака отдясно, Емо Колев пусна отличен пас в малкото наказателно поле към Иван Василев и той отблизо реализира за 0:1. До края на полувремето „Янтра“ продължи да държи инициативата, но не успя да създаде други опасни ситуации пред Цинцарски.

През втората част „Спартак“ натисна в търсене на изравнителното попадение, а „Янтра“ се върна прекалено назад. В 52-та минута Християн Василев направи страхотно спасяване с една ръка при удар отблизо с глава на Преслав Антонов. В 65-ата минута обаче домакините ликуваха. Едно продължително разиграване в наказателното поле завърши с удар отблизо на Стефан Христов за 1:1. Габровският тим реагира още в следващата минута с удар на Василев, който беше избит майсторски от Цинцарски. Секунди по-късно пък Иван Петков се озова зад защитата на „Спартак“, но не успя да се ориентира бързо и да нанесе завършващ удар.

Най-неприятното се случи три минути преди края на редовното време. След недобри действия в защита отборът ни получи втори гол, дело на Цветелин Иванов. Мачът изглеждаше загубен, но „Янтра“ не се предаде и в даденото пет минутно продължение успя да измъкне точката с атака по учебник. Изигралият още един добър мач Георги Николов беше изведен чудесно отляво от Георги Недков, проби до аут линията и извади топката на дузпата, а Валери Христов с мощен шут опъна мрежата на Спартак и фиксира крайното 2:2.

В следващия кръг отборът ни приема „Литекс“. Мачът е в събота на стадион „Христо Ботев“ от 18.00 часа.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Иззеха близо 130 кг риба без документи за произход, продавана в Габрово

Published

on

През изминалата седмица служители от сектор „Рибарство и контрол“ – Велико Търново към ИАРА, съвместно с БАБХ извършиха проверка на търговски обект за предлагане на прясна риба в Габрово.

Инспекторите констатирали близо 130 кг риба без документи за произход и 25 кг риба негодна за консумация. След акцията част от рибата е била предадена на екарисаж. На търговеца са били съставени актове за установяване на административни нарушения от ИАРА и БАБХ.

Близо 130 кг риба е била дарена на Център за настаняване от семеен тип за деца.

В ход на друга проверка по река Росица, в района на град Севлиево, екипите са съставили 1 акт за нарушение.

Зареди още

Крими

Акция срещу купуването на гласове, иззеха тефтери с имена

Published

on

На 1 април на територията на села от общините Севлиево и Габрово беше проведена специализирана полицейска операция, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

Акцията е била насочена към превенция на нарушения, свързани с изборното законодателство и упражняването на политическите права на гражданите, противодействие на конвенционалната престъпност, както и контрол на пътното движение.

В рамките на операцията са били образувани 7 досъдебни производства, свързани с нарушения на изборното законодателство.

При извършени проверки в хранителни магазини в селата Душево, Шумата и Яворец били иззети тетрадки и тефтери, съдържащи списъци с имена и срещу тях изписани парични суми.

Проверяват се съмнения за купуване на гласове чрез опрощаване на натрупани задължения (вересии).

В хода на операцията са били задържани две лица за срок до 24 часа по Закона за МВР. Съставени и връчени са 20 протокола за полицейско предупреждение.

Проверени са били общо 132 моторни превозни средства и 107 лица, като две от тях са от криминалния контингент. За констатираните нарушения по Закона за движението по пътищата са съставени 3 акта и са наложени 19 глоби с фиш.

Зареди още

Новини

Село Стоките посреща Цветница с водосвет и надежда

Published

on

На Цветница, 5 април, китното балканско село Стоките ще отбележи празника не само с молитва, но и с надежда – надежда, която тук се гради с ръце, с дарения и с упорита воля от няколко години насам. От 12.00 часа в църквата „Свети великомъченик Димитър Солунски Чудотворец“ ще се отслужи водосвет. Час по-късно, от 13.00 ч., децата ще имат своя специална програма – заедно с горския учител Боян Топузов те ще се запознаят с гората чрез игри и ще посадят ябълка от семенце.

Само преди няколко години изглеждаше, че тази църква може да изчезне завинаги. През 2022 г. сградата беше в тежко техническо състояние – покривът застрашаваше да се срути, а двете камбанарии се намираха в критично положение. Тогава група доброволци, дарители и местният свещеник отец Стелиян Стефанов решават, че няма да оставят това да се случи.

Резултатът от тази упоритост днес е видим: покривът е изцяло ремонтиран, камбанариите са спасени, а в момента тече вътрешно обновяване – под, стени, колони, електрическа инсталация и нови полилеи. Храмът постепенно се завръща към живота си и отново приема хората на мероприятия в селото.

„Всичко постигнато до момента е резултат основно на доброволен труд и дарения на малцината хора, които имат връзка със село Стоките. Работата продължава поетапно и има още много какво да се направи“, казва Траяна Колева, стояща зад инициативата за възстановяване.

Успоредно с църквата, през последната година е стартирал процес по почистване и възстановяване на местното читалище – НЧ „Св. Св. Кирил и Методий – 1929″. Две сгради, две институции, един общ въпрос: ще успее ли едно малко село да съхрани паметта и идентичността си?

„Обръщаме се към Вас с желание тази инициатива да достигне до по-широка аудитория – особено до хора, които имат корени или връзка със село Стоките. Вярваме, че чрез повече публичност може да се събере допълнителна подкрепа и да се активира интересът към възстановяването на тези две значими за селото сгради, които в противен случай могат да изчезнат“, споделя Траяна Колева пред „Габрово Нюз“.

Ако желаете да подкрепите каузата, даренията за църквата се приемат по банкова сметка с пълна прозрачност:
Получател: Църква св. Димитър, село Стоките
IBAN: BG90UNCR70001525006066

Повече информация и развитие на дейностите можете да намерите тук:
Църква: https://www.facebook.com/profile.php?id=100085155925770
Читалище: https://www.facebook.com/profile.php?id=61578994534979 

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица